Jump to content

Bataie pe spate la trecerea prin gropi


coupyro
 Share

Postare recomandată

Util,la asta nu ma gindeam...Ms.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
On ‎29‎.‎02‎.‎2016 at 13:56, negrufabian a scris:

Da, salut. Am schimbat amortizorul defect cu unul nou si apoi cu unul din dezmembrari si zgomotul tot acolo a ramas.

Poate au fost montate gresit de fiecare data..Ideea este ca acum dupa ce am montat totul la reprezentanta nu se mai aude nimic!!!

Am piesele vechi in portbagaj, dar inca nu am probat jocul la tija, sunt prea fericit :)

sal.sunt nou venit pe acest forum si am aceeasi problema care ai avut o la masina ta .eu am schimbat flansele amortizoarele burdulul acela de cauciuc sau silicon bucsele de la punte dar nu si aparatorile acelea de plastic care proteleaza tijea de la amortizor.înainte de a schimba toate acestea avea aceeasi bătaie adica pana in 20 km la h si pe drum cu gropite nu hartoape am dat vina pe toate cele schimbate si degeaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Revin....  Fata de ultima dată...  Cand părea ca s-a rezolvat. Din iarnă pana în vară problema a reapărut. Aveam amortizoare Bilstein și flanse kyb. Problemele au venit iar și în august am schimbat amortizoarele bilstein de 2~3k km și flansele kyb cu amortizoarele alea ieftine și flansele de la Unix meinstelle parca se numesc. Acum e ceva liniște. Sper sa dureze. Nici nu am cărat cu ea,  nici prin gropi nu dau,  nu înțeleg cum naiba crapă așa repede. Whatever...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sper sa ai liniste.Incearca sa faci tu lucrarea,te informezi bine inainte+ca mai verifici una alta,mecanicul...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...
On 19.01.2007 at 14:01, horean a scris:

cost per bucsa ai nimerit pana in max 100 ron, si da , sunt doua tipuri, prima data sa mergi la un mecanic sa iti zica de care sa iei. Manopera eu zic ca pana in max 80 ron.(asta daca da toata puntea jos , si scoate bucsele cu scula hidraulica, daca nu are, o sa se chinuie un pic............mai mult ;)

Pot sta și rotile mai înclinate din cauza ca bucsele de pe puntea spate sunt duse, nu? 

Ca și eu am o bataie de ceva timp am amortizoare noi și tot asa bate. 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!