Jump to content

grilaj radiator motor


calin_bm
 Share

Postare recomandată

ciudatenie,zic eu,lucru care eu nu l-am mai intalnit la passat-uri:grilajul de la motor nu are orificiile acelea dreptunghiulare prin care intra aerul spre conducta de admisie a aerului spre filtrul de aer,desi are forma si striatiile respective,ele nu sunt decupate,aerul intrand pe tubulatura...oarecum fortat,pe sub grilaj.intrebarea este:are destula tragere filtrul de aer,asta in cazul in care pe la viteza de 170km/h,cantitatea de aer ce intra e oarecum fortata sa i-a calea conductei de aspirare spre filtru(asta in cazul in care are grilajul gaurile respective),sau masina trage aer oarecum fortat,lucru datorat spatiului mic dintre grilaj si capatul conductei de aspirare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand mi-am luat masina, unul dintre mecanicii pe care i-am vizitat atunci mi-a spus ca grila originala e gaurita, astea care nu sunt gaurite sunt puse dupa aceea , adica daca e negaurita sunt ceva sanse ca masina sa fi fost lovita in fata.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

altii nu v-ati mai uitat la grilaj?ca sunt in ceata acuma...inca vreo 3-4 pareri sa imi fac o idee despre treaba asta...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la mine acelasi lucru. am luat o bormasina si am dat gaura in fiecare patratel. :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant , nici a mea nu are gauri !

CE facem o gaurim ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu are nimeni o grila originala sa stim daca este gaurita sau nu ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

al meu e origial adik de nou si nu i-am schimbat grila (decat daca a fost un hot mai fitos pe la mine si a vrut grila originala si sa imil ase alta in loc) a mea nu e gaurita ideea e ca acele gaurele apar gaurite doar la variatele 1.8 t si la v6 tdi si w8 pentru o admisie de aer mai mare (debitul acumulat ) la fel ca voi ziceam si eu d c nu era gaurita da la meclii nostrii (1.9 tdi <100,130 cp >) nu e musai mai mult decat primeste pe sub grilaj :(

deci nu va speriati suntem made in turcia din 2002 incoace

aa si ala de 136 cp 4 motion ar trebui sa o aiba gaurita grila: D

aa si ala de 136 cp 4 motion ar trebui sa o aiba gaurita grila: D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

citind cele 5 pareri,inclin sa cred ca....nici eu numai stiu ce!hai sa inchidem topicul si sa admitem ca asa vine din fabrica cu grilajul negaurit,pt. motive de numai ei stiute.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!