Jump to content

Arc cazut de sub scaunul fata


Z
 Share

Postare recomandată

este arcul care trage scaunul in fata sau la reglarea in spate s opuna rezistenta.funda:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Nici unul, nici altul. Este arcul de reglare a scaunului pe inaltime. (Funda?)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o poza la cum trebuie pus,arcul,poate face cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mersi fain.exact ce-mi trebuia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare,

 

Am fost cu masina la spalatorie si un individ care lucra acolo a tras de maneta care regleaza scaunul fata/spate pana s-a rupt cablul. A schimbat cineva asa ceva ? Am tot cauta pe net dar nu gasesc.

 

Toate cele bune,

Alex

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Poti sa repostezi linkurile de mai sus?

 

Cele postate nu mai sunt functionale si nici nu am reusit sa gasesc postarea la care ai facut apel pe forum

 

Multumesc

Modificat de junior20
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

sincer eu imi pot regla scaunul pe inaltime fara arcul respectiv dar...la tras in fata si in spate nu ma mai ajuta ca atunci cand il aveam deci consider inca ca este pentru usurarea la trasul scaunului fata-spate.Am sa dau jos scaunul si revin cu amanunte....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

 

     Sal'tare baieti si bine v-am gasit;

 

In I rand, MII DE MULTUMIRI pt rezolvarea delicatei probleme cu arcul si mai ales celor care si-au rupt din timpul lor, pt a ne explica noua, celorlalti si de a face poze, cum se (re)monteaza acest arc. Povestea in 2 vb: cumparat masina (VW Golf 4, 4motion, 1,9TDI, 2001) de la CJ prin martie. Drumul de la CJ la B, a trecut pe la TM, de unde am luat in set de roti, Brock pe 16. De la TM, seara, liniste, muzica in surdina, povesteam cu in prieten. Mai frate si cand a troznit odata arcul de la scaunul din dreapta, am zis ca am dat peste ceva, s-a rupt ceva pe sub, s-a rupt masina, ceva rau oricum. Vazand ca nimic, am luat-o temator spre casa. Dupa ceva vreme, la despaducherea masinii, am dat de el sub scaun, si care de acolo de unde era, ma privea ca boul la bariera. Aruncat ulterior in portbagaj si case closed!

Citind insa forumul, am dat peste replica unui coleg: "frate, daca neamtul l-a pus, inseamna ca a avut el in motiv si trebuie sa stea acolo (arcul, nu neamtul!)" - drept urmare, cu multumiri colegului care a scris si cu scuze ca nu-mi mai aduc aminte cine a fost, m-am pus pe treaba. Nu cred ca mi-a luat 2 ore; am adoptat varianta de a baga arcul in gaura de la nit, apoi parghie cu o suru"p"elnita la locul lui.

Chiar nu e mare lucru si bucuria faptului ca este la locul lui, a depasit cele cateva injuraturi ridicate si zgarieturi minore.

Pozele si explicatiile de pe aici, sunt mai mult decat suficiente in rezolvarea problemei. Pe de alta parte, am citit TOT! 

Zicea cineva p'aci p'undeva, ca at fi de la revenirea scaunului la pozitia initiala: ca daca il dai mult in spate, te ajuta sa-l dai rapid in fata. FALS!!! Pai ca sa faca asta, trebuie sa fie prins de scaun la un capat si de PODEA la celalalt capat. Dar cum ambele capete sunt agatate de acelasi scaun, este exclus. Este evident ca acel arc, ajuta la reglarea scaunului pe inaltime si cu cat este mai jos scaunul, cu atat acel arc este mai intins si nu este deloc pus intamplator.

Daca pot ajuta pe cineva cu ceva, cu mare drag! Poze nu am facut, sunt suficiente cele existente, iar explicatiile sunt mai mult decat clare, asa cum am mai spus.

Multumiri si sporuri marete!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 7 months later...
On 3/1/2015 at 10:25 AM, Aerofan said:

Salut. Am fost si eu la spalatorie azi si m-am trezit cu arcul asta sub scaunul din fata.  Linkurile de mai sus nu mai functioneaza.

Imi poate explica careva cum se pune la loc? Multumesc.

Modificat de Slay
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Linkul nu functioneaza insa daca citea-i topicul gaseai pozele :D

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Linkurile functioneaza daca se sterge "auto-bild" din link. Testat

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 years later...

Salutare baieti, am si eu o problema cu scaunul de la sofer, daca il reglez cand stau pe el sau ma arunc pe el cade jos de tot brusc, aveti idee ce are sau daca pot sa-l repar? El sta daca il reglez si dupa ma asez pe el dar imi e sa nu cedeze de tot sau sa nu se mai ridice ca eu il tin ridicat la jumate si nu-mi place sa fie jos de tot ca zici ca stau pe asfalt nu pe scaun, multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

cauta altul second hand in stare buna sa cumperi.Nu costa mult sa stii

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!