Jump to content

Mi-am Luat Un Mk2 1.6d Tunat Grav !


catalin4u24
 Share

Postare recomandată

Tradatorule!! :offtopic: Io consider ca depinde cat face masina, daca face 1000 toata si primesti 1500, normal c-o dai, daca alta face 10 mii si cineva ofera 11, eu no dau, cel putin pe a mea de ex.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • catalin4u24

    17

  • armando

    11

  • C.T.C.

    7

  • ambro

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

In primul rand bine ai venit in club !!

In al doilea rand nu inteleg de ce va luati de Xanu omul a spus ce stia si nu a avut nici cea mai mica intentie sa supere iar daca ceea ce a zis e adevarat atunci ar trebui macar sa ii ziceti un mic multumesc. Xanu chiar stie cu ce se maninca Mk1 si Mk2 iar ceea ce a zis ar trebui sa va dea de gandit.

Personal si eu am procedat la fel cand si aici si pe alte site-uri a aparut un anumit anunt iar masina in cauza stiam ca este varza singura diferenta a fost ca eu am preferat sa dau pm punctual celor care si-au aratat interesul fata de masina si sa le spun cum sta defapt treaba iar Xanu a facut-o public.

Eu zic ca nu e de blamat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca iti place o prajitura o maninci, nu stai sa studiezi din ce este facuta prajitura.E doar o prajitura.

Drum bun la toti forumistii de golfuri.

Daca ati stii cu cita placere raspnd la diverse persoane care ma intreaba din ce an e masina sau daca stiu un centru de piese SH sau alte si alte.......

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

catalin, important ca tie iti place, tu o conduci si nu altu, probabil ca stii si cum se comporta la drum.

ce pot sa-ti zic e sa ai mare grija de ea, ca si ea va avea mare grija de tine :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumoasa masinuta si mie-mi pare ingrijita. Sa ai numai bucurii cu ea!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Frumoasa masinuta si bine intretinuta pentru anii pe care-i are . S-o stapanesti sanatos si fara probleme . :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spoilerul de m5 nu-si prea are rostu... poate pe viitor ceva de mk2 GTI??? ;) oricum super masinutza si culoare... si nu mai lua in seama ce zice lumea(inclusiv eu)... daca tie iti place... asta-i cel mai important... pune poze si cu interioru.... bafta multa

sa nu uitam ca la Prisma de anul trecut a fost un mk2 cu un astfel de spoiler, care culmea...a fost cel mai "aplaudat".cei care au fost acolo stiu despre ce vorbesc insa nu stiu de ce toata lumea vine si face morala.eu am fost (cred) primul de pe aici care si-a pus un astfel de spoiler pe masina si tin minte ca atunci era ceva ce multi isi doreau, chiar daca nu vroiau sa recunoasca.

post-2262-1171480110_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa nu uitam ca la Prisma de anul trecut a fost un mk2 cu un astfel de spoiler, care culmea...a fost cel mai "aplaudat".cei care au fost acolo stiu despre ce vorbesc insa nu stiu de ce toata lumea vine si face morala.eu am fost (cred) primul de pe aici care si-a pus un astfel de spoiler pe masina si tin minte ca atunci era ceva ce multi isi doreau, chiar daca nu vroiau sa recunoasca.

super frumoasa masina din poza. treaba cu spoilerul cred ca tine si de preferintele fiecaruia si de felul in care fiecare intelege ce inseamna frumos si ce nu. sti si tu ca gusturile sunt impartite. mie unul imi place asa cum arata masina cu spoiler M si ma gandesc ce fac cu spoilerul spate sa-l incadrez cu pagurile si spoilerul fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

spoilerul de m are o linie aparte, un design gandit special ptr un anumit model de bmw. pana si pe asa zisa pisicuta de la bmw arata putin chinuit, dar mai pe un golf2, tinand cont de liniile drepte din care e formata caroseria, pe cand m3 u are o aerodinamica mult avansata. deci in concluzie: parerea mea personala e ca nu si are locul. e ca si cum ai pune clantza alba la o usa neagra (in anumite circumstante ar arata ok ;))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea personala e ca nu si are locul. e ca si cum ai pune clantza alba la o usa neagra (in anumite circumstante ar arata ok :)

hotaraste-te... :blink:

