Jump to content

Studiu De Caz


ciprivw
 Share

Postare recomandată

Se da: janta roluita si vopsita, rezultat foarte bun. nu ma refer la mine, ci ipotetic. se cere: montarea cauciucului pe janta. cum? pai, mergem la vulcanizare, unde un tip murdar pe maini apuca janta ca si cum ar fi janta de dacie :( , o tranteste pe dispozitivu ala si pune cauciucu pe ea. oricum ai face, janta va avea de suferit macar niste zgarieturi, in special pe buza, care conteaza f mult la aspect. intrebare: CUM putem monta cauciucu fara sa deterioram in nici un fel janta proaspat vopsita? sa va vad :D :screwy:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se merge la vulcanizare,ii spui la nenea sa ridice rotita aia care baga cauciucul pe janta in asa fel incat sa nu lase urme pe ea si il ameninti ca daca o zgarie ii rupi o mana si il bati cu ea la cur :screwy: :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai daca ai unde o montezi tu singur si ai grija.

Daca nu incerci la o vulcanizare mai de "firma", genS**A, si stai linga ei si le explici ce vrei si sa fie atenti.

Sau pregatesti janta, dai cu grund si tot ce trebuie, montezi cauciucul si apoi cu grija si banda de mascat vopsesi janta in culoarea finala.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asta-i

Te duci la un service de calitate, unde chiar au grija de rotile clientilor. S**A e unul dintre ele. Chiar au fost sponsori la niste actiuni ale clubului din Bucuresti, pe vremuri...

Eu am patit-o la o spalatorie/vulcanizare de cartier. Am fost pe langa Braila la niste rude.

Acolo e un loc unic (cred eu) in Romania. E un camp deschis, fara nici o planta, fara nici o denivelare, un teren imens acoperit de sare. Tip desertul ala din America de Nord.

Pe acolo exista un drum asfaltat de aprox 7 Km. Dar de cate ori merg in zona, o iau pe camp, calitatea campului e mult mai buna, si imi place sa lipesc pedala acceleratorului de podea :screwy:

Acolo vezi viteza maxima a unei masini fara a avea griji prea mari cu radare ori eventuale obstacole.

Problema e praful ce se ridica in urma ta.

In sfarsit, cand am ajuns in Bucuresti, dupa o tura cu pedala la fund pe campul de sare, masina era plina de praf.

Replica spalatorului a fost: "Ce faci domnule? Asa se vine cu masina la spalatorie?!?!"

Am ramas mut! Tipul vroia sa vin cu masina curata! Ce mai, daca te lasi pe mana unor neispraviti "de cartier" care au un job ca sa poata sparge seminte si bea o bere dupa blocuri....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de montat eu nu-i unde, si nici nu ma gandesc la leviere. voi ziceti de S..A, din pacate nici n-am auzit de astia si in baia-mare sunt numai vulcanizari de cartier, cu lozinca las' ca merge si asa :rolleyes:

Modificat de cipri21
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se merge la vulcanizare,ii spui la nenea sa ridice rotita aia care baga cauciucul pe janta in asa fel incat sa nu lase urme pe ea si il ameninti ca daca o zgarie ii rupi o mana si il bati cu ea la cur :D :D

ii tai mana si il bati cu ea la cur pana ii creste alta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, ii iese o mina de neamt cu manusi din piele de caprioara si leviere de kevlar care nu zgirie vopseaua.

Dar cind se urineaza potaia pe ele, cum procedezi? Prin similitudine?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

astia de la Sama au in ultimul timp niste tarife foarte mari care nu se justifica DELOC prin calitatea serviciului. eu am renuntat sa ma duc acolo, in schimb sunt foarte multumit de autozone.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!