Jump to content

Aaa Auto


vios70
 Share

Postare recomandată

Nu stiu de ce va suparati e ei: isi fac meseria asa cum este ea in paramentrii. Incearca sa vanda orice la cel mai bun pret. Daca nu esti un bun cunoscator al masinilor, nu te duci sa cumperi. Totusi riscul sa iei o masina proasta este ceva mai mic decat in Vitan, dar sigur nu inexistent. Cocluzia, nu fiti mandrii de cunostintele voastre ca veti lua teapa. Eu daca as lua din nou o masina SH sigur o verific mult mai zdravan decat am facut-o la Passatul actual-si e asta am verificat-o totusi. Pana acum ma consider un mare norocos.

Eu zic ca singurul de vina acolo e patronatul!Nimeni nu a venit in Romania sa faca afaceri pe bune,ci doar mai asa,la gri....pina acum.Vanzatorii incearca doar sa isi faca targhetele.Dupa mine,cel mai bine te urci pe Bus si iti iei de la sursa,am mai zis-o!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • sol1

    6

  • scuterone

    6

  • vios70

    5

  • alxrro

    4

Top Posters In This Topic

Posted Images

Io nu-nteleg de ce naiba e atat de greu sa gasesti un mecanic (mecainicu personal, al prietenilor, unul cu recomandari etc. se gaseste daca ai bunavointa), sa-i dai naiba 50 de euro, si sa vezi cum sta treaba, si eventual s-o duci la Autotest.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cei care au curiozitati sau si-au pus problema..Autotest chiar functioneaza si e foarte relevant. Mi-au confirmat-o multi samsari pe care nu-i cunosteam ii intrebam asa aleatoriu, ca sa nu aiba motiv sa ma minta..si la ITP la fel au spus ca autotestu e relevant, si drept dovada, masina pe care am luat-o cu 90 si ceva % (nu mai stiu exact) grad de perfectiune la autotest, mi-a iesit si la itp perfecta. Si e doar 2 milioane jumate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In cazul vanzarii SH asta este afacerea: incerci sa vinzi orice este mai nevandabil intai. Aceleasi lucruri o sa le patiti si la nemti si la englezi, oriunde. Iar faptul ca te mint cu nerusinare la telefon se numeste "prezentare profesionista"-in mintea lor fiind perfect intemeiat. Am patit-o si eu odata cand am raspuns la o oferta de angajare si la care la telefon am intrebat clar despre ce este problema, si sa nu fie vorba de comis voiajori, mi s-a raspuns ca nu si cand am ajuns, exact de comis voiajori era vorba. Si cand am intrebat de ce m-a mintit la telefon, mi-a pus placa cu prezentarea profesionista. In orice caz, daca nu va pricepeti si mergeti ca la supermarket, o sa luati tepe grosolane, si asta de oriunde, pentru ca la fiecare dealer de SH se vor gasi tepe de tipul asta iar vanzatorii se vor chinui sa vi le bage pe gat.

Asa ca nu mai fiti scumpi la tarate si ieftini la faina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cei de la AAA Auto la fel ca si firmele de asigurari, ei nu intzeleg ca adevaratul feedback suntem noi, clientii, consumatorii si nu ce scriu in reviste jurnalistii platitzi si ce mint ei prin reclame.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Din pacate astea sunt romanii. Bazandu-ma pe astfel de lucruri, am preferat sa imi gasesc si sa imi aduc masina singur din Germania.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ce a patit colegul cu ford focus este naspa rau,dar ce urmeaza eu sa va povestesc e si mai nasol.

Un prieten de al meu dorea sa isi cumpere o fiesta,noua,0 km.

Merge la reprezentanta Ford,si i se prezinta o masina.

asta era in dec.2006.

normal fiind in 2006,la repezentanta ford,masini noi,te gindesti ca masina este din 2006,nu?

Si intreba Domne masina este 2006?

Raspuns da domne se poate?

La ford a 11-a cifra din serie indica anul de fabricatiei,orice ar fi.

LEGE!!!!!

Daca o masina este inamtriculata in Germania in anul 2000,neamtul spune si stie ca masina este din 2000,chiar daca anul ei de fabricatie este 1999.

Prima inmatriculare se vede pe un brief pe a doua pagina sub forma unei stamplie,iar data fabricatie este trecuta pe ultima pagina.

