Jump to content

Cauciucaraie


MishuL
 Share

Postare recomandată

Dragii mei!

Am cunoscut in urma cu 2-3 saptamani un nene foaaaaaarte simpatic, care se ocupa de vulcanizat tot soiul de garnituri si alte divaisuri din cauciuc. Omul este doctor, iar calitatea produselor- face garnituri inclusiv pt avioane si elicoptere :)) , are j' de retzete de cauciuc rezistente la diverse chestii- uleiuri de tot soiul, benzina, ultraviolete, acizi, baze, electroizolante.... Materialul il prepara singur, la valtz, in cantitatzi mici, din ingrediente dramaluite cu cantarul medicinal.

Am vorbit cu omul si e deschis la colaborari.

IDEE! :lol:

Fac matritze in uzina, pe banii mei, pt garnituri de pantalonash toate modelele (30 CP, 34 CP.....1600, 2000 etc), garnituri sub carcasa stopurilor, sub nasul papei, sub clantze, sub semnalele de fatza.... si facem la el. Intereseaza pe cineva? Sau imi fac matritza doar pt ce am eu nevoie si basta?

Desigur, pretzurile nu vor fi de garnitura de chiuveta din cauza materialului de calitate si amortizarii matritzelor, dar nu va costa enorm....

Ha?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dragii mei!

Am cunoscut in urma cu 2-3 saptamani un nene foaaaaaarte simpatic, care se ocupa de vulcanizat tot soiul de garnituri si alte divaisuri din cauciuc. Omul este doctor, iar calitatea produselor- face garnituri inclusiv pt avioane si elicoptere :)) , are j' de retzete de cauciuc rezistente la diverse chestii- uleiuri de tot soiul, benzina, ultraviolete, acizi, baze, electroizolante.... Materialul il prepara singur, la valtz, in cantitatzi mici, din ingrediente dramaluite cu cantarul medicinal.

Am vorbit cu omul si e deschis la colaborari.

IDEE! :lol:

Fac matritze in uzina, pe banii mei, pt garnituri de pantalonash toate modelele (30 CP, 34 CP.....1600, 2000 etc), garnituri sub carcasa stopurilor, sub nasul papei, sub clantze, sub semnalele de fatza.... si facem la el. Intereseaza pe cineva? Sau imi fac matritza doar pt ce am eu nevoie si basta?

Desigur, pretzurile nu vor fi de garnitura de chiuveta din cauza materialului de calitate si amortizarii matritzelor, dar nu va costa enorm....

Ha?

parerea mea ii ca nu are rost....munca, umblatura, costuri de matritare....pentru ce??? ca de bine de rau se gasesc cel putin trei calitati la garnituri... printre care si originale la diferite preturi... daca tot vrei sa iti faci de lucru mai bine fa ceva ce nu se gaseste... sau se gaseste foarte greu... ca pentru 2-3 euro cat ma costa de exemplu garniturile de la manere, sincer nu saracesc, cand am bagat 5000 in masina. parerea mea...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt satul de calitatea marfurilor care se gasesc, de ex burdufuri de planetare de Trabi, asha ca prefer sa imi fac singur si sa shtiu precis ca o sa iasa bune...

Pentru inceput o sa fac matritza pt garnituri de pantalonash, ca e mai simpla...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a va face o parere despre calitatea produselor, omul face burdufe de cilindrii de suspensie pentru Citroen DS care sunt vandute de unul dintre cei mai mari comercianti de componente pt Citroen-urile clasice, Cyparse.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aia nu shtiam, dar oricum pt mine era arhi-suficient ca are acreditare pt aviatzie.

Ca sa va facetzi o idee, STAS-ul prevede temp de vulcanizare 150 +/_ 3 grade- omul are reglare electronica la 150 +/_ 1 grad!!!

Profile lungi nu shtiu daca poate face, o sa-l intreb joi. Are un extruder dar ala e pt caucuic crud, scoate "prefabricate".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

putem sa ii furnizam ca matrite colile acelea cu kituri generice de garnituri care se pot decupa si folosi la clante, stopuri, bare etc etc. - in doua variante, pre 67 si 67-72; sau repere separate, mai bine conturate, dar tot noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As fi interesat de garniturile de la stopurile spate, numar, semnalizatoare, minere si chedere de geamuri ... albe. Fireste, pt chedere i-ar trebui un extruder ... dar nu cred ca ar face banii. Numai materialul ala alb ar fi foarte scump. Intreaba totusi ...

Modificat de tipatescu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domne omul face garnituri nu matritze.... n-are ce face cu modelele, decat ca sa-mi indice cum sa conf matritza

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cel mai complicat mi se pare de facut matritele. Cine face matritele si din ce material? Asa m-ar interesa si pe mine niste piese din cauciuc pe care nu mai am unde sa le gasesc (pt. IMS).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca nu sunt f complicate le fac eu la uzina.

Bucshe de MeZeu- mai curand pe Ritmului, cred ca e mai ieftin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bucshe de MeZeu- mai curand pe Ritmului, cred ca e mai ieftin...

Te mai intreb eu, cand le-o veni vremea cum e cu Ritmului

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!