Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

ma intereseaza si pe mine cat m-ar costa la un tinichigiu sa imi fac capota asa ca la voi dar nu cu prelungire din fibra sau altceva....ma intereseaza sa fie completa facuta de un tinichigiu...stie cineva cam cat m-ar costa modificarea?prelungirea din fibra nu prea ma atrage...arata mai frumos cu ea modificata fara nici o urma!ms anticipat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

da si pe mine ma intereseaza ...cat costa la tinichigiu si cat costa prelungirea de fibra cum are Wizard84 ....si cat costa si un eleron pt luneta :offtopic: .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un eleron pentru luneta cautam si eu . Am inteles ca se invarte undeva pe la ~100 ron (original) . Problema este cu montajul . Trebuie sa dai gauri in luneta. Ori mergi la cineva specializat care a mai facut aceasta operatiune ori schimbi si luneta cu una cu gauri .

Modificat de tracto
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Un eleron ptr luneta se invarte intre 100-150 ron si depinde ce eleron,sunt eleroane care se lipesc si eleroane gen raliu care se gaureste luneta..iar o prelungire capota fata clean costa 80e :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cei care vor prelungire capota!

Am vazut in weekend la romexpo lucruri de calitate realizate de cei de la ghettotuning!

http://ghettotuning.ro/

Sunt mai mult decat meseriasi baietii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca in weekendul asta dau o fuga pe la dezmembrari. Am un prieten care stie un parc d'asta care dezmembreaza NUMAI Golf 3. Cica e prin Popesti Leordeni (pt cunoscatori) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si nu ne impartasesti si noua detalii despre acest loc "de poveste"? Poate mai au si altii nevoie...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ba da dar nu am ajuns nici eu. O sa va dau detalii ...pt ca am spus ca un prieten de-alu tata stie locu :icon_thumright:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa nu uiti sa ne spui si noua unde mai exact este acel parc de dezmembrari, sa stim si noi, sa nu mai cautam, plus ca te rup astia care au cateva golfuri, fata de cei care au numai golf

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea sa stiu si eu cum se scot siglele din grila fata si de pe haionul masinii ca mi-e cam frica sa trag de ele sa nu se rupa...vreau sa le scot sa le vopsesc ca s-au matuit de la atata timp.

Sper sa nu fiu offtopic dar nu am stiut unde sa incadrez postul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

emblema de pe hayon este lipita . mie aproape mi-a cazut pana sa vad si am dat-o jos . o sa caut ceva adeziv bun ca sa o montez la loc.

pe fata se da jos usor . are niste "opritoare" pe margini .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, dreamer, uite cum am facut eu, am vopsit tot si nu am mai dat jos emblema, astept pareri. Numai bine

Mai trebuie sa comand folie neagra pentru semnalizari (fata, lateral si spate), o sa le fac negre. Am gasit aici

post-58504-1269283940_thumb.jpg

post-58504-1269283952_thumb.jpg

post-58504-1269283964_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine,dar eu vreau sa le dau jos ca sa le si curat bine ... acum arata foarte nasol.

Semnalizarile le poti face si cu un spray negru transparent,exact asa scrie pe el. Sa ne auzim de bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, poate era mai bine sa le fi scos si eu, le-am facut direct pe masina ... oricum is ok, nu cred ca se vedeau altfel. M-am tot uitat prin poze si observ ca asta a fost prima modificare la masinutza mea. Cat despre spray-ul ala ... sunt sceptic, poate nu il dau uniform si o sa se vada lumina aiurea, poate nu iese unu la fel ca celalalt si iar o sa fie aiurea. Asa cu folia aia e floare la ureche, stiu ca pun doua straturi si sunt sigur ca o sa iasa brici pentru ca o duc la un amic care se ocupa cu inscriptionari si montaj folie. Numai bine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul semnalizarilor o folie fumurie ar arata bine. Exista si varianta cumpararii proiectoarelor, semnalizarilor si catadioptrilor fumurii insa sunt foarte scumpe. Cu 30 lei rezolvi problema. Ce parere aveti de farurile french style?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:soare:

post-26152-1269376472_thumb.jpg

post-26152-1269376479_thumb.jpg

Modificat de S.Razvan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt si proiectoare french style, acum depinde si de culoarea masinii cum or sa arate pe masina! Pe una galbena ar fi fenomenale, pe cand pe una rosie ar arata ca la circ!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@paul_ral: sunt chiar frumoase farurile. Preturi?

@dey_tm: emblema de pe spate tot neagra ai facut-o? Se vede foarte frumos

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu stiam ca se cheama french style, avea un prieten pe un bmw. Sincer, eu nu suport lumina galbejita in faruri, ce sa mai zic sa imi doresc galbene inainte sa aprind si becul :rolleyes: Sunt de acord ca pe o masina rosie nu au ce cauta, oricum pe una alba, neagra, gri, galbena, ar merge super. Stiu un singur lucru, proiectoare, faruri si becuri de genul asta sunt cele mai bune pe ceata. Golful din poza de mai sus chiar imi place si lasand de-o parte faptul ca nu agreez lumina galbena la faruri, totusi, astea bat spre racing si atunci punem altfel problema (love it) dar inca odata, conteaza si culoarea masinii. Din pozele de mai sus as spune ca doar sticla e galbena, nu si luciul din interior. Cred ca se gasesc si becuri galbene care sa dea efectul asta si intr-un far normal (asta doar cu farurile aprinse, sigur). Sa mai vedem poze si chiar posesori. Eu pe rosia mea nu as avea de gand sa pun asa ceva. Numai bine

cheloo e13, ms, am facut si emblema din spate, revin maine cu o poza mai clara, doar asta o am pe comp.

post-58504-1269383102_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt adeptul farurilor tip french dar din pacate pretul lor de noi ma resping total,doar daca as gasi la dezmembrari sau in alta parte la mana a 2-a doua mi-as cumpara fara ezitare.Am gasit asa ceva dar pretul lor este deocamdata mare pentru mine.Precizez ca sunt marca Hella,deci echipare OEM.

-French Lights 220$

-French Foglights 250$

post-15836-1269412183_thumb.jpg

post-15836-1269412191_thumb.jpg

Modificat de robert28
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Frumos dar scump domne scump...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei sa fii istet nu mai dai 500 de dolari pe faruri si proiectoare french. Dai 50 de ron pe un spray cu lac galben (identic cu cel negru pe care il tot folosim pentru triple) vopsesti sticlele la faruri si proiectoare si ai terminat afacerea! Fac si pariu ca n-o sa fie nici o diferenta intre cele originale si cele vopsite! Spor la treaba!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, am revenit cu o poza cu emblema din spate, e facuta cu telefonul, nema aparat. Numai bine

post-58504-1269460311_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa da. Foarte frumos. Parerea mea, ar merge si niste geamuri fumurii, dar nu d-alea negre, intelegi ce zic, si sa dai pe stopuri o mana subtire de spray negru. Cred ca ar da minunat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!