Jump to content

Jetta B2b Line


cosmin_lille

Postare recomandată

Sa stapanesti sanatos masina si la cati mai multi km fara incidente.

Masina arata f bine. Interesant totusi ca la noi aduc astia cateva motoare si ne lasa sa alegem cica, dar de fapt ne forteaza sa alegem. In afara sunt multe motorizari de care tara noastra inca nu a auzit. Si asta nu numai la Jetta ci la majoritatea.

Se pare ca au aparut si in Ro motoarele de 2.0 TDI 140 CP pe Jetta

Link către comentariu
Bun gasit din nou,

de data asta incerc sa fiu scurt:

@TIR planuri de viitor ar fi destule problemele apar cand e vorba de partea financiara ;). Lista contine momentan: a) baghete de protectie usi (cromate neaparat ) dar nu stiu daca da bine si unde le gasesc. Problema trebuie studiata serios oricum, eventual daca cineva se pricepe la photoshop, pun niste poze din profil (cam murdara masina dar vremea rea inca nu ma lasa sa ii aplic o curatire cum trebuie) si astept propuneri...B) xenon as vrea dar sa fie ala care are si corector de traiectorie, etc...Problema e ca e mult mai scump la montaj la concesionar daca nu l-ai pus de origine iar cu kiturile Hella, nu stiu unde o sa pot sa montez unul. c) niste jante de 17 in genul celor din pozele cu o jetta din state (care le pun dupa), insa aici trebuie iar gandit bine ce si cum si vazut si care e bugetul...d) pe termen foarte scurt vreau sa aplic o ceara dura pe caroserie ca sa evit zgarieturile superficiale, gainatul care este foarte acid si ataca imediat vopseaua, etc...

@DANNY VW Pun si niste poze din lateral + partea frontala, se vede rau praful insa ...

Link către comentariu
  • 2 months later...

Multumiri lui TIR si SB_20_WOB pt sugestii, o sa mai astept cu jantele pana la toamna cand va trebui sa pun cauciucuri de iarna. Probabil atunci alea de iarna vor trece pe jantele care le am acum iar urmatoarele vor fi macar pe 17. Am auzit totusi foarte multa lume zicand ca, cu cat urci in diametru la jante, cu atat scade confortul. Astept deci parerea celor care pot sa confirme din propria experienta.

Intre timp postez 2 poze mai recente cu masina, am depasit deja 4200 km si sunt super multumit deocamdata.

post-9793-1176571402_thumb.jpg post-9793-1176571561_thumb.jpg

Link către comentariu

E foarte adevarat ce ai auzit.Cu cat talonul anvelopei este mai mic cu atat elasticitatea sa este mai mica astfel ducand la o tinuta de drum mai buna deoarece nu mai flambeaza flancul anvelopei atat de mult,INSA se pierde din confort.Intre GTIul meu care are jante pe 18" si suspensie sport si Passatul B6 al tatalui meu care are jante pe 16" si suspensie normala este o diferenta enorma de confort.GTIul imediat imi "comunica" daca starea soselei este rea. :rolleyes: .La Golf (Jetta) montarea jantelor de 18",19" sau chiar 20" implica un talon foarte mic al anvelopei ceea ce duce la un confort scazut.Si tot in cazul Golf-ului (Jetta) jantele de 17" sau mai mari necesita suspensie sport ceea ce si ea duce la scaderea confortului.

Link către comentariu

E o curiozitate a mea de o viata:de ce toata lumea crede ca poti impiedica frecatul in aripa al unei jante(anvelope-implicit) prea mari DOAR prin o suspensie sport?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!