Jump to content

Jante SPATH


claudiu_83
 Share

Postare recomandată

Vreau sa cumpar un set de astfel de jante si mai intai as vrea sa ma documentez un pic despre ele. Ce as vrea sa aflu este cine le produce si unde... daca sunt cat de cat de calitate. Eu am cautat pe internet si nu am gasit nimic despre ele.

Va rog daca stie cineva si un site, ar fi perfect.

Multumesc anticipat.

PS: pun si cateva poze cu cateva dintre modelele existente...

PS2: pozele sunt de pe un site care vinde aceste jante, dar acel site nu ofera informatii cu privire la aceste jante, decat pretul.

post-3386-1168502295_thumb.png

post-3386-1168502312_thumb.png

post-3386-1168502325_thumb.png

post-3386-1168502342_thumb.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa ce am mai cautat... intr-un final am gasit o adresa de internet... Spath, insa pagina este slabuta... deci in continuare va rog daca este cineva care poate sa-mi dea informatii cu privire la calitatea acestor jante.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

De aratat ... arata bine :emthup:. Insa nu stiu materialul e la fel de bun ca la jantele BBS, OZ si care mai sunt mai cunoscute.

Pretul la ele cred ca ar fi normal sa se situeze sub pretul jantelor asemanatoare al firmelor 'de renume'. Asa e?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acesta este raspunsul primit de la "vanzator"... i-am cerut date suplimentare despre jante.

"jantele le aducem din

italia si au certificat ISO si TUVA, deci sunt niste jante de calitate,

noi suntem unici importatori in Romania la ele.

"

Nu stiu ce sa zic. mai astept pareri si nu va sfiiti sa dati si sfaturi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acesta este raspunsul primit de la "vanzator" (care de fapt este customwheels) in momentul in care i-am cerut date suplimentare despre jante.

"jantele le aducem din

italia si au certificat ISO si TUVA, deci sunt niste jante de calitate,

noi suntem unici importatori in Romania la ele.

"

Nu stiu ce sa zic. Astept in continuare pareri si nu va sfiiti sa dati si sfaturi. Ar fi culmea ca vanzatorul sa zica, ca jantele nu sunt de calitate... si de aceea nu ma incred in totalitate in spusele lui.

Sunt ca intre ciocan si nicovala... jantele arata bine, dar mie frica sa nu dau banii pe un lucru de slaba calitate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Vad ca nimeni nu stie nimic de jantele astea. Cred cam sa renunt la ele.. asta si datorita faptului ca am gasit altceva la fel de aratoase... zic eu. Sunt Rial... totusi macar de Rial am mai auzit si totusi sint nemti... parca.

PS: nu stiu de ce mai sus am postat acelasi lucru de doua ori :vaidecapulmeu: ... a fost fara intentie...

post-3386-1168708804_thumb.jpg

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Imi place mai mult modelul asta de janta!

Toni a mai avut Rial si era f multumit de ele, insa a lovit una si cand s-a dus sa cumpere alta pe casco, a aflat ca nu se mai produc. Sa intrebi si de acest mic amanunt daca te decizi pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Modelul intra in fabricatie de acum din luna februarie si in plus am de gand sa iau 5 bucati :vaidecapulmeu:

Acum mai am o singura dilema daca sa le iau pe 16" sau 17".... vreau ca masina sa aiba un look cat mai sportiv dar trebuie luat in considereare si starea drumurilor din tara. M-am gandit sa iau pe 16" si sa folosesc cauciucuri de 225*50*16.... ce parere aveti despre acest lucru?

PS: ar trebui schimbat numele topicului... pentru ca jantele spath nu mai intre in discutie.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

jantele Rial sunt bune si modelul asta arata f bine

eu as merge pe 17, arata si bine si nu cred ca o sa ai probleme, eu merg pe 17 cu talon de 45 de cativa ani si nu am avut probleme

sa postezi poze cu jantele pe masina

succes

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de incurajare :wub:

Importatorul pe Romania zice ca jantele vor fi disponibile numai pe sfarsitul lui martie... ce sa facem, asteptam si pana atunci. Macar asa mai am timp sa ma gandesc asupra dimensiunilor.. desi e grea alegerea.

PS: cred ca vor arata bine jantele pe masina, avand in vedere ca e alba si e highline.

Modificat de claudiu_83
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

pot sa iti confirm ca jantele spath sunt foarte ok .. le-am folosit si eu pe masina mea..Intr-adevar sunt produse in Italia.. E stantat pe spatele lor..

Modificat de forceturbo
Reclama
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!