Jump to content

Auto Crom Iasi


SD_SALLY78
 Share

Postare recomandată

.....Fac treaba buna doar la cine vor....daca-i sacai isi baga p... si te lasa la urma...si nici ca lumea nu fac...
Promit una si fac alta..., niciodata nu-si tin promisiunea cand iti dau masina gata...te mint la inceput ca o sa iasa super...lasi masina..apoi te duc cu presu...
tongue.giftongue.gif

Modificat de Bwwlan
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

...pai am vazut masini facute de ei...si au iesit super....chiar marfa..

asa ca am fost destul de incantat de oferta pe care mi-au facut-o.... Eu m-am certat mult cu ei pt ca m-au tot amanat cu termenul de predare al masini...poate ca am avut asigurarea la Astra..(cea mai naspa societate de asig.) si eu nu prea dau banii la timp..in scimb repararea masinii nu prea am avut de obiectat, in afara de mici "chichite"...nici in ziua de azi nu mi-au pus cuiul de deschidere la capota, cel pe care l-au rupt in vazul meu.. :D .si au promis ca-l schimba , insa ar fi multe de spus si nu am timp acum...

....promit ca mai revin cu inf.. ;)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

cum mergi spre metro, ceva mai sus de statia de butelii, pe partea dreapta, inainte de inter prima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

Azi am bagat masina in service la ei... Aripa fata de vopsit, parpriz si spoiler spate de inlocuit. Revin cu detalii. Au zis ca e gata in 2 - 3 zile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu amo parere cam proasta de autocrom....am avut o oglindasi m-am dus la ei ca mii recomandase cineva.....mai tinut aproape 2 saptamani pt un fleac de 500 de mii.... si mi sau parut detul de neseriosi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Pedro nu cred ca ai vb cu mine la tel.... :icon_cool:

F seriosi cei de la Auto Crom... marti dimieata am dus-o , joi pe la 4 era gata Am luat-o azi(vineri) dim din cauza la aia de la asigurari (de semnat devizul).

La prima vedere arata ff bine, dar am sa merg maine cu ea la spalatorie, ca a nins ... masina e plina de zapada, si nu pot observa exact cum arata elementele vopsite.

Foarte seriosi si amabili... Recomand !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

offtopic: daca nu ti-au spus cei de la vopsitorie :mad: Nu spala masina vreo saptamana macar dupa ce a fost la vopsit. Pe mine m-au sfatuit sa nu o spal timp de 2 saptamani.

Masina se duce la vopsit si la service in general curata "bec", cand o iei de acolo trebuie sa fie la fel. Asda se pot observa lovituri zgarieturi etc la constatare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Si mie mi se par serioso so foarte de treaba. Saptamana trecuta am programat-o, azi dimineata am lasa-o la ei si acum astept sa vad rezultatele. Mi-au spus ca joi - vineri e gata.

Am sa va tin la curent atat in legatura cu termenul de livrare cat si cu calitatea lucrarii.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si eu am avut la ei o aripa fata de vopsit pe un A4. aripa din cate am inteles au inlocuit-o(cea veche era destul de varza..asa am gasito in parcare) si au vosito, si am avut o mica adancitura la portiera..acum se prezinta bine vopseaua.

Un minus ar fi...linia aripii cu farul fata nu mai este cea dinainte..si au uitat baietzii o bucata de scrataitoare pe interiorul aripii..si acum tot akolo este(nu ma deranjeaza).

M-au programat destul de tarziu, dar masian s-a ridicat la timp, nu am avut probleme. Nu cunsoc preturile..a fost facuta pe asigurare. Deci overall am fost multumit.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dupa cum am promis, revin cu detalii.

Pana acum sunt foarte multumit de cei de la AutoCrom. Astazi mi-au spus ca este gata, asa a si fost, chiar daca m-au sunat la sfarsitul zilei pe la ora 17. Apreciez faptul ca au fost seriosi si s-au tinut de cuvant.

Cat despre masina in sine....se prezinta foarte bine, nu exista diferente de culoare (din ce am putut sa-mi dau seama tinant cont ca mi-am ridicat masina pe intuneric :nono:). Acum astept sa vad cum se va comporta pe viitor, adica sa nu se exfolieze lacul sau vopseaua.

Eu ii recomand cu incredere, sunt seeriosi si fac traba buna!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...
Si eu am avut la ei o aripa fata de vopsit pe un A4. aripa din cate am inteles au inlocuit-o(cea veche era destul de varza..asa am gasito in parcare) si au vosito, si am avut o mica adancitura la portiera..acum se prezinta bine vopseaua.

Un minus ar fi...linia aripii cu farul fata nu mai este cea dinainte..si au uitat baietzii o bucata de scrataitoare pe interiorul aripii..si acum tot akolo este(nu ma deranjeaza).

M-au programat destul de tarziu, dar masian s-a ridicat la timp, nu am avut probleme. Nu cunsoc preturile..a fost facuta pe asigurare. Deci overall am fost multumit.

Un feedback dupa ce a trecut ceva vreme de la operatiune, cam 7-8 luni, in timp vad ca vpseaua se comporta destul de rau, a sarit in cateva locuri. Cred ca nu s-au incumetat baietii sa lase aripa la uscat cat scrie la carte, au facut putina economie de motorina de la cuptor:P.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 10 months later...
PitiCruiser

.....Fac treaba buna doar la cine vor....daca-i sacai isi baga p... si te lasa la urma...si nici ca lumea nu fac...

Asa e, am fost de doua ori la ei cu lucrari si imi era mie rusine de rusinea sefului de service, cam de fiecare data trebuind sa revin. :banghead: Ca recomandare, pentru echipari la masini renuntati la filetanta, stricati masinile oamenilor. :P

Spor!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Un sfat prietenesc pentru cei care doresc sa isi vopseasca masina sau chiar sa faca o operatiune cat de minora la masina, EVITATI AUTO CROM , sunt foarte neseriosi nu stiu sa vorbeasca sa respecte clientul , tarani e mult spus( un taran are cei 7 ani de acasa si e muncitor) ,nu doresc sa argumentez acum dar am avut mari neplaceri cand am apelat la ei asa ca EVITATI aceasta vopsitorie pe cat posibil daca vreti sa fiti multumiti de lucrare si de modul general al felului cum sunteti tratati .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai nu e prea OK sa aduci acuze cuiva fara argumente. Aste e un fel de "Evitati Auto Crom ca asa zic eu".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!