Jump to content

4000 Km fara probleme


gugu558
 Share

Postare recomandată

Am facut italia toata cu masina plina 4 pers + bagaje si nu am avut nici un fel de problema(nici minora).Mentionez k am motor de 1,3inj digijet.Am scos un consum de 6%.Cine spune k sunt vechi si cazane se inseala amarnic :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ai dreptate - am un prietn care face italia - spania -germania cu un audi 80 91' 1.6 td sb si nu are probleme

cred ca este cel mai tare audi 80 1.6 td sb din buc daca nu din tara

doar cauciucurile........la atatia km..... :scratch:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am facut vara trecuta grecia, in total vreo 3500km (plimbari pe-acolo la greu) fara probleme. Anul asta ma gandesc la spania :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe mine ma enerveaza 'marletii' cu masini noi care spun ba k nu se poate ba k ati ia foc motorul.Park numai ei ar avea masini.Dar eu sunt fff multumit de golful meu din 90 :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 weeks later...

La mine a fost mult pina ne-am cunoscut reciproc: masina-sofer, condusesem inainte dacie si logan pe benzina iar cind am trecut pe diesel alta viata.....fara bujie , delcou, miros de benzina, etc. Dar acum daca e sa fac un drum de circa 500 de kilometri intr-o zi e floare la ureche.Ma oboseste mult faptul ca trebuie sa conduc regulamentar........ :offtopic: Masinile astea nemtesti sunt altfel fata de restul, durabile, parca nu ar vrea sa mai vinda si miine alta masina .A gindit neamtul la ele mult timp.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...
Si eu am facut vara trecuta grecia, in total vreo 3500km (plimbari pe-acolo la greu) fara probleme. Anul asta ma gandesc la spania :)

Eu n-am iesit din tara cu a mea, dar merg destul de mult (zic eu) ~ aprox 7-8k km pe aici prin B si imprejurimi apropiate si sunt la fel de multumit ca si voi (mk2 1.3NZ, 1991). "Batranu'" mi-a propus sa-mi dea loganu lui 2004 - ambition si ce iau pe a mea sa-i dau lui, adica vreo 2mii si ceva probabil...de euro - din 2 motive ... spune el: eu am un "cazan costisitor, vechi si poluant" si II - sa ramana masinile cu adevarat bune in familie. Am spus "nu". :)

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 ani de zile, mers foarte des resita-timisoara (student :) ), cox-uri ca nu le mai pot numara pe degete, plimbat prin timisoara, nici o problema majora la motor, intre timp am facut si schimbul de ulei.

singura problema ca sa-i zic asa a fost ISV-u, dar asta era bolnav inca de cand am cumparat masina :).

concluzie: masina este destul de solida, motorul la fel, inca trage in toata splendoarea lui :)

nu ma pot plange de absolut nimic.

inca am incredere in ea si moralul este foarte ridicat pt ceea ce va urma pt masinutza asta :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!