Omul a dat avansul, is-au intocmit actele i s-a predat masina,dar actele(talon ,carte) fiind la BUC, i s-a spus ca le va primi a 2-a zi.

Cind ne-a arata masina i-am spus ca masina sigur este din 2005 si nu din 2006,deoarece are trecut in serie 5(a 11-a cifra).

Nu si nu ca i-a intrebat pe aia ca aia is reprezentanta,ca aia nu mint,ca nu are cum.

Buuu.

Vin actele.2005.Stupoare si nervi.

Pai Domne de ce nu mi-ai spus,cum se paote bla bla bla.

Nu a mai putu rezolva nimic.

A primit si el ceva cadouri de "fraier ca te-am prins".

A consultat un avocat,care i-as pus ca Domne atit timp cit nu ai un act din partea lor cum ca (spre exemplu o facturaq proforma) masina este 2006,si ai doar vorbe nu ai cum sa ai cistig de cauza in instanta.

Ma rog.

Cireasa de pe tort este ca masina a fost si lovita cind a fost adusa,cind o coborau de pe tir,si usa inlocuita si vopsita( a sarit vopseau la spalatorie si se vedea fileru).

Deci daca aia la AAA fac dinastea e una,dar ca mergi la o reprezentanta si esti mintit pe fata asta nu mai am cum sa inghit.

No,de asta ce mai ziceti?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da si tu numele "reprezentantei", daca putem sa-i spunem asa, pentru doritorii de senzatii tari :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare rau pentru tine (si ceilalti).

Era este topic despre AAA si parerea noastra despre ei. Daca citeai acolo probabil stiai le ce sa te astepti. Vorba aia la pomul laudat ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da si tu numele "reprezentantei", daca putem sa-i spunem asa, pentru doritorii de senzatii tari :D

pai am spus:REPREZENTANTA FORD din TM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In primul rand te felicit vios70, ai dat dovada de tarie si mare caracter, asa cum ar trebui sa avem cu totii, felicitari in primul rand sotiei care, cred ca este pionul principal in toata tiganeala asta, noroc ca ea s-a uitat in acte, ceea ce trebuia sa faci tu inainte de a semna ceva (aici ai gresit imens, dar te-ai revansat tu.......). Am fost si eu pe la vestitul AAAauto, cu masina din semnatura, dupa lungi negocieri la telefon, le-am trimis si poze cu masina, mi-au oferit pe ea 9500 euro, am zis ca e bine si sa merg la lei sa vedem ce o sa iasa. Ajuns acolo, verificari peste verificari, teste, tot tacamul, masina forjata la maxim (mentionez ca masina arata si functiona impecabil) Dupa toate aceste teste vine un pusti la mine si imi zice (eu cerusem 10200 euro) "va putem oferi 8300 euro, am zis ca nu , si a mai pus 200 , deci in total 8500 euro. Nevos ii zic lu' ala " pai bine domnule una vorbim si alta facem" si el imi zice " domle ca masina o vindeti la noi in 2006 deci are 5 ani (asta se intampla in decembrie 06), iar noi o revindem in 2007 si ii scade valoare" Credea ca si-a gasit fraierul cu prostii dintrastea de tot r..... Am plecat indignat , suparat , nervos de acolo si am vandut masina in ianuarie cu 10.000 euro.Nici nu mai vreu sa aud de acest parc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci nu sunt eu singurul care s-a enervat cu " profesionistii de la AAA " - sa va povestesc : .

au avut - si inca au pe site un Audi A4 2.5 V6 TDI pe care mi-l doream foarte mult asa k le-am zis ca sunt dispus s-o cumpar daca in prealabil primesc pe fax actele masinii . Surpriza nu vor sa-mi dea talonul - explicatia fiind k e contrar politicii lor .Dupa multe insistente am primit telefonic seria masinii si ce credeti ???? Desi pe site masina e data la 98 de mii de km aceeasi in anul 2005 luna aprilie aceeasi masina isi schimba distributia in Germania la doar 135.000 km SUPERSURPRIZA !!!!!! .Aste nu e nimic dar aceeasi masina schimba peste 2 luni tot in Germania si tot sistemul servo + airbag-urile frontale !!!!!

