Jump to content

1998 A4 2.8l 30v Quattro Tiptronic


VALI
 Share

Postare recomandată

ok uite ce am facut am dus masina de mi-am curatzat-o acu 2 zile dupa ce am luat-o de acolo am plecat cu ia si cutia schimba fin fara smucituri atat in modul D cat si in Tiptronic 1-5 dar am observat cu stupoare ca in R nu mai merge :banghead: , nu mai misca deloc iar pe bord nici macar nu-mi idica ca ar fi in R , intrebarea mea este cum pot sa remediez chestia . are cineva schema schimbatorului si cum se dezasambleaza pentru ca am inteles ca ar fi un sensor acolo care citeste in ce pozite e levieru si transmite la ECU .

Multumesc si astept cat mai multe informatii deoarece ce ma doare sufletu sa vad 480 hp cum stau in garaj

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre care masina vorbesti? 480 hp?!!

Si ce ai curatat mai exact?

Modificat de AndyG
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Despre care masina vorbesti? 480 hp?!!

Si ce ai curatat mai exact?

audi a4 twin turbo modificat si cutia tiptronic si de curatzat am spalat motoru si de atunci nu mai mere in reverse ce poate fi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur a intrat apa print-o mufa si a oxidat vreun pin sau mai multi din ea. Foloseste spray WD-40.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sigur a intrat apa print-o mufa si a oxidat vreun pin sau mai multi din ea. Foloseste spray WD-40.

sau ceva asemanator , azi i-am dat finalmente de cap a fost un bobina ce citeste in ce pozitie e levierul si trimite comanda la computer aia se blocase de la apa si e chiar langa schimbator in masina , maine ma duc la aia care mi-o spalat masina sa le explic ca au sa-mi plateasca ca-m dupa cum mi-o spus de la un dealer audi o chestie ca aia dureaza 8 ore de schimbat si la 140 $ pe ora plus piesa so scos fraieri , daca nu stiu sa aiba grija :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!