Jump to content

Golf Iv Variant


CosminSideras

Postare recomandată

Pai stii cum e cu capacele astea, cine le fura nu le fura la intamplare, le fura la comanda, la cineva ii trebuie capace si el le face rost, pai dupa ce dai nu stiu cat la reprezentanta VW pe 4 capace, ti le fura ar fi si culmea sa mai dai tot atatea pe inca 4 ca sa astept sa imi fie furate si acelea la randul lor. Banii nu stau in pom.

Link către comentariu
  • Administrator
Banii nu stau in pom.

Asa e dar nici inteligenta unora nu e in ... regula , daca platesc sa fure capacele altora .:)

Parerea mea .

Link către comentariu
sper ca nu se apuca si de jante........... :wub: :D

numai sa nu se apuce de masini asa cum s-au apucat de capace ;)

Link către comentariu

sa ai bafta de ea!

nu mai pune capace originale sa vezi ca nu se mai atinge nimeni de ele. pe aici prin targ la Vitan am auzit de la baietii nostri ca sunt capace care imita bine pe cele originale si daca nu ma insel costa numai 50 ron setul. eu personal am optat pentru unele no name, no sigla. nu sunt fatoase, dar merg.

cand reusesti sa conectezi ipod sa-mi spui si mie ce si cum.

Salut..in primul rand sa o stapanesti sanatos si la cati mai multi km fara probleme...

Am si eu aceeasi navigatie si nu are nimik de aux.....eu am un emulator fm si il bag in bricheta si cu stik de 1GB si dai cu muzica....

Daca reusesti chestia cu ipod-ul sa imi spuio si mie cum ai facut...

:offtopic: cum se aude cu modulatorul (cred ca asta ai vrut sa spui)?

Modificat de VEKAU
Link către comentariu
fa cum am facut si eu cand mi-au fost furate capacele, da 500 000 la un tigan sa iti aduca 4 capace de acelasi model de la o masina :D

:D :P foarte tare, daca cei ca tine n-ar mai face asta, nu ne-am mai trezi fara capace :P Ca le furi cu mana ta sau ca platesti un tigan, tot HOTIE e! Diferenta e ca tu n-ai curajul sa-ti faci singur treburile murdare!

Keep up the good work.

Link către comentariu

am un set de 4 x capace pe 15". no name. sigilate. primite cadou de la alt user. daca vrei, le poti avea. dai o cola userului respectiv. doar sa nu mai sfatuiti asa ceva. :D

noi sa fim sanatosi! frumos variantul.

Link către comentariu

Pai capacele mele... primele la randul lor au fost furate de cineva, care bag mana in foc ca la comanda lea luat, hai ca daca ii lipseste un capac iti ia unul, da nu toate 4 frate. Ice_2k, daca viitoare cand iti fura cineva capacele originale dute la reprezentanta si cumparati altele, sa vdm daca tot la fel zici.

Link către comentariu

Exact la fel o sa zic! Pentru ca am pretentia ca nu sunt hot.

P.S. La 2 luni dupa ce mi-am luat masina mi-au furat semnalizatoarele de pe aripi... n-aveam casco! Ce-am facut? M-am dus la porsche si-am dat 2 milioane pe ele, chiar daca as fi putut "comanda" altele cu 500.000.

Link către comentariu

acuma sa nu exageram, era vorba de capace nu semnalizatoare. capacele is mai mult de 2 mil, is pe undeva la 3 200 000, cu banii aia mergeam intr-o excursie in grecia sau undeva.

Link către comentariu

Cu-atat mai rau! Te-ai gandit ca cel de la care ai furat tu capacele e un om corect care munceste pt banii aia si se duce si isi cumpara el alte capace? Poate si el se ducea in vacanta cu banii aia.... Hai s-o lasam balta!

Link către comentariu

si dupa cum vad tu dai ff bani pe masina ta, la mine nu e cazu, asa ca mai bine fac altceva cu aia 3 200 000 decat sa imi iau capace de ei.

ce si eu nu am muncit pt masina mea sau cum? Ma gandesc ca tu ai asa o pasiune pt masina ta si respect asta, dar la mine nu e cazu, repet, eu o folosesc pur ca un mijloc de transport si atat.

si inca ceva, lumea asta nu e o lume foarte corecta, mai ales in romania, aici fiecare da din coate sa se urce tot mai sus, si sa nu imi zica mie nimeni ca nu e asa. Eu nu vreau sa urmez exemplu "romanului tipic" dar daca asa decurge cursu vietii nu ai ce face, oricat ai vrea tu sa fi de corect, in romania deocamdata nu e cazu.

