Jump to content

Stopuri Passat B6


Florin AMARIUCAI
 Share

Postare recomandată

ok,multumesc,de asta ma gandeam ka odata conectat,sa nu afecteze cu ceva instalatia canbus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu, ca nu te legi la can cu ele.... se leaga in paralel, pe instalatia existanta pentru lampile spate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut,mă poate ajuta si pe mn cineva Cum pot stinge centrul de la poziție cu vagcom?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Citeste in topicul dedicat de Proceduri. S-a postat de n-ori rezolvarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna,

Am si eu un passat combi, si sau dus unele leduri pe semnalizare de la stopul spate dreapta.

Am desfacut stopul,.

As avea nevoie, daca stie cineva, un link, part number, etc... a ledurilor si a triacelor de pe circuitul circular.

Poate o schema ?

 

Un link cu modelul exact al ledurilor, orice, numai sa le gasesc si eu.

 

Multumesc anticipat.

 

post-110753-0-42127500-1424797723_thumb.

Modificat de s72
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu pierdusem lumina la cateva leduri,problema a fost de la cablaj.Verifica bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu pierdusem lumina la cateva leduri,problema a fost de la cablaj.Verifica bine.

Spune-ne te rog ce sa verificăm, mufele de la lămpi ? Spray contact ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Continuitatea cablajului  de pe circuit.Vezi ca am pus imagini cu cateva pagini in urma

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza si pe mine sa schimb functionalitatea lampilor de pe portbagaj in urmatorul sens:

1.pe marsarier sa se aprinda stanga si dreapta din miezul lampii (nu ca acum unul de ceata si unul de marsarier);

2.pe ceata sa pun inel cu leduri de intensitate mai mare decat pozitia(nu ma intereseaza sa pun si semnal/pozitie/stop).

se poate face modificarea asta?

Am gasit masina donatoare de lampi de anglia...se gaseste inel doar cu un singur rand de leduri pe care sa mut ceata?

este ok asa?

Modificat de mrn_smn
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

buna,

am verifcat circuitul, se pare ca sunt duse cateva leduri, le-am identifcat.

Poate cineva sa ma ajute de unde pot cumpara asemenea leduri, un link, etc...

 

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu tot respectul pentru moderatori,si restul colegilor,am cautat un tutorial bine documentat despre demontarea stopurilor la passat b6 variant,pe forum,dar nu am gasit,decat presupuneri,ori idei.Nu e un repros,ci o constatare,in cazul ca o sa fiu admonestat ca,,n-am folosit search,,.Deci,despre DEMONTAREA de pe masina,nu DESFACEREA lor in bucati.Daca am fost cat de cat coerent,si m-am facut cat de cat inteles,astept respectuos un material edificator.Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu exista material edificator pentru a desface doua suruburi si 3 cleme.

Inainte de a cauta pe net, nu strica si o vizita la masina!!

Fara suparate ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clemele le poți rupe foarte ușor dacă nu știi unde să le cauți și cum să le desfaci. Am văzut "mecanici" făcând asta și lăsând zona neprinsă ori improvizând cu un șurub. Nu mă refer neapărat la acest caz și... fără supărare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum zici tu insa daca te uiti la clemele alea si nu iti dai seama cum se desfac atunci mai bine te duci la reprezentanta!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut!

 

Cine ma ajuta cu o informatie, si anume unde gasesc acele "cercuri" PCB cu leduri ( intreg sistem de cablaj) pentru stopuri de pe portbagaj la B6, ca vreau sa fac acest tuning, si daca stiti cam cat ar costa???

 

Este cineva in Timisoara care face astfel de interventie??

 

Multumesc de raspunsuri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este cineva in Severin care face asa ceva......... are anunt si aici dar si pe olx.ro daca nu ma insel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut.....am o problema cu stopurile la passat 2.0 tdi 2009. Pe pozitii in loc sa se aprinda ledurile rosii se aprind pe galben, si la frana aceeasi problema. Numai mijlocul este rosu iar cercul galben. Daca s-a mai confruntat cineva cu aceasta problema i-l rog sa ma lumineze si pe mine ca nu mai stiu ce sa fac.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare.

Face cineva din Iași aceste modificări? Skyline.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu doar ca nu sunt din iasi si am schimbat de doua ori jumatate din leduri la un passat ca erau arse si a fost un succes ;) munca de chinez batran

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cele modificate erau arse?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, am inelele plus caburile pentru stopurile de pe porbagaj la un passat b6, mai trebuie doar montate. Stie cineva in Constanta sa le monteze ? Multumesc.

Modificat de FlorinDDE
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Ia-ti un feon cu aer cald la 150° le incalzesti usor si se desfac pe lipitura. Mai departe e manopera si rabdare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Am un stop exterior spart si vreau sa-l schimb, dar inainte de a strica eventual ceva as vrea daca este cineva sa imi dea o idee cum se demonteaza de pe masina, am inteles din ce am citit in comentariile anterioare ca exista anumite cleme care s-ar putea rupe....Multumesc mult!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu e mare treaba.... pe interior deconectezi mufa, dupa care ai piulitele de fixare. Le scoti si  tragi de stop in exterior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!