Jump to content

piulita planetara


victori
 Share

Postare recomandată

topic scurt. dupa ce primesc un raspuns il sterg.

care stiti sa-mi spune-ti azi ce diametru interior are piulita de planetara, cea care fixeaza tamburii spate. diametrul si pasul filetului.

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

vezi ca sunt pre si post 67

ar fi bine sa le stim pe amandoua

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

gata am aflat. e pentru una din 64. diamterul este M24x1.5. scrie in WOG...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnilor moderatori, puteti sterge acest topic.

Multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. RaduI cautai? Hai ca acum daca shtiu dimensiunea, o sa caut la uzina maine (sa-mi aducetzi aminte....), ca nu se poa' sa nu gasesc o piulitza crenelata de 24 cu unu jumate, cat ii tramvaiu'/autobuzu' de mare.... Atentzie! Daca gasesc, probabil o sa cam trebuiasca sa dau o bere pe 2-3 bucatzi.... hi hi....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se finanteaza... daca gasesti asa ceva...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt. RaduI cautai? Hai ca acum daca shtiu dimensiunea, o sa caut la uzina maine (sa-mi aducetzi aminte....), ca nu se poa' sa nu gasesc o piulitza crenelata de 24 cu unu jumate, cat ii tramvaiu'/autobuzu' de mare.... Atentzie! Daca gasesc, probabil o sa cam trebuiasca sa dau o bere pe 2-3 bucatzi.... hi hi....

Poti sa incerci si cu o piulitza normala de 24, si sa-i tai crenelurile cu flexu' :(

1966 si 1967 au acelasi filet(stiu din experienta). Se potriveste piulita de planetara de Oltcit(piulitza normala, cu o saiba crenelata imbracata pe deasupra, si cu un splint refolosibil.

~Nautilus

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aveam o banuiala cu aia de Oltcit....auzisem demult ca cheia de strans piulita de la broasca e aceeasi cu cea folosita la Oltcit

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

mishule, salveaza-ma.

am nevoie de o piuliuta de planetara M24x1.5 crenelata.

de data asta este pentru mine.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa pauza (10.30) ma duc sa caut prin uzinoteca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Victore... imi pare rau pt. tine.... n-am reushit sa gasesc... decat 16 bucatzi! :shock: :D Taie-ma, omoara-ma, mai mult de 6, hai 8 bucatzi, nu-ti dau... :D :D :26:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La gunoi le-am gasit, la rampa de fiare veki, ca m-am gandit ca acolo gaseshti cam orice.... si s-ar putea sa fie chiar noi.... :26: Ca idee, sunt piulitze de cap de bara de autobuz, camion etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!