Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

+ sa scoti toate abtipildurile, si initialele alea,oricum se vad la numar. Sa o lasi cat mai clean...

Modificat de ByZ
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

tot m-am interesat dra nu am reusit sa imi fac o parere cat de cat si anume, sa aplic 1 strat subtire de spray fumuriu pe stopuri si pe semnalizari fazta? nu am probleme cu caralii? nu or sa-mi de-a amenda?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le zici ca așa sunt din fabrica. Eu la stopurile mele ce pot sa le zic?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am avut stopurile negre 2 ani de zile si n-am avut probleme! Acum depinde si de cat de negre ai de gand sa le faci! Cam asa aratau ale mele

post-18588-1269542653_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, ByZ, imi propun sa imbunatatesc starea masinii, are o varsta si pe ici pe colo a mai sarit vopseaua, cred ca o sa o chitui bine si o vopsesc pe exterior. Atunci o sa dau si initialele alea jos, iar faza cu abtibildul ala e simpla, de pe vremea cand aveam portocala, am dat cu spatele si am luat o epava de dacie (fara geamuri, fara roti, doar tabla si aia indoita), asa am mascat locul ala. Tre sa o pun la punct si cat de curand. M-am uitat la tot felul de trailer'e cu vopsitul si pregatitul masinii pentru vopsit, un prieten are un garaj mare, compresor nou nout, mai trebuie sa iau chitul si vopseaua. Sper sa reusesc, la service mi-au cerut 500 de euro si macar daca nu stiam cum lucreaza, dar sunt varza. Un prieten a avut un incident rutier si avea masina neagra, trebuia sa repare doar o parte, au vopsit-o verde inchis, se vedea diferenta de departe. Lucru in bataie de joc. Eu am incredere in fortele proprii si imi cam plac lucrarile migaloase, deci, cred ca o sa reusesc. Numai bine

Trebuie sa va minunati si voi de modificarea asta :ceuameni:

Tenteaza pe careva? :cool:

post-58504-1269543481_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut

Ma gandeam eu ca vrei sa ascunzi ceva pe sub ele :ceuameni:.Pentru ce ti`au cerut 500 de euro ? Pentru toata masina?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Exact, pentru toata masina, dar ti-am zis, lucreaza jenant...

taz21, sper ca nu am gresit cu poza din post-ul #180, era doar amuzanta. Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wizard84, ai dreptate, sustin parerea cu tabla si mai sus, am adaugat si 2 poze. Revin cu o intrebare, poti sa arati o poza cu grila modificata, cand ridici capota, fa-i o poza la grila sa vedem cum arata, ai zis ca ai modificat-o tu. Ms. Numai bine

Scuze de intarziere!

Uite si pozele cu grila, nu mai explic cum am facut grila fara semn ca se vede clar in poze.

post-14665-1269681840_thumb.jpg

post-14665-1269681846_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

DEY_tm cum ai facut cu emblema spate ? Ai demontat-o si ai vopsit-o sau ai izolat si ai vopsit pe loc ? cu ce ai curatat ,degresat ? Vreau si eu sa le vopsesc ca sun sterse rau ! Oare arata bine la daca le fac cu negru si eu la culoarea asta ??

post-30772-1269691636_thumb.jpg

Modificat de floryn_zdv
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca aia e masina ta,parerea mea este urmatoarea(daca mi se permite): 1:nu vopsi cu nimic si 2: ia coada aia de rechin jos de pe acoperis... :icon_thumright: ai o masina foarte frumoasa...ai grija putin de ea...

Modificat de cosmin_golf
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, floryn zdv, culoarea e ok, merge sigla neagra ... brici. Eu doar am izolat cu banda de hartie si niste ziare, am spalat locul inainte, am dat cu putina benzina, am sters, s-a uscat bine si am dat cu spray negru, 2 straturi la interval mic. Atata tot, nu e mare filosofie. Bafta maxima. Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca aia e masina ta,parerea mea este urmatoarea(daca mi se permite): 1:nu vopsi cu nimic si 2: ia coada aia de rechin jos de pe acoperis... :) ai o masina foarte frumoasa...ai grija putin de ea...

Cosmin, si eu sunt adeptul lucrurilor curate si cred ca cel mai bn arata golful fara zorzoane si alte chestii aplicate pe el da fiecare are gustul lui. Imi place de aia care is pun numele pe spatele masinii,cu litere de alea aplicate sau placute, asa pot sa-i injur pe nume :blink: alt rost eu nu vad. :blink: clean look rules!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am vopsit si eu emblema de pe grila fata...a trebuit sa dau grila jos ca sa pot da si emblema,are 3 cleme...cat despre cea din spate nu am descoperit cum se da jos,cred ca o sa o izolez si vopsesc asa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu la a mea am bagat o surubelnita sub ea si a sarit :)) asa am vopsito si pe urma am lipito inapoi:)in general asa se fura emblemele ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nebunul

cu ce ai lipit emblema pe spate?

a mea statea sa cada si am dat-o jos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

banda dublu adeziva

Modificat de v@sy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sigur tine , si rezista la intemperii ? :( nu vreau sa raman fara ea :offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, tracto, poti incerca si cu silicon sau picatura. Cu banda dublu adeziva am avut montate in bara ledurile din poza atasata, le-am desprins cu cutitul cad am vrut sa le dau jos (au luat apa din pacate), dar nu stiu daca nu iti ramane mai in exterior emblema, banda e putin groasa si o sa ridice putin emblema, adica nu o sa mai stea chiar in locasul ei. De tinut si rezistat la intemperii tine, dar repet, asta e singura chestie care te-ar putea deranja, sa nu fie emblema chiar in locasul ei. Bafta.

Numai bine

post-58504-1269767141_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@tracto La mine asa a fost si este lipita si pana acum n-am ramas fara ea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu asa mi-am facut grila. Emblema vopsita cu un gri perla. Nu pare nici prea lucios, adica e perfect ;). La grila un albastru perla putin mai deschis decat vopseaua de pe masina. Puteam sa folosesc tot gri dar e mai elegant asa.

Modificat de untouchablle
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incearca sa faci si oglinzile albastru perla ca la grila. Arata foarte bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca face oglinzile trebuie sa faca si barile....altfel arata cam ciudat..dar si daca le face.... :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fi sigur ca o sa le fac undeva prin mai :D . In momentul de fata am ambele bari crapate. Asa au fost de cand am cumparat masina, tocmai de asta nu am prins in poza de mai sus si bara :)). Undeva la inceputul lui mai vreau sa le cumpar noi cu primer pe ele si sa le vopsesc cu tot cu oglinzi :D. Tot atunci vreau sa pun in bara si paravantul de GTI, adica prelungirile alea de plastic + grila fara emblema.

Modificat de untouchablle
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut , o grila fara emlema m-ar interesa si pe mine ai putea sa-mi spui aprox. la ce pret se vinde. ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!