Jump to content

Semnalizator stg/fata Octavia


Laurentiu
 Share

Postare recomandată

Salut,

As avea nevoie de un semnalizator stanga/fata pentru o Octavia din 2001 (l-am spart). Am nevoie doar de semnalizator, nu si de far. Stie cineva unde as putea sa gasesc unul la un pret rezonabil?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am trecut pe la "magazinul" ala de dezmembrari de la Mihai Bravu...

Au cam tot ce-ti poate bubui mintea dar...incearca sa lasi masina undeva unde sa nu ti-o vada si du-te imbracat cat mai jalnic!

Eu eram in timpul serviciului, imbracat la costum asa ca mi-au facut o "oferta" pt cotiera fata...de mai bine mi-o luam de la Avia....

PS M-am dus acolo dupa ce un prieten de-al meu a fost tot sa-si cumpere cotiera de octavia. A negociat si a scos-o la 3 bulioane (destul de noua...)

Cand a ajuns acasa..stupoare: era cu imbunatatiri: inauntru era una bucata telefon nokia 7110 care dupa incarcare inca merge. SIM-ul si limba sistemului aratau ca fusese folosit intr-o tara vorbitoare de germana.

Asa ca m-am dus si eu...poate prindeam un model mai nou...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, multumesc. Ai cumva si o adresa a 'magazinului' (sau un punct de reper, ceva) ca nu cunosc zona si nu stiu unde e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Chiar la intersectia Mihai Bravu cu Cheiul Dambovitei!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

OK, o sa ma duc sa vad ce gasesc. Multumesc :pirat:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 years later...

Stie cineva ce trebuie demontat (eventual daca sunt necesare chei speciale) pentru a scoate semnalizatorul stanga fata si a pune altul ?

N-as vrea sa ma apuc , sa constat ca este vreo chichita sau n-am ce-mi trebuie si sa umblu apoi pe la vreun service (unde trebuie programari, pierderi de vreme, etc), ca nu prea am timp si am nevoie de masina (n-o pot lasa pe acolo).

Trebuie cumva scos si farul, dupa care e necesar un nou reglaj (mentionez ca la mine e ceva cu reglare automata mi se pare, pt. ca se ridica si coboara singur spotul luminos cand aprind faza scurta - nu stiu daca la toate este asa, eu am L&K).

Se poate si prin scoaterea bateriei si a inca ceva de pe acolo fara a se scoate farul ?

Sistemul de prindere pe ce se bazeaza ? (surub, cleme ?).

Multumesc chiar si pt. raspunsuri de descurajare cat si pt. cele venite din partea acelora care au incercat si n-au reusit (macar inteleg care-i treaba).

Ah ! Si cam cat timp ar fi necesar ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc !

Mi-a luat mai mult sa scriu decat sa-l schimb. E foarte simplu, nu trebuie scos farul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!