Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

da, intr-adevar ,este dintr-o bucata.Dar oricum este mai fragila decat ce-a originala, pentru ca aceasta este doar din plastic.Si eu am achizitionat o grila si se poate vopsi fara probleme.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ti-a raspuns vasy inaintea mea. :screwy:

Se poate vopsi orice culoare, sau o lasi neagra daca masina e neagra.

Uite aici cum arata pe masina mea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai a ta pare ca e vopsita partial (partea de jos, care merge si sub faruri). Eu am vrut sa o vopsesc pe a mea (originala) anul trecut cand am avut un mic accident, dar vopsitorul a uitat si mi-a vopsit doar partea metalica (partea de jos a grilei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, asta e comertul, nu mi-a venit in cap sa ma uit la ei pe site direct si sa ma duc la a 2-a mana, fiecare isi pune adaos-ul nu? :) Oricum ... nu ma tenteaza prelungirea aia, atasez o poza sau doua, sa se vada o capota prelungita, lucrare ca la carte. Numai bine

post-58504-1267804677_thumb.jpg

post-58504-1267804686_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@dey tm- in poze este un Bad boy look facut din tabla sau mai nou am vazut ca se face si din fibra.

@fane - eu am vrut sa o vopsesc asa. Cand o sa vopsesc masina (nu stiu cand o sa se intample :unsure: ) o sa vopsesc bandourile, barele si grila integral.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, taz21, voiam doar sa fac diferenta intre plasticaraiul ala cu 100 ron si o lucrare adevarata, acuma ..... gusturile fiecaruia, nu? Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sincer nici mie nu-mi place acea prelungire a capotei din plastic. Dar aceasta solutie este "the easy way".

Prelungirea din tabla este mai scumpa si necesita mai mult timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot aici pe forum zicea cineva ca se poate face si din fibra dar conteaza cine face lucrarea, asta ca sa nu se crape, mascat frumos cu chit cu fibra si vopsit ulterior. La fel conteaza si la cei care folosesc tabla, sa nu rugineasca dupa sudura, e destul de complicat dar daca vrei sa o faci fa-o pana la capat, zic eu. Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: cum pot elimina spatiul ilustrat in figura?

;)

post-54436-1267960138_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pai eu zic ta diferenta aia a aparut din cauza faptului ca bara nu e chiar la locul ei...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare: cum pot elimina spatiul ilustrat in figura?

:icon_thumright:

post-54436-1267960138_thumb.jpg

vezi ca exista niste suporti de plastic in interiorul barei de o parte si de alta fixati cu suruburi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare, asta e comertul, nu mi-a venit in cap sa ma uit la ei pe site direct si sa ma duc la a 2-a mana, fiecare isi pune adaos-ul nu? :lol: Oricum ... nu ma tenteaza prelungirea aia, atasez o poza sau doua, sa se vada o capota prelungita, lucrare ca la carte. Numai bine

cam cat costa la un tinichigiu sa iti faca din capota stock,o asemenea capota ??ai idee ?sau nu merge la tinichigiu ?respect

stie cineva unde pot gasi un cozoroc mai rezonabil la pret ?peste tot vad numai ploapa dar eu vreau cozoroc!ms

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La ce te referi cand spui cozoroc?

Vezi ca despre prelungire capota din plastic s-a vorbit mai sus cu link catre un site care comercializeaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma intereseaza prelungire definitiva...nu din plastic...ca cea din imaginile de mai sus...prelungita capota! si cand spun cozoroc ma refer la ceva de genu asta ...

ce parere aveti daca i-as face plafonul negru credeti ca va arata bine ?

post-63386-1268166496_thumb.jpg

post-63386-1268166496_thumb.jpg

Modificat de taz21
Nu mai da quote la mesajul anterior
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma bate de mult gandu sa pun ceva folie pe masina la praguri asa ceva in mica parte sau pe capota ceva tribal. are ceva politia dupa? sau cand fac verificarea? am auzit k nu prea merge te pun sa o dai jos...si pe urma arata urat banuiesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are nimic atata timp cat nu schimbi culoarea trecuta in talon. adica dupa ce ai terminat treaba sa stai si sa te uiti la masina si sa zici "da bre e rosie" :D

sfatul meu e sa te gandesti bine ce vrei sa pui ca sa nu fi dezamagit de lucrare. sper ca nu vrei sa o transformi intr-o sorcova plina de virgule nike, inscriptii gen ion&maria sau cu motorizari inexistente.

Keep it simple, parerea mea...

P.S. Daca chiar vrei sa faci ceva de calitate pot sa te pun in legatura cu un amic si iti face un desen cu aerograful ii dai un lac si ai calitate. omul e artist! am sa caut o poza cu o capota facuta de el sa o postez sa iti dai seama cam ce poate.

despre asta e vorba. acuma tu stii cam ce vrei sa faci.... binenteles iti face ce vrei tu si pe orice parte a masinii

post-14075-1268236399_thumb.jpg

post-14075-1268236399_thumb.jpg

Modificat de omu_negru84
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Meserie frate, felicitarile mele, se gasesc folii de genul asta dar nu se compara cu unicatul din imagine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in imaginea de sus capota nu era inca lacuita. iti dai seama cum arata dupa un strat de lac :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

superb desenul daca ii pot spune asa...baiatul e artist...merita toate felicitarile...acum este cineva pe aici care are un bad boy look la masina...din tabla???daa da imi poate da ceva detalii...cum se prinde ..si capatul...se indoaie...sau ramane tabla asa taiata...ok merci mult

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca se vorbea mai sus despre prelungirea de capota

Eu unul mi-am pus prelungire de fibra, vopsita corespunzator si cu niste faruri negre. Grila la radiator am modificat-o din grila originala(i-am decupat semnul)

Rezultatul :

post-14665-1268562814_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata frumos, daca ai fi putut ascunde linia care am marcat-o in poza de mai jos, de asta ziceam, nu ai incercat cu chit cu fibra? Numai bine

post-58504-1268564447_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In acest caz ar fi trebuia vopsita si capota. Deci: probleme tehnice; probleme financiare (~150ron).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atat timp cat e din fribra nu o sa tina niciodata kit de fibra sau alte lipiciuri, si chiar daca gasesc ceva sa tina, la diferente de temperatura o sa crape vopseaua datorita diferentelor de proprietati ale materialelor(dilatare/contractare diferita).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu zic ca tabla e sfanta....chiar sa faci din fibra si sa lucrezi cu ea ca la carte...e un lucru firav facut...chiar daca te costa mai mult...si nu e o operatiune complicata ...tebuie putina atentie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Wizard84, ai dreptate, sustin parerea cu tabla si mai sus, am adaugat si 2 poze. Revin cu o intrebare, poti sa arati o poza cu grila modificata, cand ridici capota, fa-i o poza la grila sa vedem cum arata, ai zis ca ai modificat-o tu. Ms. Numai bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!