Link către comentariu

ok, mai incerc o data... nu e vb de pasiune pt masina... e vorba de furt, pur si simplu. Daca nu am bani sau daca nu vreau sa bag bani in masina, asta e... cumpar ceva mai ieftin sau stau fara... dar nu fur de la alt om care nu mi-a facut nimic.

Link către comentariu
:P :P foarte tare, daca cei ca tine n-ar mai face asta, nu ne-am mai trezi fara capace :P Ca le furi cu mana ta sau ca platesti un tigan, tot HOTIE e! Diferenta e ca tu n-ai curajul sa-ti faci singur treburile murdare!

Keep up the good work.

Complet de acord!

si dupa cum vad tu dai ff bani pe masina ta, la mine nu e cazu, asa ca mai bine fac altceva cu aia 3 200 000 decat sa imi iau capace de ei.

ce si eu nu am muncit pt masina mea sau cum? Ma gandesc ca tu ai asa o pasiune pt masina ta si respect asta, dar la mine nu e cazu, repet, eu o folosesc pur ca un mijloc de transport si atat.

si inca ceva, lumea asta nu e o lume foarte corecta, mai ales in romania, aici fiecare da din coate sa se urce tot mai sus, si sa nu imi zica mie nimeni ca nu e asa. Eu nu vreau sa urmez exemplu "romanului tipic" dar daca asa decurge cursu vietii nu ai ce face, oricat ai vrea tu sa fi de corect, in romania deocamdata nu e cazu.

Daca o folosesti doar ca mijloc de transport de ce faci asta? de ce sa furi "capacele" la cineva care poate a facut o pasiune pentru masina sa (si eu sunt printre aia) .. ce te deranjeaza pe tine sa mergi fara capace la serviciu ??? doar tu o folosesti doar ca mijloc de transport

Modificat de CosminSideras
Link către comentariu
fa cum am facut si eu cand mi-au fost furate capacele, da 500 000 la un tigan sa iti aduca 4 capace de acelasi model de la o masina.

la randu meu tot niste tigani mi-au furat capacele

:P :P :P :P :P :P adica tine-o tot asa, sper ca Politia sa inceapa sa isi faca datoria si sa inchida hotii, apropo, stii ce pedeapsa e pentru cei care dau "comanda" la un tigan sa fure? din punctul meu de vedere e mai grav decat daca le-ai fura personal, instigi la furt, ii inveti pe tigani ca asa se pot castiga bani, nu o sa sufere numai ala caruia ia furat capacele ca sa ti le dea tie, o sa sa sufere o gramada de oameni dupa aceea ca tiganul ala asta va face pentru totdeauna si ii va invata si pe altii si uite asa ajunge Romania o tara de hoti... ca idee daca ai face un asemenea gest cum te-ai simti? :P

imi este sila de asemenea rationamente, de asta a ajuns tara asta in situatia jenanta care e... RUSINE :emthdown:stau si ma gandesc daca chiar si asa cu munca iti meriti masina care o ai, sigur ea nu te merita pe tine....

Nu am nimic cu persoana ta @eto_ro ci cu gandirea ta, cu comportamentul tau, sper ca esti roman, daca nu, inseamna ca am dezlegat misterul...

Acest mesaj nu este un atac la persoana ci o luare de atitudine, daca vom gandi precum colegul nostru nu suntem demni de lumea asta, auzi, am intrat in Europa dar am ramas cu apucaturi barbare... unde esti tu Tzepes Doamne :P

Link către comentariu

Pt cosminsideras: Poate nu m-am exprimat bine, m-am referit la pasiune cand am vb cu Ice si ce adaugari si-a pus el la masina lui, sa iti mentii masina curata si sa mearga bine si sa "ai capace" asta nu e o pasiune. E un lucru normal care oameni il fac, am inteles mesaju tau si al lui ice, am gresit ce am facut. Pe viitor daca mi se va mai intampla asa ceva am sa iau capace noi, sau orice alt lucru care mi sa furat de la masina.

Pt d-rive: Tepesu nu mai e demult si sper sa te obisnuiesti cu asta ca au trecut cateva secole... si tu nu esti capabil sa imi zici mie cine ma merita pe mine sau nu.

Pt Ice: Nu i-am zis sa imi fure altele, stiam ca se ocupa cu capace, casetofoane etc. si i-am zis sa imi aduca altele, de unde leo adus asta nu mai e problema mea, cine stie poate el mi leo furat si mi leo vandut tot pe alea mie, ca tot acelasi model erau, na atunci tot eu am picat de fraier. E bine asa?