Deci intr-adevar baietzii sunt foarte seriosi si de treaba dar mai bine imi iau masina din Ucraina , am mai multe sanse sa fie pe bune !!!!

Va zic prieteneste uitati de acest dealer ca numai reclama e de ei !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am lucrat 3 ani in Praga si am vazut citiva colegi cum si-au luat teapa cu AAAAuto de acolo. Sint super domni cu tine pina iti vind masina, dupa care te trateaza foarte rau. Deci dupa ce si-au luat 2 tepe toata lumea a concluzionat ca mai bine iti incerci norocul in alta parte ca la AAAAuto nu prea sint sorti de izbinda. Asa ca de cind au deschis in Romania nici macar nu am avut curiozitatea sa trec pe acolo.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asta ca sa se confirme treaba cu pestele si capul....

buna informatie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu inteleg ceva : multi spun ca in Vitan sunt samsari si trag tepe bla bla.OK.dar tot in Vitan aveti Autotest -va spun aia tot tot tot despre masina daca a fost lovita etc.la cum testeaza aia masina mereu ma cert cu iei (sunt foarte rigurosi) apoi ii mai faceti la masina un istoric ,aflati numarul de KM si gata. Multi se duc la AAAAuto ca sunt seriosi si de fapt de acolo iau teapa cea mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandesc oare ..acei samsari nu pot "discuta" cu cei de la Autotest inainte de a merge cu masina la ei?

Mai ales ca poti zice ca sunt colegi ..vin dimineata si pleaca seara impreuna !!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma gandesc oare ..acei samsari nu pot "discuta" cu cei de la Autotest inainte de a merge cu masina la ei?

Mai ales ca poti zice ca sunt colegi ..vin dimineata si pleaca seara impreuna !!!

crede-ma ca nu.multi evita sa-si bage masina la test le e frica ca dracu de testeru pentru vopsea :blink:.mecanicii care fac testul nu intra niciodata in contact cu clientul ,nu ai voie sa intri in zona lor etc....ei din asta isi iau banii nu cred sa faca pasi gresiti.

Oricum tot noi suntem de vina ..in alte tari civilizate daunele totale se scot definitiv din circulatie fara a mai avea dreptul sa fie inmatriculate ..la noi alta e problema.

inainte AAA auto dadeau macar preturile din Germania am fost astazi pe la ei si am plecat dezamagit.Tehnica lor de a cumpara masini este sa sune la multe masini de pe autovit.ro si sa faca oferte bune..apoi cand ajung 'clientii' la evaluare dau niste preturi derizorii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa va zic experienta mea la AAA, ma duc cu fosta masina Laguna 1.9 dci PRIVILEGE 58.000 km reali/service/casco luata de aici primul proprietar... totul brici. eu ceream 12.000 pe ea. dupa ce imi dau o mie de telefoane sa ma duc sa-mi fac o oferta, ma incumet. Ajung acolo astept o groaza pt ca cica aveau sedinta, vine un gutulan de evaluator care avea cunostinte despre masini cam cat o lucratoare la C.A.P. (nu stia ce-i ala ESP si care-i diferenta fata de ABS) se apuca sa inspecteze integritatea vopselei... imi zice aiurea ca a fost lovita in aripa dreapta spate la care eu cad pe jos de ras, apoi ii arat eu ce am avut vopsit (haionul a fost infundat 2 cm, i-am zis ca am poze cu infundatura) pt ca oricum aveam trecut in istoricul masinii de la IPSO asta ... ala beleste ochii pe acolo inca juma de ora si se convinge ca a fost revopsit haionu doar pe exterior deci nu a fost indoit grav... apoi intra sa faca un calcul. Inainte sa va spun cat mi s-a oferit pe masina vreau sa va mai spun cateva din dotarile ei: senzori stergatoare/faruri, sistem audio cabasse, magazie cd Renault ALpine, jante, ESP, computer de bord, sinteza vocala, alarma din fabrica/cauciucuri noi, tapiserie 1/2 piele etc. MI S-A OFERIT PE MASINA 8200 EURO. Am simtit cum mi se urca sangele in cap si am fost foarte aproape sai-i urez ceva de mama idiotului care a putut sa spuna asa ceva. Macar daca avea un pic de creier spunea ca nu sunt interesati de masina mea pt ca e prea accesorizata si prea bine intretinuta si pretul e prea mare pt clientela lor. Dar idiotul prefera sa ma jigneasca cu sum asta cand pe primul rand la "noi sosite" aveau o cazatura de laguna cu 150.000km fara radio fara jante fara senzori fara nimic, o coaja de masina pe care o dadeau cu 10.000. JENANT, VOR SA PACALEASCA CLIENTII PE FATA!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi pare bine ca nu am apucat sa citesc toata discutia asta inainte sa imi cumpar masina. Ca in mod sigur nu mai calcam pe la cei de la 3a.

