Jump to content

O parere despre golf 3


tkd29
 Share

Postare recomandată

cam peste cateva luni am posibilitatea sa imi iau un golf 3 , vreau sa stiu stiu si eu niste pareri de la cei care au aceasta masina, as vrea pareri si despre cele pe benzina si motorina, si cam la ce pret se vinde.

Si pt care varianta sa optez benzina sau motorina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma subscriu topicului lansat de TKD29... eu urmeaza sa cumpar - saptamanile urmatoare) un Mk3 ptr. jumatatea mea mai buna (cat despre mine, nu tradez Mk2-ul !!! :-))

Ma gandeam la un 4usi, benzinar 1.6... cam cat sa coste? Ma scot cu 4000-4500 Euroi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Datorita faptului ca posed un Mk 3 o sa-mi dau putin cu parerea.

1) Eu nu am avut pana acum nici o problema majora ci doar maruntisuri.

2)Cred ca varianta pe motorina este mai avantajoasa din punct de vedere al consumului, dar stiu ca e mai scumpa pe piata noastra.

3)Preturi am vazut intre 4300 si 8000 de euro (ultimul pt un vr6 de 240 CP).

Pentru un 1.6 4 usi vb cu Kisslorand.

Multa bafta la cumparaturi :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o masina buna,usor de intretinut,daca ai bafta sa prinzi una buna,ne "trintita".Cu 1.6 se poate merge si economic,da nu prea are kraft........Si ce se strica la ea poti lua pe 2 lei din schrott!!!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

i-am scris lui Kisslorand... astept un raspuns...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce nu incerci(pe viitor) un vr6 sau un GTI 8v Turbo?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Domnilor,

Treaba este pe bune. Am ~4700 Euro in schimbul carora doresc sa achizitionez un Golf Mk3 in 4 usi, benzinar (preferabil 1.6 sau 1.8).

Daca aveti cunostinta de o asemenea oportunitate, va rog dati-mi de stire. Evident, sa nu fie vreo tzeapa :-)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mk3,1992,4 usi,1.8Gt,Recaro,inmatriculat pe mine,RAR,faruri+spoiler+masca GTI,MFA,volan reglabil,carlig,halogene,gri metal,stopuri negre de fabrica,CD-Player Clarion nou(3 luni),alarma,jante otel Golf Rally 15",toba de pe 16v,doar Liqui-Moly,doar OMV,masina de posesor de magazin piese auto/tuning(daca asta-ti spune ceva in materie de intretinere).Astea-s cele bune.Cele rele:are un pic de rugina.Optional(aufpreis):toba noua Remus(2 variante),volan MOMO 30cm(model Team),jante RIAL 15" cu cauciucuri TOYO Proxes NOI(!!!!),masca plasa Hoefele "Edition Four".Motiv de vinzare:vreau 300cp!!!!!!!!!!!Poate avem un subiect de discutzie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor, v-as ruga ca ofertele sa le faceti fie in sectuinea "anunturi", fie pe PM. Asta echivaleaza cu un warning.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sorry si eu... vom trece pe anunturi, ok?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Sal. Eu am un GTI 8v de 115 cai. Si merge destul de bine. Consum 12 in oras si 9 afara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut!

Vis-a-vias de Golf III!

Am avut ceva masini inainte:

Honda Civic:super masina-te rup piesele!

Renault Megane:cam slabuta pe motor si bucsaraie,piese scumpe,nu gasesti piese pentru ea...cu toate ca este masina europeana!

M-am decis din nou la un Golf III.Spun din nou pentru ca am mai avut unul din '93!

Nu stiu ce sa zic-sunt masini bune si mai ales cu piese accesibile,destul de rezistente pe bucsaraie si pe motor!

Asa ca acum am unul din 96 cu tot ce trebuie pe el,mai putin trapa si piele!

Sunt super multumit de masina asa ca o recomand din toata inima!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Si eu am achizitionat de curand masina din semnatura. Pentru pretul platit este o masina super. Pana acum nu am avut probleme cu ea, decat becuri arse si chestii marunte. Filtrele si uleiul le schimb singur caci manopera in service-uri costa tot atat cat consumabilele :-(

Iar ca si calitate a tablei bate masini mult mai noi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

pun aici, ca tine de golf III... :lol:

care sunt elementele de identificare ca sa aflu daca a fost facut in germ sau in mexic?? ( stiu ca a mai fost undeva, dar nu gasesc.. :salut: )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!