Jump to content

Noua grila de la AUDI disponibila si pentru vechile modele


zaxas
 Share

Postare recomandată

Frumos, frumos, pacat ca e de A6. Pt A4 e ff greu de facut dac nu chiar imposibil fara schimbarea capotei...:)

L.E> : acum am vazut pe site-ul lor ca trebuie sa tai capota ca sa reusesc sa o pun pe audi A4

Modificat de Baracuda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca trebuie taiata capota din moment ce exista un model de grila si pentru a4 http://www.racedesign24.de/shopneu/catalog...products_id=431 uitati aici ceva parca mai frumos http://www.hofele.com/design/de/Audi_A4_8E/audi_a4_8e.html

Modificat de crassh
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tari modelele...acum stiu ce vreau sa imi iau :lol: . Singurele probleme la cele de la Racedesign sunt...nu au parktronic si nu sunt facute pentru sistem de spalare al farurilor. Cu parktronic-ul cred ca se rezolva montajul undeva dar astept sa scoata si modelul cu "stropitori". Si la pretul de 399 se mai adauga grila care este optionala si costa 89 EUR. Total 488 EUR.

Modelul dat de crassh in al doilea link e mai bun si am vazut ca are si sistem de spalare faruri (nu inclus in pret, vroiam sa spun ca este facuta sa suporte asa ceva) si parktronic...dar costa in total (masca + grila) 915 EUR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

rapier nu stiu daca ai observat dar modelele de la hofele sunt cu tot cu capota am impresia. daca te uiti la pozele din lateral se observa continuitatea, nu ca la racedesign unde se vede clar unde e masca si unde e capota. daca nu sunt cu tot cu capota inseamna ca se monteaza in locul grilei normale....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Kit-ul de la Hofele pt A4 8E consta in bara RS4 look, grila singleframe (RS4, S4 sau A4), prelungire capota si grilele mici de RS4 B7. Toate se cumpara separat. Este intr-adevar scump, dar arata intr-un mare fel. Partea buna este ca de la Hofele trebuie sa cumperi doar prelungirea de capota si bara, restul pieselor fiind disponibile probabil la preturi mai mici (va recomand in acest sens Volksparts).

Modificat de alexrosiu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

SALUT ,

FOARTE INTERESANTA MODIFICAREA , DAR CUM SE POATE FACE ROST DE ASA CEVA , EU TOCMAI VREAU SA SCHIMB PE CASCO CAPOTA SI BARA, SI POATE REUSESC SA LE MONTEZ CU MODELUL ACESTA, trebuie COMANDATE DIN GERMANIA??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Kit-ul de la Hofele pt A4 8E este SUPERB

Pe langa pretul mastii si a grilei vad ca la montaj au niste preturi ...... montaj link

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Foarte tare...

Noroc ca nu-mi place grila singleframe :icon_bounce:

O prefer pe a mea.

Si oricum la banii aia poti sa-ti alegi multe alte spoilere care chiar dau bine pe masina.Singleframe nu cred ca da bine pe orice model.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Sa fie asta pachetul de la Hofele? L-am gasit intamplator pe Autovit...

Ma gandeam ca e cel mai reusit pachet optic pe A4 8E, dar in realitate vad ca e cam tras de par... Ce credeti?

post-10258-1174441108_thumb.jpg

post-10258-1174441129_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, kiar este tras de par, arata f artificial. Personal zic ca nu merita. Mai bine ii tragi o bara fata de s4, si rezolvi treaba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am tot studiat poza si sunt 100% convins ca e pachetul Hofele, dar prelungirea de capota nu este "sudata" de capota, nu este finisata, vedetzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

da, modificarea a fost facuta la Nurvil Rm. Valcea si a aproximativ 4000 RON

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hm,eu zic ca sint niste mici diferente de montaj pe acolo,facute in scop de a usura lucrarea.de aia e asa lung botul acum...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La un A8, GRILA SINGLE FRAME , se poate pune la Porsche dar implica o cheltuiala de vreo 8 mii de coco,,asa zicea cineva.Se schimba capota, farurile, spoilerul , masca si niste plastice, senzorii de parcare, proiectoarele...cam multe,,,oricum, in caz de accident, e o solutie VIABILA.

AM IMPRESIA CA ROTILE Audiului din linkul dat la inceput sunt la fel ca ale mele. :blink: :lol: :lol:

post-9270-1176725195_thumb.jpg

post-9270-1176725346_thumb.jpg

Modificat de sanddy1964
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!