Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hello. Apropo de modificari exterioare, vreau si eu sa imi schimb toba final, vreau sa imi pun sport. Sincer, as vrea sa fac singur, deci, o intrebare: cum? :D Multumesc anticipat, Leo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Va salut ,cu speranta ca nu sunt offtopic... ,imi puteti spune va rog cum se pot scoate siglele la masina ?

Ma apuc de reparat o infloritura la haion si as vrea sa dau si sigla jos ca am impresia ca ma va incurca iar daca tot ma apuc as vrea sa le vopsesc in culoarea masinii.

Modificat de ovidiup
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cea din fata e fixata cu cleme, daca tragi putin mai tare iese iar cea de pe haion cred ca e lipita cu un fel de banda cauciucata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salutare. nu am gasit nimc pe aceasta tema asa ca o lansez aici un sondaj de opinie.

LUMINILE UNDER CAR SUNT ILEGALE?

deoareace azi am fost abordat de un organ al legii (nu pot sa precizez care anume) in legatura cu ,uminile de sub masina si m-a amenintat cu 500 lei amenda si retinerea talonului. bineinteles ca i-am spus ca o sa le dau jos (veci) si am scapat. deci sunt legale sau nu? nu vad cu ce deranjeaza...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt interzise luminile acelea,scrie si in lege.Insa daca stai cu masina in parcare la o poveste/ceva nu vad de ce s-ar lega.In schimb in timpul mersului sunt ilegale

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le ai legate direct de la pozitie sau pe buton? Eu te-as sfatui sa le pui un comutator si sa nu le aprinzi pe drumurile astea mai "suspecte" de cashchetari ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Am nevoie de un sfat. Cu ce să lipesc ornamentele din plastic pe aripi? Nu aş vrea să dau găuri. C

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu orice ai lipi, ma gandesc ca in momentul in care o sa doresti sa le dai jos, vor pleca cu tot cu vopsea. Incearca tot prin gaurire si baga vaselina cu incredere si sub ornamente si pe dedesubt pe la aripa (metoda romaneasca dar cred ca nu o sa ai probleme cu rugina in acest fel)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ideea e că dacă le lipesc nu vreau să le mai dau jos. Şi aş vrea ceva rezistent, nu bandă dublă adezivă.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poti sa folosesti banda dublu adeziva Bison Car Tape care este speciala pentru asa ceva (se gaseste la Carrefour si costa cam 10-12 lei rola de 1m). Este si foarte rezistenta. Eu am numerele lipite cu asa ceva si pot sa iti spun ca nu este nici o problema si sunt foarte multumit. Sunt mai multi useri care au folosit-o petru numere si pana acum nu am auzit sa se planga nimeni ca nu ar tine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si curatata bine suprafata pentru o aderenta buna, acesta in acelasi timp nici nu da voie apei sa stea intre ornament si aripa si sa declanseze rugina prin vreun por.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

siliconul sanitar va ceda

recomand banda dubluadeziva, asa am numarul pe spate, si chiar am tras de el..... nu cade

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

silicon nu :D . siliconu ataca tabla. ( daca e lipsa de vopsea iese rugina) . poate e ceva silicon care nu ataca insa intereseazate ce ei .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am vazut ca s-a vorbit despre folierea geamurilor mici din spate, si ca nu s-ar lega politia...

eu le.am avut foliate(doar acele mici geamuri) cea mai deschisa nuanta si cand m.a oprit m.a pus sa dau jos folia ca sa nu imi dea amenda si sa nu imi ia certificatul...

nu te pui cu prostia omeneasca;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde. Pe langa Golf 3 mai am si o Dacie break si pe amandoua am folie pe geamuri laterale spate , la Dacie chiar de 5 ani de cand o am si nu am avut niciodata probleme. Depinde de fiecare politist in parte.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in codul ruterier se specifica destul de clar ca nu pot fi foliate geamurile fata lateral si luneta decat daca sunt omologate. sa zicem ca ai un logan mcv, nu ai geamuri in spate ca e tabla, or sa te puna sa dai tabla jos?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Loganul MCV este o autoutilitara. Asa si la duba ai putea "da tabla jos" . Pentru Golf 3 in 2 usi pretul montarii foliei este de 300 de lei, Llumar, omologata. M-am interesat eu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fără a devia foarte mult de la subiect...am pus folie pe geamurile spate şi lunetă la jumătate din preţul de mai sus. Binînţeles că am primit şi omologare. Am fost oprit de câteva ori de poliţie şi nu am avut niciun fel de problemă. Llumar lucrează foarte scump. Se găseşte şi pe piaţă folia folosită de ei (importată din america) la un preţ foarte mic. Montatul ţi-l poţi face singur. De preferat să dai geamurile de la uşi jos.

Modificat de eleet
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Recent am pus si eu folii pe geamurile din spate si luneta (omologate) insa pe geamurile din fata nu sunt omologate decat vreo 2 feluri de folie care nu coloreaza deloc geamul, cea care avea putina culoare a spus ca nu o poate pune decat pe riscul meu pt ca geamurile au o tenta verzuie si daca pune folia aia depaseste pragul de de transparenta 85% parca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe fata ai voie 73% vizibilitate.

daca vrei sa iti pui pe fata pune Llumar. e cea mai ok, se vede intunecat si la 73...

eu mi.am pus de la SolarZone, si nici nu se vede ca am folie(pe fata)....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Depinde cand ai pus tu foliile si daca nu ai geamurile colorate (tinted). Eu le-am pus in decembrie si mi-a aratat mostre de folii autorizate parca 2 feluri dar erau identice parca de 8% si mai putin si mi-a spus ca doar alea le poate pune la geamurile mele, oricum erau transparente. Asa stiam si eu in jur de 70 % e legal dar mi-a aratat ca din 2005 incoace in fiecare an s-a schimbat legea si pana la urma s-a ajuns aici. foliile sunt Skyfol parca si sunt foarte multumit de ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

stie cineva daca buza de golf 3 merge si pe vento ,sau se poate adapta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!