Jump to content

Montare inele cromate la ceasurile din bord


CosminSideras
 Share

Postare recomandată

F l o r i n

din pacate geamul la cel fara inele cromate, are gaura mai mica.... deci, nu ai cum sa le montezi altfel - doar sa cumperi geamul cu tot cu inele - adica fata ceasului... sau cum vrei sa ii zicem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Practic gaura la turometru si vitezometru este mai mica ? inelele ar intra doar ca nu acopera complet marginea pana in interior :( deci inseamna ca renunt sa mai montez inele :( alta solutie banuiesc ca nu exista...?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

da, este mai mica, la cele fara.

daca ai timp, chef si talent.... cu minifreza alezezi gaura pana se potrovesc perfect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc Florin. Acest amanunt important nu am stiut. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 months later...

@F l o r i n cum adica se monteaza cu ceva munca inelele de la b5.5 pe g4?

Intra mai greu, dificil de pus la fix, este aceeasi problema intampinata de colegul E-X-O-D mai sus sau altceva?

@E-X-O-D stiu ca tu le-ai lasat asa pe ale tale, nu ai mai "pilit" la ele, nu?

Modificat de JulianoDamin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu am mai pilit nimic. Le-am lăsat așa. De la distanță nu se observa nimic. Doar daca te apropii observi ca nu acoperă in toatalitate toată marginea de jur-împrejur 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi am inteles ce voiai sa zici Florin cu muncitul la montat. Treaba migaloasa.

Am cumparat un IC de Passat B5.5 astazi, pentru ca am iesit mai ieftin decat inelele chinezesti ce se gasesc pe net. In plus, astea de pe Passat sunt originale, calitative si nu reflecta aiurea lumina cand aprinzi bordul.

Proces: am scos inelele din IC Passat, pregateste.le de montat (treaba migaloasa de 15 min), scoate IC.ul de pe Golf, monteaza inelele, pune totul la loc si gata. Total: aprox. o ora si jumatate.

Ce.i drept, nu acopera la fix ('colturile' din stanga si dreapta, spre exteriorul IC.ului), dar se vede foarte frumos. Imi pare rau ca am doar telefonul si nu pot urca poze (promit sa o fac maine).

Modificat de JulianoDamin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am promis, revin cu pozele:

WP_20160916_18_44_34_Pro.jpg          WP_20160916_18_50_19_Pro.jpg          WP_20160916_18_50_59_Pro.jpg

WP_20160916_18_44_49_Pro.jpg          WP_20160916_18_51_27_Pro.jpg          WP_20160916_19_16_45_Pro.jpg

Modificat de JulianoDamin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/17/2016 at 5:30 PM, JulianoDamin said:

Dupa cum am promis, revin cu pozele:

WP_20160916_18_44_34_Pro.jpg          WP_20160916_18_50_19_Pro.jpg          WP_20160916_18_50_59_Pro.jpg

WP_20160916_18_44_49_Pro.jpg          WP_20160916_18_51_27_Pro.jpg          WP_20160916_19_16_45_Pro.jpg

scuze, dar acum am vazut mesajul - da, e ceva de munca - trebuie polizat la ele, ect - Felicitari pentru reusita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!