Vad ca amandoi sunteti online si pe acest topic.

Link către comentariu

@eto_ro Explicatia ta nu are nici o valoare, tot HOTIE e cea ce ai facut.

Zic eu care am patit-o si cu capacele si acum si cu sigla W din spate.

Nu o sa dau "comanda" sau nu zic la nimeni sa-mi "faca rost", am luat capace mai ieftine neoriginale si am scris

in interior cu marker permanent de 10 ori nr. masinii mele pe ele.

Macar daca se fura poate o sa vada urmatorul proprietar ce a "cumparat".

Dupa ce se termina discutia asta rog moderator sa stearga toate mesajele legate de furat capace ca nu merita

Cosmin asa ceva in aria dedicata masinii lui (superbe) :P

Link către comentariu
Deci sa va prezint putin masinuta mea

Golf IV Variant

1.9 TDI ASV 110 cai, 5 trepte

rulaj 118.400 km.

Am luat-o din Germania, la 106.000 km in august anul trecut, la banii dupa toate cheltuielile 8700 E

Sunt foarte multumit de ea, consum redus, fiabilitate crescuta (pana acum)

Felicitari pentru achizitzie!

Masina e exact ca a mea (a mea are doar 101 CP).

Sa o stapanesti sanatos!

Link către comentariu

subscriu

Multumesc de aprecieri Bandi :P da-le incolo de capace .. imi iau jante si o sa arate si mai misto

si acum o gluma proasta: ia ziceti care aveti niste jante misto si unde va tineti masina :P

Felicitari pentru achizitzie!

Masina e exact ca a mea (a mea are doar 101 CP).

Sa o stapanesti sanatos!

mersi.

cum se poate asa ceva? e tot ASV?

a mea are 81 kw asta e 110 CP, nu ?

Modificat de CosminSideras
Link către comentariu

Bine am inteles. La urma urmei ficare face cum crede ca ii mai bine si cum il tin buzunarele. Nu mai raspund la alte replyuri

Link către comentariu
1.Pt d-rive: Tepesu nu mai e demult si sper sa te obisnuiesti cu asta ca au trecut cateva secole... si tu nu esti capabil sa imi zici mie cine ma merita pe mine sau nu.

2.Pt Ice: Nu i-am zis sa imi fure altele, stiam ca se ocupa cu capace, casetofoane etc. si i-am zis sa imi aduca altele, de unde leo adus asta nu mai e problema mea, cine stie poate el mi leo furat si mi leo vandut tot pe alea mie, ca tot acelasi model erau, na atunci tot eu am picat de fraier. E bine asa?

3.Vad ca amandoi sunteti online si pe acest topic.

1.Da eto_ro, ai dreptate, hotia cu cinstea si munca sunt precum uleiul cu apa. Pentru mine masinile sunt duse la grad de "zeitate" si e normal sa am atitudinea asta, se vede ce varsta si ce studii ai, "cine" te merita pe tine...hmm sigur nu vreau sa am de-a face cu tine, imi este teama ca raman fara capace nu de alta.... :P Eu am glumit iar tu calmeaza-te ca nu iti dai seama ce prostii mari ai sustinut, nu ma face sa cred ca esti altceva decat un coleg de forum VAG :P

2.Nu i-ai zis sa "fure" altele dar stiai ca se ocupa cu capace... capace de unde? adica tu incerci sa o faci pe nestiutoru' care de fapt stie tot... adica il vezi pe ala ca fura dar te intorci cu spatele si in felul asta tu nu ai nicio vina.

3. Da, suntem on-line, buna observatia :P

Multa bafta si scoateti din cap asemenea idei, sunt sigur ca acum iti pare rau pentru ceea ce ai spus... furtul e furt si nu ai ce sa faci... de obicei cine e de acord cu furtul inseamna ca e si de acord sa comita furtul deci... parerea mea e ca e bine sa iti dai seama si sa iti ceri scuze pentru ideea pe care ai lansat-o, eu unul iti repet, nu am nimic personal cu tine dar am muuuulte cu ideea ta de furt.

Link către comentariu
  • Administrator

Yce , te rog frumos curata-i baiatului topicul de OT . Nu merita sa-i murdareasca cineva tocmai topicul in care-si expune masina . Multumesc anticipat . ;)

:lol:

Unii nu pot sa-si depaseasca propriile limite si nici sa devina OAMENI , indiferent in ce UE sau nu , va fi tara asta . ;)

LE : Sterge si asta apoi .

Modificat de aryes13
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!