Jump to content

Ce model de Passat aveti?


andREI
 Share

SONDAJ: Ce model de Passat aveti?  

1.138 voturi

  1. 1. SONDAJ: Ce model de Passat aveti?

    • Passat B1: 1974 - 1980
      4
    • Passat B2: 1981 - 1988
      14
    • Passat B3 (35i): 1989 - 1993
      25
    • Passat B4 (35i facelift intermediar): 1994 - 1996
      49
    • Passat B5 (cocosat): 1997 - 2002
      212
    • Passat B5.5: 2000 - 2006
      451
    • Passat B6: 2006 - prezent
      317
    • Passat B7: 2011 -
      42
    • Passat CC: 2008 - prezent
      28


Postare recomandată

VW Passat CC 2.0 TDI 140 CP.Masina de care inca nu am apucat sa ma bucur.De marti incolo.Va voi impartasi impresiile in viitorul apropiat.

Si VW Golf 5 1.6 102 CP cu care circul momentan si va pot spune ca sunt destul de incantat de ea.

Numai bine tuturor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
  • Replies 717
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • andREI

    20

  • Borisake

    13

  • F l o r i n

    9

  • R_a_z_v_a_n

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sunt fericitul posesor a unui B5 1.9 TDi 116 CP si sunt tare mandru de el:P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

De 2 luni sunt posesorul unui passat b6 3c 2008, varianta comfortline, motor 2.0 tdi 140 cp 4motion. masina e superba, are o stabilitate fantastica... motorul park e totusi putin cam zgomotos.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat BlueMotion 1.9 TDI 105 CP iunie 2008 (versiune standard la care am adaugat climatronic + cruise control(asta l-au pus ei fara sa le cer eu) + faruri ceata - fara cotiera centrala fata, din pacate :lol: ! ) - negru black pearl effect arata super dar abia acum mi-am dat seama cat de mult praf si cat de multe ciori sunt in Romania! :P:D:D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nou posesor de Passat Confortline 4motion 2.0TDI-140 CP negru (prima inmatriculare Oct 2006-momentan 40,000km), nu prea stiu care sunt optionale vs. echiparea standard pt Confortline; dar are o groaza pe el (faruri adaptive bi-xenon, controale computer+MP3 player pe volan,scaun reglaj electric+incalzit, senzori parcare+presiune, autohold, ante aliaj 16"+cauciucuri Dunlop etc.). Saptamana asta ii montez si un carkit Parrot LS 3200.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

De 2 saptamani posesor de Passat 130 Cp (anterior 101 cp), fabr. iunie 2004, motor AWX. Sincer, nu prea simt diferenta celor 30 CP, urmeaza sa merg la o diagnoza ,poate turbina imbacsita, poate debitmetru, cine stie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Re

De 3 luni posesorul unui Passat B6 2006, motor 1.9 TDI 105 CP (BKC) versiunea TrendLine cu ceva optionale ( un BlackEdition fara 1 optionala :P )

45874 KM parcursi ....multumita de "ea", probleme cu "greierasi" care apar/dispar ....si cam atat :P

Felicitari si restu' care au astfel de masinii si celor care isi vor lua :)

N-o sa va dezamageasca :)

Regards,

Riddler

Modificat de Riddler
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B5, fabricatie 2000, variant, motor 1,9 tdi pompe dusse, 116 cp. Apropo B5 nu e pana in 2000 iar B5.5 din 2001 (am vazut mai sus ca B5 e scris pana in 2002...)?

Modificat de florinppp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B6, 2.0 TSI, 2008, transmisie automata, 200 cai putere

a...da, si niste senzori de parcare aftermarket care sunt vraiste! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Posesor al Passat-ului din semnatura de 5 luni de zile. Versiunea Comfort Line standard, bleumarin, rulat cam 4000 km in tara, si sunt multumit deocamdata :lol: .....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Io miss mai saracutz, am doar passatul din semnatura, dar e un vis... e incredibil ce masina poate sa fie, zic ca e mai bun decat noua versiune... si e si frumos...

am o rugaminte sa ma ajutati sa ma hotarasc la ceva: unui asemenea Passat ii sta mai bine cu jante mai sport, cu spite putine, sau cu jante mai elegante cu spite multe? Sau daca este vreun post care dezbate qestia asta, sa mi-l ziceti si mie, va rog...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu sunt fericitul posesor al Passatulul B5.5 limuzina din semnatura, data primei inmatriculari 17.02.2005, negru(Deep Black Pearleffect), varianta Comfortline..si cev dotari:mahon, volan piele multifunctional, pilot, parktronic, computer maxidot, carlig remorcare, jante aliaj 16

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B5.5 : 2002 - 2006 - 1.9 TDI - 74 kw(imi sunt de ajuns) - 5 trepte. - SUPER MULTUMIT DE EA !! :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
Sau daca este vreun post care dezbate qestia asta, sa mi-l ziceti si mie, va rog...

Sfaturi despre jante - Passat B5

jante passat 15"

Alegere jante Passat

Cauciucuri si jante pe 17" - Passat

Astea-s doar cateva dintre ele. Vezi cu un search printre titlurile topicelor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu un B5.5 in talon scrie februarie 2001, banuiesc ca este cu 1-2 luni mai batran ca sata putin pana se inmatriculeaza prima data.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

passat (intermediar) 35i 1,9 TDI 110CP an 1995 ..asta-i febletea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Passat B6 Blackedition - adica un Trendline cu jante aliaj, computer de bord plus, proiectoare de ceata, cotiera cu conector aux, volan imbracat in piele si culoare neagra. Motor 1,9 TDI de 105CP si cuplu 250Nm. An 2008. Excelent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Model: Passat B4 (35i)

Motor: benzina

Cilindree: 1800cmc

Tip transmisie: manuala

An fabricatie: 1995

Culoare: albastru metalizat

Dotari: fara AC (dar in plan sa montez o instalatie)

Consideratii: Masina excelenta, exact ce aveam nevoie. Daca ar fi sa-mi mai cumpar o masina va fi tot Passat B4 dar cu transmisie automatica sau un B5/B5.5 cu transmisie automatica.

ALEKS

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

fost 35i din 1994 , 1.8i , 90cp , super multumit de ea , actual(din august) posesor de 19tdi , 115cp , geamuri elec. , oglinzi ele. incalzite , gamma+magazie cd , climatronic , incalzire scaune , racire torpedo , fab. 2000.

Deocamdata ma acomodez cu dieselul , sper fiabil ca cea veche :coffee_lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B5 din '98

1,6 I, AHL, 5 trepte manual,

AC, jante de aliaj un picut mai late :) 205

multumit si are 67kkm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B6 - 2006

2,0 TDI 140 CP

multumit de el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

passat 35i , 1995 ,1,9TDI , 110 CP,break,geamuri electrice ,trapa electrica, oglinzi incalzite, comp. bord ,faruri reglabile ...e febletea mea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B6 - 2006

2,0 TDI 140 CP

multumit de el

Revin cu niste completari: senzori ploaie si lumini, senzori parcare, oglinzi electrice incalzite, oglinda heliomata interior cu efect antiorbire si cea mai de efect chestie ;) webasto!

Echiparea este comfortline/ bussiness pentru FR (e luata dupa codurile PR listate din elsa)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B 5.5-2003

1,9 TDI, 101 CP,5 trepte

albastru metalizat

geamuri electrice,clima,oglinzi ele. incalzite,incalzire scaune , racire torpedo ,.

foarte multumit de el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!