Jump to content

Canistra Vacuum Delco-uri Ultimul Model


MikeRG
 Share

Postare recomandată

avand in vedere ca dau mereu de delco-uri cu buba la capsula de vacuum si e pacat sa tragi pe dreapta tzaspe delcouri ca sa ai unul complet, ma gandesc sa va propun o treaba "straight"

pe cip parts au cele mai ieftine capsule 28.45 usd

pentru patru capsule de vacuum s-ar plati cam 44 usd taxe postale (FEDEX/UPS - cam scumput)

asta inseamna aproximativ 40 usd de cap de broscar/capsula vacuum

am mai gasit si in anglia la http://shop.justkampers.com/product_info.p...ts_model/J10168

cu 20 GBP - adica 100 si ceva de ron

nu stiu cat inseamna posta din anglia dar de regula e ieftina, ma astept la un maxim 10-15 GBP pentru un coletel asa mic

cred ca preturile devin sensibil egale, posibil mai avantajos de adus din anglia, ca e in UE si nu ne intreaba nimeni de taxe

mai poate aduce si volksman cu preturi cuprinse intre 150 si 200 RON bucata - toate taxele incluse

asa ca avem niste criterii de comparatie

ce ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum ti-am zis eu ma bag...1 eu + 1 tu = 2 broscari :lol: Haideti cine se mai baga?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)-->

QUOTE(Gabi.B @ Jan 23 2007, 11:21 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Cum ti-am zis eu ma bag...1 eu + 1 tu = 2 broscari :)) Haideti cine se mai baga?

pai m-ar interesa si pe mine asa ceva....deci inca unu :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1. sa fim intelesi, sunt canistre vacuum pentru modelul de delco cu dublu avans - atat centrifugal cat si vacuumatic - nu merg pe delco-uri pre 70/71, strict vacuumatice

2. eu fac vorbele, sa vedem unde e mai convenabil; stangem banu' il punem pe Taifun si dam comanda

3. inainte de asta, sa mai fac o verificare la Auto Plus, magazinul ala bulgaresc de piese de pe Oltenitei - daca scoatem sub 100 RON luam direct de la ei - asta seara sau maine seara ma deplasez cu toate codurile alternative luate din E T O S /ETKA la ei, ca sa nu bajbaim

in mare e vorba de

113 905 271 E sau G

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Distributor vacuum unit:

T1 1.2/1.3/1.5 67-70 14.50 GBP

T1/T2 1.3-1.6 71-72 fixare 2 suruburi 14.50 GBP

T1/T2 1.3-1.6 73-79 fixare 4 suruburi 14.50 GBP

GFS carparts :lol:

Ultimul transport de la ei a fost 14 GBP la o pompa de ulei

Modificat de charlie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai ca am mai gasit si pe gsfcarparts

mai ieftine un pic

16.50 GBP

charlie stie cum merg baietii astia ca am mai comandat de la ei

Distributor vacuum unit:

T1 1.2/1.3/1.5 67-70 14.50 GBP

T1/T2 1.3-1.6 71-72 fixare 2 suruburi 14.50 GBP

T1/T2 1.3-1.6 73-79 fixare 4 suruburi 14.50 GBP

GFS carparts :lol:

Ultimul transport de la ei a fost 14 GBP la o pompa de ulei

de unde e diferenta aia de 2 GBP? te-ai uitat pe ultima versiune de catalog?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-au scumpit ...

Aveam catalogul din 6 ianuarie !

In plus sunt pretzuri fara TVA! si acum platim ca suntem UE ....

Modificat de charlie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

le-au scumpit ...

Aveam catalogul din 6 ianuarie !

In plus sunt pretzuri fara TVA! si acum platim ca suntem UE ....

hehehe, dobitocii nu si-au actualizat situl

*As a non-mainland UK customer you will be contacted with Delivery Charge details before your order is processed.

**As you are not a member of the European Community you have not been charged VAT.

oricum cu aia 2.89 GBP VAT (17,5%) ajungem tot la 20 GBP ca pe primul sit englezesc

oare putem sa ii pacalim pe aia de la gsf? "nu dom'ne, nu suntem in UE!" "cum? ati auzit la teveu? vi s-a parut!" :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in fine, dupa ce vad cat costa si alea de la Plus Auto, revin cu amanunte

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Baieti v-ati gandit sa intrebati si pe lexxus? Uite k l-am intrebat eu si costa 99 ron...Cam tot la fel de mult cu taxe si alea alea deci eu zic sa luam de la el :lol: Voi cum ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)-->

QUOTE(Gabi.B @ Jan 24 2007, 11:32 AM) <{POST_SNAPBACK}>
Baieti v-ati gandit sa intrebati si pe lexxus? Uite k l-am intrebat eu si costa 99 ron...Cam tot la fel de mult cu taxe si alea alea deci eu zic sa luam de la el :lol: Voi cum ziceti?

n-am o problema cu asta, doar ca nu vazusem in catalogul BBT acest reper

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este reper in catalog,dar se poate aduce.intradevar este la 99 ron.tre sa intreb daca ii cu dublu avans sa nu se creeze confuzie.

p.s. aveti careva o poza cum arata exact.

Modificat de lexxus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te uitai mai sus daduse mike un link uite poza asta am luat-o de acolo...;) Sper sa te ajute :rolleyes:

post-7855-1169652190_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

confirm acesta este modelul si este la 99 ron.cine doreste sa ma anunte :wub:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
in fine, dupa ce vad cat costa si alea de la Plus Auto, revin cu amanunte

am fost ieri:

niste castravetari imputiti - initial au scapat pe sub mustati 90 ron ca pe urma sa se arunce la 140 ;) iar in urma negocierilor la volum mai mare (3-4 bucati) sa scada la 120 - asta in conditiile in care doar daca le bati obrazul iti dau bon/factura etc. altfel vand cu lista de mana :D

alte "oferte" de la Auto Plus - rotor - 100 Ron (probabil cel cu limita de turatii - 1 234 332 303); modulul hall (1 237 011 050) - 685 Ron - mai respirati? :)

pentru varianta canistra vacuum noua - ramane lexxus :P cu oferta castigatoare - poate mai lasa si el un pic, la cantitate mai mare, pentru clientii fidei... macar sa ne scoatem si noi transportul, din cand in cand :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!