Jump to content

Prima Oara In Service


sorel
 Share

Postare recomandată

sunt un proaspat posesor de Golf 5.

acum cateva zile am avut o altercatie cu un stalp dintr-o parcare, altercatie in urma careia am lovit bara din fata, si am o mica zgarietura pe radiatorul de la AC(asa a zis inspectorul de la Casco).

am facut toate lucrurile necesare cu mers la politie, cu stat 5ore jumatate la coada, mers la inspectorul de casco si tot tacamul.

intrebarea mea este unde sa ma duc? la ce service imi recomandati? costurile reparatiei le suporta firma de Casco asa ca nu prea ma intereseaza preturi mici. am auzit diverse povesti despre PBN cum ca ar schimba piese care nu trebuie schimbate, ca monteaza piese uzate si tot felul de faze de genul. unde imi recomandati sa ma duc pentru o prima vizita la service placuta, fara sa stau cu grija ca o sa scot masina din service mai rau decat a intrat?

Singurele service-uri agreate de Allianz ar fi PBN, PBV si Midocar parca. mai stiti altul?

e chiar prima oara cand ma duc cu masina la service si sper sa fie o amintire placuta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du-te la PBV pentru ca acolo au plecat chiar aia care faceau treaba in vechiul Porsche Aviatiei si cativa din PBN .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Du-te acolo si o sa intelegi ...

Cum a zis si @Godo, dintre aceste trei variante ti-as recomanda fara ezitare Midocar.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

hai mah....godo a fost cam subiectiv in afirmatia lui :lol: , oricum, stropul de adevar care exista...umple galeata de 10 litri :lol: :( .Cauta pe forum, vezi ca este sectiune speciala cu service-urile(mai ales cele din Bucuresti), operatiunile ce le fac, timpul care ti-l mananca, expresiile fetelor celor de acolo, greata sau bucuria cu care se uita la tine angajatii....si nu in ultimul rand, cum si cand fac treaba buna/rea.

Bafta in alegerea service-ului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se pare ca o sa ma duc la Midocar, dar momentan astept sa treaca sarbatorile :lol:

Merry Xmas to all cu ocazia asta, o sa postez experienta care am avut-o la service

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sunt un proaspat posesor de Golf 5.

acum cateva zile am avut o altercatie cu un stalp dintr-o parcare, altercatie in urma careia am lovit bara din fata, si am o mica zgarietura pe radiatorul de la AC(asa a zis inspectorul de la Casco).

am facut toate lucrurile necesare cu mers la politie, cu stat 5ore jumatate la coada, mers la inspectorul de casco si tot tacamul.

intrebarea mea este unde sa ma duc? la ce service imi recomandati? costurile reparatiei le suporta firma de Casco asa ca nu prea ma intereseaza preturi mici. am auzit diverse povesti despre PBN cum ca ar schimba piese care nu trebuie schimbate, ca monteaza piese uzate si tot felul de faze de genul. unde imi recomandati sa ma duc pentru o prima vizita la service placuta, fara sa stau cu grija ca o sa scot masina din service mai rau decat a intrat?

Singurele service-uri agreate de Allianz ar fi PBN, PBV si Midocar parca. mai stiti altul?

e chiar prima oara cand ma duc cu masina la service si sper sa fie o amintire placuta.

daca vrei sa incerci un service adevarat in SEAT-WV-AUDI-SKODA .incearca in Bucuresti str.Drumul Sarii 150 (intersectia de la Razoare)- AUTOTEST se numeste, eu am fost acolo si credema ca am ramas surprins de caliatea serviciilor si pret, Tot acolo gasesti si un ulei specific pentru Motoarele Porche ,german 100% ,EU AM FACUT SCHIMBUL CU 160 RON IN CARE ESTE INCLUSA SI MANOPERA, APARATURA PE CARE O AU TIPII N MAI VORBIM! VEZI SI: www.autotestserv.ro

TOT LA EI AM REZOLVAT SI CU O POCNITURA LA CITROEN PE CASCO-MASINA ESTE SUPER IAR PROGRAMAREA MIA FACUTO DUPA 3 ZILE ,IN 2 ZILE AM AVUT MASINA GATA-DECONTARILE LE-AU FACUT EI DIRECT CU SOCIETATEA DE ASIGURARI.

Gabi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:) ai fost acolo sau esti chiar directorul sau presedintele acelui service?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:rolleyes: ai fost acolo sau esti chiar directorul sau presedintele acelui service?

da,eu am de gand sa imi fac niste lucrari grele de tinichigerie si vopsitorie acolo..stii tu ceva rau de ei?sa nu ma duc? :rolleyes: :lol: :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu nu stiu nimic. doar ca mi se pare ca isi face singur reclama, fara sa recunoasca!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am ajuns azi(intr-un final) la Midocar si mi s-au parut relativ de treaba pe acolo pe la service.

visul meu frumos s-a terminat in momentul in care mi-a zis ca trebuie sa ma programez initial pentru o alta constatare(a3-a mai exact) ca sa vada ei daca nu cumva e stricat ceva si mai in spatele pieselor de la vedere. asta nu a fost vestea proasta. vestea proasta a fost ca am fost programat pe data de 12.02.2007, fiind singura zi in care se putea face o programare. am inteles ca dupa aceasta constatare or sa imi faca programare pentru a intra in reparatii cu masina.

imi poate spune cineva la ce pot sa ma mai astept? un mic tutorial cu si despre ce trebuie sa faci, daca trebuie sa ma inarmez cu acte, bani de spagi sau chestii de genu?! la ce trebuie sa fiu atent cand o sa aiba loc constatarea aceea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!