Jump to content

Jumbo Box


o2unit
 Share

Postare recomandată

Salut everybody,

Am o SKODA Octavia 2 Ambiete, fara jumbo box si as vrea sa montez jumbo boxul original dar nu stiu deocamdata daca e posibil asa ceva. Daca stie cineva va rog sa-mi dati si mie cateva informatii.

Multumesc anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca se poate pt ca e legata de climatronic. adica eu cand am comandat climatronicul nu era disponibil fara jumbo box ca are fantele de aer pt spate :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar de ce nu iti iei o cotiera normala de la dealer? :blink: E vreo 200-250 RON. Un jumbo-box cred ca te va duce cel putin de doua ori mai mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar Jumbo-box e o cotiera adevarata...nu un fake.

Du-te la dealer si intreaba. Aici nu-ti poate raspunde nimeni cat costa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca se poate pt ca e legata de climatronic. adica eu cand am comandat climatronicul nu era disponibil fara jumbo box ca are fantele de aer pt spate :blink:

nu are legatura cu climatronicul.

eu am O2 ambiente cu climatic si jumbo box (care are fante pt suflat aerul si in spate).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut everybody,

Am o SKODA Octavia 2 Ambiete, fara jumbo box si as vrea sa montez jumbo boxul original dar nu stiu deocamdata daca e posibil asa ceva. Daca stie cineva va rog sa-mi dati si mie cateva informatii.

Multumesc anticipat.

Cel mai bine, intrebi la dealer daca se poate si cat costa? Avand in vedere pretul de fabrica , 160E, nu vreau sa te intristez dar, cred ca acum (in cazul in care se paote monta) costa cam dublu :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ori te duci la dealer, ori dai un telefon, ori in ultimul caz, daca nu ai timp sau chef dai un mail la oricare dealer. Un telefon sau un mail nu iti iau mai mult de 5 minute, iar numerele sau adresele le gasesti pe adresele dealerilor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul in configurator este ~ 160 E (cum am mai spus) dar, comandat si montat ulterior achizitionarii autoturismului, costa cam dublu; asta daca se pastreaza proportia - in cazul meu, am omis sa comand 4 dif. suplimentare si la dealer mi s-a dat un pret de 450 RON , comparativ cu pretul de fabrica de ~ 50-60E :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se gaseste ca accesoriu jumbo box-ul

vezi aici: http://auto.asp2.cz/octavia-2-interier.aspx

pretul e ~ 140 euro

deci ti-l poate comanda si dealerul din bucuresti daca nu ai drum prin cehia

Multumesc grig.. exact asta vroiam sa vad. Am vorbit cu dealri dar cum majoritatea sunt mai excroci fiecare mi-a spus un pret diferit si chiar unii au zis ca instalarea unui jumbo box este imposibila. Dar am sa scriu un email catre skoda (cehia).

Va tin la curent.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Si eu vreau sa-mi pun cotiera dar am sunat acum la brady si mi-au spus ca nu se poate monta, ca nu vine ca accesoriu separat.

Este cineva care sa-si fi montat cotiera pe ambiente? Nu ma intereseaza daca este cea originala sau nu, numai sa stiu daca se poate si daca da unde ar trebui sa mai intreb.

Multumesc mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Si eu vreau sa-mi pun cotiera dar am sunat acum la brady si mi-au spus ca nu se poate monta, ca nu vine ca accesoriu separat.

Este cineva care sa-si fi montat cotiera pe ambiente? Nu ma intereseaza daca este cea originala sau nu, numai sa stiu daca se poate si daca da unde ar trebui sa mai intreb.

Multumesc mult.

Da si eu am sunat la Brady si la fel mi-au spus dar am scris la toti dealeri din Cehia si am primit raspuns ca se poate monta Jumbo Boxul chiar cel original pt un pret pe jumatate fata de cel de la Avia Motors sau Porsche.

Nu ti-as recomanda sa iti instalezi altceva decat Jumbo Box.

Modificat de o2unit
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si cum faci ca sa il montezi? cum il cumperi, cine il monteaza? ai idee cum trebuie procedat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da si eu am sunat la Brady si la fel mi-au spus dar am scris la toti dealeri din Cehia si am primit raspuns ca se poate monta Jumbo Boxul chiar cel original pt un pret pe jumatate fata de cel de la Avia Motors sau Porsche.

