Jump to content

Demontare manere interioare si capace oglinzi exterioare


Toma Aurelian
 Share

Postare recomandată

Sal ...vreau sa colez manerele interioare de care tragi usa cand vrei sa o inchizi...stie cineva cum se scot acele manere??... cu cat le scot mai repede cu atat le colez ...mai repede ..help este urgenta :D am oferta materialul si colajul MOCA :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal ...vreau sa colez manerele interioare de care tragi usa cand vrei sa o inchizi...stie cineva cum se scot acele manere??... cu cat le scot mai repede cu atat le colez ...mai repede ..help este urgenta :vaidecapulmeu: am oferta materialul si colajul MOCA ;)

Mai intai scoti ornamentul din spatele manerului deschizator (ala argintiu de care tragi sa se descida) apoi vezi ca sunt vreo 4 suruburi stea.Good luck

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salve!

Daca te rog sa ne arati si noua poze la finalul lucrarii tale. Poate ne inspiram putin?! Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu m-am referit la deschizatorul usii... ci la manerul interior de care tragi usa sa o inchizi.... respectiv la sofer partea pe care sunt puse butoanele de la geamurile electrice... la alte usi fiind doar un plastic...

bineinteles ca o sa va arat... :wub: am gasit un colant care da mult a crom mat...si vreau sa-mi fac si oglinzile exterioare(desi la argintiul meu nu prea o sa se vada) asa... nici alea nu stiu cum se scot(capacele oglinzilor) ... nu cred ca trebuie pur si simplu sa trag de ele... as avea nevoie sa-mi explice cineva... de unde sa trag sa nu rup ceva.

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da multumesc... sunt asemanatoare..am scos manerele deja dupa ce m-am uitat pe fisierul tau.. :P ramane sa ma ajute cineva si cu capacele de la oglinzile retrovizoare :) ..stie cineva cum se scot?? :) plsssssssss(as vrea sa nu fiu off topic rog un moderator sa ma ajute prin schimbarea numelui acestui topic) ..(demontare manere interioare si capace oglinzi exterioare) multumesc.

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oglinzile exterioare sunt ca la golf 4, se scoate sticla prin tragere (bagi un deget in sptele ei si tragi cu grija) si in spatele ei sunt cateva suruburi care tin capacul. Odata desfacute suruburile, capacul se trage in sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Capacele de la oglinzi se scot cu o surubelnita finuta. La mine la oglinda din dreapta a ramas urma un pic :lol: , la fel si la FLP.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci nu se trage de oglinda?? :lol: ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da... cu surubelnita.

Daca esti maine in buc da un pm cu nr tau de tel si poate ne vedem. Maine ma intalnesc cu mai multi amici sa umblam pe la masini, eu imi pun la golful de la munca mp3 player, alt amic pune subwoofer si niste boxe pe un polo si un altul xenoane si angel eyes, ii dam de cap si la a ta :lol: si facem si niste poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din pacate sunt din Constanta... eu am tras de oglinda.. pana am auzit un poc...de la aceasta :D cred ca am fisurat-o putin... asta este viata...alta :) ...

baieti mi-am colat manerele... nu mi-au placut si le-am curatat la loc... din pacate nu dau asa cum imi imaginam si cum doream eu.

din punctul meu de vedere acest topic se poate inchide...doar daca mai vrea cineva sa adauge niste poze cu demontarea capacelor de la oglinzi... oricum sa nu va apucati singuri asa cum am facut eu... ;) asta este din greseli invata omul :P

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

un pic OT:

daca tot vrei sa faci o schimbare la interior care sa merite (si sa se simta in acelasi timp), inlocuieste maciuca schimbatoruilui de viteze stoc...

Eu am schimbat-o cu una din accesoriile originale Seat si a meritat din plin. Cea stock e prea "chinezeasca" - o sa-ti dao seama dupa :frigbaitata:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

un pic OT:

daca tot vrei sa faci o schimbare la interior care sa merite (si sa se simta in acelasi timp), inlocuieste maciuca schimbatoruilui de viteze stoc...

Eu am schimbat-o cu una din accesoriile originale Seat si a meritat din plin. Cea stock e prea "chinezeasca" - o sa-ti dao seama dupa post-18-1154460106.gif

de unde imi iau si eu o maciuca mai "ok"?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Audi S-line, eu am avut asa ceva pe Ibiza si a fost foarte ok, e din piele perforata:

http://www.ebay.co.u...M-/321001955240

Singura problema e ca nu vei putea folosi husa, doar capul schimbatorului.

Modificat de cristian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

colegii cu seat.stiti cumva daca potrivesc oglinzile exterioare complete  de la un seat cordoba 2002 la un golf 4 2002?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!