Jump to content

Service-uri in Iasi


ZUZg7
 Share

Postare recomandată

Salut.

 

Stie cineva unde pot face un test de presiune ? am o eroare EGR - excessive flow si consuma ulei iar cineva mi-a recomandat sa fac un test de presiune 

 

Merci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

recomandati-mi un mecanic bun pentru o distributie la un passat b7 (2011).

am piesele deja. am  vb cu un mecanic dar la care a intervenit o problema si nu ma mai poate ajuta.

 

multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
  • 2 months later...

In orice caz nu faceti schimb de distributie la MOLDOTRANS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Unde imi recomandati sa merg in Iasi pentru revizie, schimbat uleiul din cutia de viteze (manuala) si platoul de carbuni la electromotor?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare. Recomandat-mi va rog un Service bun in Iasi pentru un schimb de distributie. Multumesc

Modificat de adaniel90
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu in ultima vreme am fost la Robby Car Service si am plecat multumit de fiecare data. Preturi bune si timpi foarte decenti. Niciodata nu am lasat masina mai mult de 1-2 zile, in functie de problema. De fiecare data cand am fost, diagnosticul a fost pus corect si nu am luat-o prin eliminare niciodata. Am schimbat la el: distributie, ambreiaj, discuri si placute spate, radiator si o nenorocita de electrovalva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva unde imi pot scimba ceasurile de bord la o bora din 2001 cu tot ceea ce implica ..... demontaj montaj programare , etc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut!
Cautand si eu luna trecuta un service in Iasi am fost la Vopsitoria Remesa (care e si service).
Masina mea e un golf 6, 2010, tdi cu 155 mii km rulati in Romania si ingrijita foarte bine de fostul proprietar si mi-am propus sa fac si eu asta.
Am fost la service-ul Remesa, mi-au facut o diagnoza si mi-au recomandat sa schimb placutele de frana fata+spate (pe spate erau chiar uzate - se auzea un sunet cand franam) si bielete antiruliu.

Din cate am inteles de la domnul de la receptie au diverse oferte (promotii?). Eu am beneficiat de diagnoza gratuita si manopera gratuita daca achizitionez placutele de frana prin ei. Au fost foarte rapizi si profesionisti. Am sunat cu o zi inainte si m-au programat la o anumita ora ziua urmatoare sa vin sa predau masina. Cam in doua ore s-a rezolvat schimbul placutelor fata+spate si schimbul bieletelor antiruliu.

Sunt multumit si recomand service-ul Remesa, urmatoarele interventii tot la ei le voi face.
 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut. Eu recomand All Motors. De cand mi-am schimbat masina am mers doar la ei- schimb de ulei la cutia de viteze (tiptronic), revizie, o problema la pompa de ulei, incarcare freon. Profi, nu foarte scumpi, prompti.

Metalurgie, langa TNT.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...
On 2/27/2016 at 10:26 AM, dft_marius said:

Salut!
Cautand si eu luna trecuta un service in Iasi am fost la Vopsitoria Remesa (care e si service).
Masina mea e un golf 6, 2010, tdi cu 155 mii km rulati in Romania si ingrijita foarte bine de fostul proprietar si mi-am propus sa fac si eu asta.
Am fost la service-ul Remesa, mi-au facut o diagnoza si mi-au recomandat sa schimb placutele de frana fata+spate (pe spate erau chiar uzate - se auzea un sunet cand franam) si bielete antiruliu.

Din cate am inteles de la domnul de la receptie au diverse oferte (promotii?). Eu am beneficiat de diagnoza gratuita si manopera gratuita daca achizitionez placutele de frana prin ei. Au fost foarte rapizi si profesionisti. Am sunat cu o zi inainte si m-au programat la o anumita ora ziua urmatoare sa vin sa predau masina. Cam in doua ore s-a rezolvat schimbul placutelor fata+spate si schimbul bieletelor antiruliu.

Sunt multumit si recomand service-ul Remesa, urmatoarele interventii tot la ei le voi face.
 

Remesa e de fix 2 lei. Am  mers la ei ( cu ''pile'' inca) sa imi vopseasca toata partea stanga a masinii.  Cand am mers sa o iau, am vazut defecte vizibile la vopsea + fete de portiera care nu erau fixate bine + butoanele pt geamuri si oglinzi de la sofer si in spate nu mergeau +  mi-au distrus fata de la stalp si sistemul de la centura + murdarit interiorul masinii cu manusi de ''mecanic'' cu ulei si toate cele + zgarieturi pe  fata de la portiera. Initial au zis, ok, facem. Au facut de mantuiala.  Apoi, dupa 6 luni aprox. a sarit vopseaua intr-un punct. Acum am 3-4 zone in care a sarit vopseaua. Portiera scartaie cand o deschid/inchid  + greierasi in portiere.   Deci, un mare NO GO pt Remesa. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@oxia multumesc pentru feedback. Eu am fost doar pentru un schimb de consumabile, nu au avut treaba la interior.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

stie cineva in Iasi pe cineva care repara sistemul hidraulic la 3l

? help

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Stie cineva unde pot repara incuietoarea la o portiera ?