Nu ti-as recomanda sa iti instalezi altceva decat Jumbo Box.

Deci...am avut dreptate? :o :o

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai si cum faci ca sa il montezi? cum il cumperi, cine il monteaza? ai idee cum trebuie procedat?

Ti-o cumperi din Cehia.. o montezi in Romania :o

Se poate monta la Avia Motors dar mare atentie la escrocii de acolo.. ca baga preturi pentru manopera dupa cum vor muschii lor. Daca suni azi si intrebi cat costa manopera la ceva si dupaia revii cu un telefon peste 2 sau 3 zile iti vor spune un alt pret.

S-au ti-o poti monta tu ca nu e asa complicat.

Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Sau daca nu ti se pare un drum prea lung pentru asta vino in Pitesti la Autec Autotehnik ca baietii se pricep si nu ard pe nimeni la bani. Eu am fost foarte multumit de fiecare data cand am fost la ei, plus ca daca este vreun accesoriu original care sa se poate monta pe masina ti-l si pot aduce.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca suni azi si intrebi cat costa manopera la ceva si dupaia revii cu un telefon peste 2 sau 3 zile iti vor spune un alt pret.

Bafta

Nu stiu dar, intreb: preturile nu sufera modificari de pe urma cursului valutar?! De curiozitate, nu ai sunat si zilele astea cand cursul E a scazut? Poate au scazut si preturile?! ;) ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare ! Daca la varianta Trend imi dau deja Jombo Box , ce poate sa-mi ofere in plus acest pachet multifunctional ??Multzumesc !! :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

este cotiera cu racire atata ............ffffff scumpa dar merita

am uitat ..... este legata de climatronic si are duze in spate la pasageri de incalzire:):::Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mi se pare ca merita. iti zic sincer. in spate mai mult incomodeaza iar racitorul ala este o prostie. e o maneta de care tragi si care lasa aerul rece sa intre in cotiera. dar o sa vezi ca nu se mertita dupa ce iti vine masina. in primul rand ca spatiul de depozitare nu este chiar mare si in al doilea rand pentru ca daca vrei sa racesti ceva in cotiera va trebui sa o pliezi compet, (ca sa stea inchisa etans) ceea ce iti va creea neplaceri la volan in sensul ca nu o sa mai stai cu cotul la fel de comod.

iar duzele de racire/incalzire care duc catre pasagerii din spate mai mult incurca pentru ca cel care sta pe mijloc trebuie sa le "ia intre picioare" si nu o sa stea prea comod.

a, am uitat: cotiera raceste sau incalzeste. depinde pe cate grade esti la climatronic. torpedoul raceste tot timpul, indiferent ce temperatura ai la climatronic. nu cred ca merita.

ps: cei din spate oricum primesc caldura pentru ca sub scaunele din fata sunt niste guri de ventilatie care duc caldura in spate pe la picioare. (aerul cald se ridica ... legile termodinamicii)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

[ Multumesc insa noua varianta Trend de la Octavia 2 are in standard Jumbo Box si dublu climatronic. Treaba este ca la optionale apare "Pachet functional Jumbo Box " la 19 Euro. Ce-ti mai dau lin pachetul asta ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai bine e sa vezi in showroom si sa iei decizia pe vazute. eu tin MP3 CDurile acolo si e comfortabil si la cot dreapta.

cei din spate nu s-au plans deloc pana acuma :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare am si eu. Am climatronic, si sunt curios care dintre cele doua zone 'comanda' aerul ce intra in cotiera. Spre exemplu: daca in stanga am 'MIN' si in dreapta 20 de grade, ce temperatura intra in cotiera?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poti raci o sticla de jumate tragi de un suport care se afla in spatele cotierei

cel de sub scrumiera asta am eu la mine comandat eu am elegance

URL=http://imageshack.us]img0684oh5.jpg

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O intrebare am si eu. Am climatronic, si sunt curios care dintre cele doua zone 'comanda' aerul ce intra in cotiera. Spre exemplu: daca in stanga am 'MIN' si in dreapta 20 de grade, ce temperatura intra in cotiera?

aerul care intra in cotiera este cel pe care il are soferul cel din stinga

Modificat de nicureddogsflo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!