@catalin4u24..asa arata masina inainte sa o vand.app de ceea ce ai spus ..spoilerul spate :blink:

post-2262-1171568770_thumb.jpg

Modificat de Bizonul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hotaraste-te... :)

@catalin4u24..asa arata masina inainte sa o vand.app de ceea ce ai spus ..spoilerul spate :D

de unde fac si eu rost de un spoiler spate de genu ..? sau ceva o prelungire ceva? are cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu poti pune prelungire la cel actual, nu exista asa ceva..trebuie sa vorbesti cu cineva care stie sa faca minuni din fibra si sa-ti modifice spoilerul.de regula au mai multe modele, dar asta depinde de tine ce model vrei sa ai pe masina..bafta multa:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu poti pune prelungire la cel actual, nu exista asa ceva..trebuie sa vorbesti cu cineva care stie sa faca minuni din fibra si sa-ti modifice spoilerul.de regula au mai multe modele, dar asta depinde de tine ce model vrei sa ai pe masina..bafta multa:D

aha, stiu pe cineva care lucreaza cu fibra, o sa vb cu el. mersi frumos pt info

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stiu. nici mie nu imi place masca cu 4 faruri. oricum urmeaza o masca cu 2 faruri fara sigla, faruri clare cu angel eyes si xenon. ms pt urare. la fel si tie

... si ce ai de gand sa faci cu masca si proiectoarele din masca asta cu 4 faruri`? ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... si ce ai de gand sa faci cu masca si proiectoarele din masca asta cu 4 faruri`? :rolleyes:

pai daca esti interesat poate ajungem la un pret

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catalin, arata misto masina ta. Si eu am un Golf 2 si, indiferent de ce spun ceilalti (ca are probleme motorul diesel sau ca nu-i sta bine cu spoilerul ala), mi-ar fi placut sa am si eu pe a mea asa spoiler, praguri etc. Mai ales ca ai haion plin. Nu sunt multi care au asa ceva. Sa o ingrijesti cum se cuvine si sa te bucuri de ea in continuare.

Arata f. bine si fostul golf 3 al tau. Ai avut mult curaj sa treci inapoi de la 3 la 2.

Un singur sfat as avea (daca vrei poti tine cont, daca nu e ok si asa): vopseste-i in aceeasi culoare elementele de pe bord, ca parca nu dau bine amestecate. Inclusiv manerele usii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

forumul e public, deci nu ma retzine nimic in am-mi exprima opinia.

in primulr rand apreciez entuziasmul, pasiunea si elanul cu care abordezi mashinutza aia, dupa care simt nevoia sa fiu si eu carcotash. daca cineva cunoashte starea tehnica a mashinii eu zic sa-i dam credit, nu cred ca are vre-un motiv sa "se bage in seama" moka. poate din cauza entuziasmului care te cuprinde atunci cand itzi cumperi ceva nou scapi din vedere minusurile achizitziei, si atunci e bine sa fie cineva cu o parere obiectiva care sa te aduca cu picioarele pe pamant daca e cazul. nu prea pricep cum vine aia cu " daca tzie-ti place asta e tot ce conteaza...". daca e varza, e varza fratzilor, nu potzi merge cu o mashina care abia se mai tzine si sa zici "mah, mie-mi place..." e fapt concret , nu e vb de gusturi (nu zic ca e cazul de fatza). poate cineva e mai indreptatzit sa dea un verdict din punct de vedere tehnic, poate tu pur si simplu n-ai cunoshtintzele necesare sa apreciezi acest aspect. eu sunt unul din cei care pun pretz pe partea tehnica si abia apoi astetica.

cat despre aspectul estetic.....bara originala gti o prefer, la fel si farurile simple. frumos shergatorul unic pe mijloc. cat despre interior....argintiu, glaben, nuca crom.....iar preshurile de CAUCIUC alu...minizat :offtopic: ...dar de gustibus e coloribus non discutandum. daca eshti pasionat si ai putzin simtz estetic sunt sigur ca potzi remedia problemele.

bafta tuturor. nu tre sa raspunda cineva ca nu am postat sa ma fac bagat in seama, e doar o opinie, se poate lua in calcul sau ignora total

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Catalin, arata misto masina ta. Si eu am un Golf 2 si, indiferent de ce spun ceilalti (ca are probleme motorul diesel sau ca nu-i sta bine cu spoilerul ala), mi-ar fi placut sa am si eu pe a mea asa spoiler, praguri etc. Mai ales ca ai haion plin. Nu sunt multi care au asa ceva. Sa o ingrijesti cum se cuvine si sa te bucuri de ea in continuare.

