Jump to content

Incidente La Asamblarea Motorului


tonic
 Share

Postare recomandată

La toate Solexurile trebuie sa fie intre 12 si 14 mm de buza carb la nivel.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • tonic

    49

  • charlie

    17

  • victori

    10

  • MikeRG

    8

Top Posters In This Topic

Posted Images

merci..victor stiam eu ca in jur de 13 ar trebui (tot de la tine). Insa la acel carburator are un pic mai mult de 13 si este evident ca nivelul este prea mare...iar cuiul inchide bine ca l-am testat cu vidul limbii :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

merci..victor stiam eu ca in jur de 13 ar trebui (tot de la tine). Insa la acel carburator are un pic mai mult de 13 si este evident ca nivelul este prea mare...iar cuiul inchide bine ca l-am testat cu vidul limbii :)

E sensibila problema: poate cuiul are nevoie de o presiune mai mare pe el ca sa inchida bine, caz in care un nivelul "standard" de manual nu mai e asha relevant. Experimenteaza!

Modificat de charlie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E sensibila problema: poate cuiul are nevoie de o presiune mai mare pe el ca sa inchida bine, caz in care un nivelul "standard" de manual nu mai e asha relevant. Experimenteaza!

sa vad cum voi putea sa fac.....merci oricum

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!