Jump to content

Am Probleme Cu Stopurile De Frana


mbest
 Share

Postare recomandată

detin un audi a4 din 2001 1.6 i benzina si

in aceasta seara dupa o plimbare prin oras am observat ca stopurile de frana erau aprinse cand eu mergeam cu masina fara sa folosesc frana cand am observat acest lucru am tras pe dreapta,si am calcat de mai multe ori frana daca o apas un pik stopurile se sting si cand iau piciorul de pe pedala ele se re-aprind daca ma puteti ajuta sa rezolv aceasta problema as aprecia foarte mult acest lucru

Modificat de mbest
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in principiu se schimba switch-ul ala de la pedala. De reparat nu cred ca se mai repara. Un pret exact nu stiu. Incearca sa vorbesti cu volksman care are un topic in aria de anunturi . Bafta!

Modificat de ManiacuV6
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este destul de ieftin un switch de frana. Cam 30RON la Golf4, deci nu cred sa fie diferenta mare la A4. :hainoroc:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

cod original ptr contact stop 443 945 515 si costa 20 ron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si io am probleme cu switchu la masina din semnatura,mi se bloca si mie,imi ramineau aprinse dar am dat cu spray contact si vad ca nu mai face...cine stie.vad ca,cam multe au probl asta.si daca nu face contact klumea poate sa-ti faca.la mine facea nasol dar dupa ce ,l-am desfacut si dat cu spray vad ca nu mai ramine deloc.poti sa incerci.bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Si eu am aceeasi problema, dar nu-i Audi, e Seat Leon 1.8T :)

Asta seara, dupa ce am ajuns acasa cu masina, am constatat ca nu vor sa se stinga stopurile de frana, desi frana nu era actionata. Ca sa nu-mi consume bateria am extras siguranta - acum as vrea sa stiu daca se poate face ceva pana la o eventuala vizita la service, pentru schimbarea switch-ului sau care o fi problema. Unde se gaseste switch-ul si ce fel de spray sa folosesc?

Multumesc

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

trebuie sa ajungi la switchu de la pedala frina,desfacut si dat cu spray contact pt electrice.asa am facut io si nu mai am probleme deloc.poti sa incerci cu spray contact ca poate ai noroc si nu tre sa-l schimbi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-am schimbat :D contactele erau fripte

38 RON la Augsburg (si era pe stoc) sau 30 RON la dealer (cu programare)

Retinem ca acest contact stinge stopurile cand este actionat (pedala de frana sus) si le aprinde cand este eliberat (pedala de frana calcata), din motive de siguranta: chiar daca se arde, nu poti ramane fara stopuri, fiindca atunci raman aprinse

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!