Jump to content

Modificari exterioare...


wabbit
 Share

Postare recomandată

Cea de Vento e mai lunga la capete si, daca nu ma insel, nici la curbura nu se potriveste. Cel mai bine iei bara fata cu totul si o dai pe a ta in schimb. La prinderi bara este identica cu cea de Golf.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • phun

    58

  • DEY_tm

    39

  • Tracto

    25

  • taz21

    20

Top Posters In This Topic

Posted Images

de asa ceva ce parere aveti? bara e de skoda octavia, si poza e editata de un amator (eu) in photoshop

post-26152-1258145444_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

de apreciat modificarea si de luat in calcul. ptr cei ce baga bani in masina :( arata chiar bine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt interesat de altceva. Pot sa pun faruri si grila de vento pe golf fara prea mari modificari? am vazut asa un exemplar si imi place tare mult cum arata. Cine se pricepe? :)

Modificat de Dacro
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in afara de grila si faruri trebuie schimbata si capota

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da,acum am vazut ca cea de vento e diferita. nici o problema. dar se potrivesc toate piesele la prinderi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu eu se potrivesc.

E o conversie care se practica foarte mult pe afara: cei cu Vento isi pun fata de Golf si cei cu Golf isi pun fata de Vento.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt interesat de altceva. Pot sa pun faruri si grila de vento pe golf fara prea mari modificari? am vazut asa un exemplar si imi place tare mult cum arata. Cine se pricepe? :icon_cheesygrin:

Uite aici un exemplar asa cum ti-ai dori tu

post-18588-1258221804_thumb.jpg

post-18588-1258221846_thumb.jpg

post-18588-1258221855_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Pe mine ma intereseaza o grila tip rieger pentru golf.Cel care vindea pe 4tuning nu mai are.Daca stiti unde as putea gasi asa ceva,as fi recunoscator.

post-52315-1260038807_thumb.jpg

post-52315-1260038815_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

scuze pt post.. poate sunt putin offtopic.. dar am o intrebare si cum nu pot deschide un post nou.. o adresez aici.:Vreau sa imi fac 2 dungi pe ea .. si ceva tribale in laterale .. problema mea este: Treaba asta este legala?? Unii miau spus ca atata timp cat nu ma ating de geamuri totul e ok.Daca poate sa-mi spuna cineva ceva sigur.. nu vreau sa am surprize cu politia...

Ps am atasat o poza de referinta pt a vedea cam despre ce e vorba .

Inca odata scuze daca am postat unde nu trebuie.

post-59646-1266959083_thumb.jpg

post-59646-1266959083_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tomoiaga Marius

din cate am auizt si eu legat de dungi...daca nu iti acopera mai mult de 30% din masina este totul ok nu trebuie sa declari ca ai 2 culori pe masina....legat de desenul tribal nu stiu nimic. Daca gresesc rog sa fiu corectat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci daca ai masina neagra si imi vopsesc o usa galbena (mai putin de 30%) e totul ok.

Iti garantez ca nu iei ITP-ul in veci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De ce sa nu ia ITP-ul ??? Daca suprafata vopsita de tine este mai mica de 30% din suprafata vopsita a masinii e totul ok , am avut Dacie inainte si imi expirase itp-ul , mi-a luat talonul si ITP-ul am fost obligat sa il fac la RAR , capota masinii o vopsisem cu catev aluni inainte neagra , restul masinii fiind verde , nu am avut nicio problema . Ma oprise si politia intr-o zi pe DN1 , verificare de rutina , s-a uitat la masina , nu a comentat nimic , NU ARE CE SA IT FACA DACA RESPECTI LEGEA (adica <30% din suprafata masinii) .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am capota neagra, masina fiind in bleumarin (albastru in talon) si am avut ceva probleme din cauza asta la ITP acum o luna. A trebuit sa faca poza la masina cu lumina venita spre obiectiv ca sa nu se vada diferenta de culoare.