Arata f. bine si fostul golf 3 al tau. Ai avut mult curaj sa treci inapoi de la 3 la 2.

Un singur sfat as avea (daca vrei poti tine cont, daca nu e ok si asa): vopseste-i in aceeasi culoare elementele de pe bord, ca parca nu dau bine amestecate. Inclusiv manerele usii.

Mersi frumos pentru aprecieri. Sa stii ca ma gandeam sa vopsesc negru mat toate elementele care au fost vopsite din interior. Mie unul nu imi plac elementele din plastic vopsite la interior , dar eu asa am luat-o. O sa-mi fac curaj intr-o zi si o sa le dau jos pe toate, o sa le curat frumos si o sa le fac negru mat. Eu unu zic ca ar fi mai de bun gust.

forumul e public, deci nu ma retzine nimic in am-mi exprima opinia.

in primulr rand apreciez entuziasmul, pasiunea si elanul cu care abordezi mashinutza aia, dupa care simt nevoia sa fiu si eu carcotash. daca cineva cunoashte starea tehnica a mashinii eu zic sa-i dam credit, nu cred ca are vre-un motiv sa "se bage in seama" moka. poate din cauza entuziasmului care te cuprinde atunci cand itzi cumperi ceva nou scapi din vedere minusurile achizitziei, si atunci e bine sa fie cineva cu o parere obiectiva care sa te aduca cu picioarele pe pamant daca e cazul. nu prea pricep cum vine aia cu " daca tzie-ti place asta e tot ce conteaza...". daca e varza, e varza fratzilor, nu potzi merge cu o mashina care abia se mai tzine si sa zici "mah, mie-mi place..." e fapt concret , nu e vb de gusturi (nu zic ca e cazul de fatza). poate cineva e mai indreptatzit sa dea un verdict din punct de vedere tehnic, poate tu pur si simplu n-ai cunoshtintzele necesare sa apreciezi acest aspect. eu sunt unul din cei care pun pretz pe partea tehnica si abia apoi astetica.

cat despre aspectul estetic.....bara originala gti o prefer, la fel si farurile simple. frumos shergatorul unic pe mijloc. cat despre interior....argintiu, glaben, nuca crom.....iar preshurile de CAUCIUC alu...minizat :lol: ...dar de gustibus e coloribus non discutandum. daca eshti pasionat si ai putzin simtz estetic sunt sigur ca potzi remedia problemele.

bafta tuturor. nu tre sa raspunda cineva ca nu am postat sa ma fac bagat in seama, e doar o opinie, se poate lua in calcul sau ignora total

Imi place mult masina ta, este foarte frumoasa. A mea stiu (cunosc foarte bine) ca e cam impopotonata dar asa am luat-o si eu. Sa stii ca ma gandesc foarte profund la schimbarea spoilerului fata pt ca nu arata la locul lui. In curand se preconizeaza schimbari multiple , cum ar fi : grila fata cu 2 faruri cu angel eyes , spoiler fata golf 2 gti, vopsit elemente interior (care au fost vopsite) negru mat, schimbat jante etc ..... si am mai multe in cap dar toate pe rand

Modificat de catalin4u24
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

In primul rand, felicitari pt achizitie, in primul rand pt ca pur si simplu este un vw ! Personal, imi place aspectul. Dpdv mecanic, nu pot sa-mi dau cu parerea, iar dc are/va avea probleme, sper sa ai grija de el pt ca au fost si sunt masini bune dc le dai putina atentie !

In al doilea rand, citind topicul mi-am dat seama ca voi puteti sa-mi evaluati masina, pe care as vrea sa o vand. Ce ziceti ? :wacko:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:( No comment..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina colegului din Constanta am vazut-o acum ceva timp parcata de noul proprietar. Arata cam jalnic, era murdara rau si am observat lipsa unui bandou de pe usa soferului. Pe mine m-ar durea sufletul sa ma chinui sa fac masina sa arate cum vreau eu si apoi s-o vand unuia care isi va bate joc de ea. Numai cand ma gandesc...brrr :(

Modificat de _APoLLo_
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!