Jump to content

Planetara De 2 Feluri Pentru Passat 1.9 Tdi-pd De 74 Kw


nono
 Share

Postare recomandată

am o problema la viaraje mai stramte luate cu volan mai "fortat un pic" se aude o bataie infundata . am schimbat de curand burdufurile pe planetare si cred ca mi s-a dus un capat de planetara chestia ciudata e ca se aude in ambele directii de viraj doar ca sunt sigur ca nu sa dus decat cel de pe partea stanga pentru ca la viraj pe stanga se aude mult mai tare chestia este ca m-am dus la sevice mi-au confirmat asteptarile mele si m-am dus la "magazin"-ul auto iar in sistem luand datele de pe talon apare ca sunt 2 tipuri de planetare citez pe cel ce comercializeaza : "sunt doua modele tu de care ai de 33X27X53 sau 38X27X58.5" ei eu ce cumpar stie cineva de care este pt passatu meu

detalii Passat 3bg adica B5.5 din 2005 februarie motor de 1.9 Tdi-Pd 74 Kw e varianta ultima cu semnalizari in oglinzi

Ajutor!? nu mai stiu ce sa inteleg :D :P

Modificat de nono
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici unu in tot forumul cu probleme la capetele de planetare ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du-te la reprezentanta si intreaba-i pe baieti. Fa-te ca vrei sa cumperi, daca nu cumperi ca altfel se vor uita urat la tine. :unsure:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am probleme cu planetara dreapta insa nu am avut dispozitia ( $ ,E ) sa o schimb :P asa ca inca nu pot sa iti confirm daca e asa sau nu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:P deci nici un mecanic pe forumu asta care sa fi schimbat planetare la passat?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ti-au cautat planetara dupa seria de la sasiu? Asa nu ar trebui sa fie probleme.

Nu se poate schimba numai capul de planetara ? Vezi ca parca vazusem un topic pe tema asta.

Modificat de sorinc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu ti-au cautat planetara dupa seria de la sasiu? Asa nu ar trebui sa fie probleme.

Nu se poate schimba numai capul de planetara ? Vezi ca parca vazusem un topic pe tema asta.

da se poate schimba capatul de planetara dar si asta cica ar fi diferit.

Am citit si topicul acela dar nu zice nimic de dimensiuni diferite mai mult de defectiune din cauza ruperii burdufului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am schimbat eu capul de planetara.Dupa serie aveam un model,iar la desfacere era celalalt model.

Un model era 220 ron,celalalt 270 ron.Numai la desfacere o sa vada sigur ce model este. Tu asigurate ca au pe stoc ambele modele.

Spor,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nono: Cum ai reusit ca la o masina de 1an si ceva sa ii distrugi planetarele? spune-ne si noua ce ai facut tu ca sa nu facem noi.

tkx

scuze de offtopic

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@nono: Cum ai reusit ca la o masina de 1an si ceva sa ii distrugi planetarele? spune-ne si noua ce ai facut tu ca sa nu facem noi.

tkx

scuze de offtopic

:)) foarte simplu mi s-a taiat burdufu in ceva si am observat doar cand a curs din el . l-am schimbat eu dar dupa vreo 10000 de km a inceput sa bata nu e zgomtul mare nu-ti imagina cinestie ce bataie dar se aude si ma deranjeaza. Mecanicul a zis s-o mai las ca nu bate tare doar la virajele mai stranse dar eu nu vreau de aia vreau sa le schimb (apropo recomnadare pt Paul _ VW nu circula cu ea ca sa nu patesti ca mine :D ) nu vechimea masinii conteaza ci soselele de ciocolata pe care conduci ca sa se strice ... a si eu conduc prin Romania

Modificat de nono
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!