ps.- nu asteptau spaga pt. ca seful de service e prieten de familie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cat timp la noi ITP-ul se ia pe simpla apreciere a unuia de acolo, vom avea probleme. Nu ati auzit de probleme la itp din cauza numelui, a numarului samd? NU vb aici de probleme tehnice, ci de cum s-a trezit angajatul respectiv dimineata. Nu gasesc acum dar asa stiam si eu 20-30% din culoarea masinii, fara logouri/texte publicitare. In Romania inca nu se intelege conceptul de infrumusetare a masinii, cresterea valorii prin arta. Explica asta (creatie artistica - semn tribal) angajatului de la rar. El te va vedea cu un "amarat de golf 3" pe care vrei sa-l pictezi. Angajatuil conduce ultimul xyz castigat cu sudoarea fruntii si a palmelor. Eu am vrut sa fac din autocolant alb logoul de alaturi ( creatie proprie aproppo ) si am vrut sa il lipesc pe lateral aripa spate (acolo unde scrie pinkfloyd, europe samd la unii), am intrebat peste tot... mai aveau putin si ma puneau sa platesc taxe de publicitate pt masina. Niste cretini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Discutia se lungeste fara rost.

Pt. colegul Eagle PK: cel mai bine te informezi la RAR ca aici o sa auzi o gramada de variante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pe mine ma bate gandul sa dau cu 1 strat de spray fumuriu peste triple si peste semnalizari sa le innegresc putin. o sa am probleme? ca am vazut destui cu ele putin mia fumurii. oricum schimba aspectul masinii in bine chestia asta dupa mine

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am dat su spray transparent negru pe semnalizari(stopurile sunt de gti deci nu a fost nevoie) chiar inainte sa merg la rar si nu a zis nimeni nimic. bine,nici nu am exagerat cu sprayul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

aha. inseamna ca am unda verde la proiectul asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare. Baieti, deja e prea mare bataia de cap, s-ar spune ca nu aveti sange in instalatie, ce modific pe banii mei si ce nu trebuie specificat in scris sau legea nu zice nimic in acea privinta e strict treaba mea. Am fost la o discoteca la sat, intr-un sat vecin, spre "norocul meu" am dat de o "reuniune a militienilor" :)) erau 3 echipaje, control de rutina, ce si cum, m-au oprit, masina ca un pom de craciun :)) lumini albastre in interior (se reflectau de nebune din presurile cromate), pozitii albastre in far, leduri super bright albastre in bara (in loc de lumini de ceata), muzica duduia. Am deschis geamul, am lasat muzica mai incet, m-a intrebat unde merg si m-a intrebat de acte, atata tot. A vazut masina ingrijita, de viteza nu a putut fi vorba, per total nu avea de ce sa se ia de mine. Trebuie sa schimb o groaza de chestii la masina: iluminarea interioara (din albastru in alb de intensitate mai slaba), pozitii albe clare (nu mai vreau albastre, m-am saturat eu, nu din alte motive), presuri + huse scaune (combinatie negru-gri), leduri super bright albe clare in bara jos, o buza de gti, o vopsea (eventual un rosu imperial, love it :vaidecapulmeu: ) si niste roti mai de doamne ajuta. Cam multe, dar am timp.

Am mai auzit alti colegi ca intrebau de omologare pentru toba sport, sa nu exageram...

Toate cele bune

Astea sunt niste jante care imi fac cu ochiul, mai trebuie doar sa aflu niste preturi. Ce ziceti?

Si scuze de offtopic (pentru descrierile din interior), my bad. :icon_thumright:

post-58504-1267034532_thumb.jpg

post-58504-1267034562_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu zic ca depinde mult si de politai,daca vrea sa te faca te face...Cel putin in orasele mai mari nici nu stau la discutii...Bafta!

Modificat de AdryanDim
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Grila fara semn VW aici si ce ziceti de poza, mai exact de gurile de aerisire din bara

post-58504-1267035028_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!