Eu am cumparat de la ei 3 masini (1 ptr. mine si la celelalte doua am fost pe post de asistent/observator/ajutor) pina acum si nu am avut nici cea mai mica surpriza, nici inainte de perfectarea tranzactiilor si in nici un caz nici dupa aia.

Sfatul care imi permit sa il ofer este sa nu ii ascultati pe cei care se invirt pe acolo. Studiati masina cu atentie, inainte sa faceti ceva demersuri. Si nu va duceti singuri, decit in masura in care sinteti siguri de chestia aia cu .. "ce isi face omul cu mina lui... " :D

In rest, din punctul meu de vedere, numai bine despre cei de la 3a.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca vrei o masina cu minim de dotari si accesorii, cu multe semne de uzura si cu un pret enorm atunci AAA AUTO este alegerea perfecta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intradevar sunt cam scumpi... dar pana la urma nu ne obliga nimeni sa ne luam masini de la 3A.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vandut o masina la aaa auto dar mi-am promis ca daca vrau sa-mi cumpar vreodata o masina sh, nu ei vor fi alegerea mea.

masina am vandut-o in vara lui 2005, cand abia se deschisese parcul .

era un matiz E, era a sotiei cumparata in 2004 la pretul de 4100 euro, avea 9000 km si le-am vandut-o la 4750 euro dupa cateva ore de parlamentari si dupa ce au verificat pretul la una noua care era atunci cam de 5200 euro.

oricum am scos un pret nesperat pe masina aia si cred ca datorita faptului ca erau la inceput sau cam intepat . am facut un antecontract cu ei si nefiind din bucuresti am lasat masina acolo, am luat numerele in plasa si am revenit dupa 2 saptamani cu certificatul de radiere . aveam senzatia ca uitasem ceva prin torpedou si i-am rugat sa-mi dea voie sa caut in masina . mi-au dat cheia, masina era in hala

Modificat de gigi72
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am vandut o masina la aaa auto dar mi-am promis ca daca vrau sa-mi cumpar vreodata o masina sh, nu ei vor fi alegerea mea.

masina am vandut-o in vara lui 2005, cand abia se deschisese parcul .

era un matiz E, era a sotiei cumparata in 2004 la pretul de 4100 euro, avea 9000 km si le-am vandut-o la 4750 euro dupa cateva ore de parlamentari si dupa ce au verificat pretul la una noua care era atunci cam de 5200 euro.

oricum am scos un pret nesperat pe masina aia si cred ca datorita faptului ca erau la inceput sau cam intepat . am facut un antecontract cu ei si nefiind din bucuresti am lasat masina acolo, am luat numerele in plasa si am revenit dupa 2 saptamani cu certificatul de radiere . aveam senzatia ca uitasem ceva prin torpedou si i-am rugat sa-mi dea voie sa caut in masina . mi-au dat cheia, masina era in hala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

@ gigi72

Daca asa au stat lucrurile cu kilometrajul masinii , de ce n-ai facut reclamatie la Politie ? La OPC ? La ...

Tot ceea ce povestesti se intampla datorita NOUA . Daca faceai reclamatie , poate ca se mai potoleau sau mai stiii , poate nu mai faceau asa ceva deloc . N-ai de unde sa stii cum ar fi fost daca ...

Ar trebui sa invatam cu totii ca nimeni nu te poate ajuta mai mult decat te poti ajuta tu singur . Ne-am invatat sa stam , sa privim si sa ne plangem , fara sa luam atitudine . Ne-am invatat sa stam sa asteptam ajutorul altora , fara ca noi sa facem ceva .

Fara suparare , dar asta-i parerea mea . :(

Modificat de aryes13
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!