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salut ,

 

am de retusat partile inferioare la aripile fata + o mica parte dintr-un prag . As vrea sa montej si aparatori de noroi . Bora 2002 Gri metalizat . Ce vopsitorie recomandati ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
catalinsrliasi

În decursul timpului numai "probleme " am avut la Sandra și cu mecanica la mașină dar și cu vopsitoria. Nu recomand.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut , stie cineva cel mai bun service de reconditionat turbine in Iasi ? am joc axial si caut ceva bun .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

Salut colegi!
Am avut un incident mai demult, a intrat unu in mine si masina nu era a lui asa ca s-a oferit sa-mi plateasca reparatia daca e pana in 1000 ron. Atinsa era aripa spate si spoilerul. Fac poze, trimit la service-ul cu care am mai lucrat eu si ei zic ca e ok, se face cu banii aia. Asta era prin iarna. Fac astia masina, o iau, totul ok zic eu.
Prin vara cand batea soarele vad pe aripa reparat niste valuri sub vopsea, ca si cum chitul s-a uscat nasol. Aveam deja un dosar pe rca pt spoiler asa ca ma duc tot la acel service si-i arat si aripa. Asta zice ca da.. a lucrat materialul si ca-i da un polish si se repara. Bineinteles ca nu s-a reparat la polish, s-a remediat un pic dar tot se vede. Acum asta de la service incepe ca dom’le sigur mai era chit pe dedesubt de la alt eveniment si ca a facut reactie cu ce a folosit el. Zic bine, sa zicem ca era asa, cu toate ca eu nu am avut nici un incident la aripa aia... da tu nu cureti acolo ?? Dai asa pe deasupra? Cica nu, ca dureaza 2 zile de curatat...
Dupa multe discutii la telefon mi-a facut o oferta: cica duc masina si curata acolo vopseaua si daca este alt chit vechi platesc eu dinou, daca e de la ei, repara ei...
E normal asa ceva ? Eu i-am dat banii aiafara factura ca altfel mergeam la opc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 9/30/2017 at 6:12 PM, crack said:

Eu i-am dat banii aiafara factura ca altfel mergeam la opc.

Da e normal. Nu te mai du la service-uri unde nu iti da factura. Te ajuta in situatii din astea si pe viitor daca vrei sa vinzi masina.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

salutare.vreo parere despre service-ul AUTOAUGUST?nu mai stiu sigur daca se scrie separat sau legat.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti ,aveti idee cat m-ar costa inlocuirea unui rulment fata pe o bora din 2000?Face un zgomot la viteze de peste 30-40 km/h.
Eventul sa recomandati pe cineva ,daca stiti ca se pricepe.
Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut,

Am găsit masina lovită in parcare, portiera stânga spate, prag si stâlp central probabil. Pe langa asta a fost aruncată si in bordura si are o janta sparta, roata stramba. Masina e si 4motion...

Cel care m-a lovit are asigurare la euroins. Service-urile partenere sunt in poza. Service-uri din Iasi.

Ce ma sfătuiți sa fac? Sa merg la unul din service-urile partenere? Sa merg la altu? La altu care?

multumesc!

782ee6b7-4f38-48dd-8301-69f952cc0ccd.jpg

97c693f0-f8fd-44e8-bb65-69ea68bde180.jpg

IMG_4455.JPG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut,

Am vazut masina ta astazi in Tatarasi si imi pare rau pentru incident, stiu ca nu e "amuzant". 

Din experientele proprii sau ale cunostintelor apropiate, pot sa-ti spun asa :

- Rapid Service - am vazut o singura masina reparata la ei ( tinichigerie si vopsitorie ) - rezultat final decent spre bun

- Delcar - daca-s aia de langa OMV Nicolina - un prieten bun a facut la ei un Hyundai Accent din 2008 si rezultatul final a fost la fel ca cel al service-ului de mai sus, mai precis decent spre bun. Singurul dezavantaj e ca a stat cu ochii pe ei....ori au vopsit aiurea, ori se faceau ca uita sa inlocuiasca piesa X, ori nu aliniau bine elementele

- Compania Norocea - te sfatuiesc sa uiti de ei

- Sorana - aveau sediul pe splai, zona Podu Ros, in spate la fostul 4 Fun - vechi in Iasi si cu ceva experienta - un cunoscut a lucrat cu ei si mi-a zis ca e multimit de reparatie - nu am vazut cu ochii mei rezultatul final

- Bras - nu stiu nimic de ei

- Caremil - idem Delcar

- Mega Parts Auto - nu stiu nimic de ei

Spor sa ai si sper sa-ti rezolvi repede si bine paguba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!