Jump to content

Scartait la scaune


tudor sorin
 Share

Postare recomandată

salut.am un seat ibiza de o luna si o saptamana si am cateva probleme.in primul rand am observat ca la gropi scartaie scaunele.de cele mai multe ori scartaie cel de la sofer(cel putin asa mi se pare mie) dar uneori se aude un scartait si in spate(de la bancheta).si ink ceva.dupa 60 km\h incepe sa suiere ceva in partea stanga.mie mi se pare ca se aude de la cheder.voi aveti problemele astea?daca da spuneti-mi s mie ce sa fac sa nu mai am zgomotele astea.multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

salut.am un seat ibiza de o luna si o saptamana si am cateva probleme.in primul rand am observat ca la gropi scartaie scaunele.de cele mai multe ori scartaie cel de la sofer(cel putin asa mi se pare mie) dar uneori se aude un scartait si in spate(de la bancheta).si ink ceva.dupa 60 km\h incepe sa suiere ceva in partea stanga.mie mi se pare ca se aude de la cheder.voi aveti problemele astea?daca da spuneti-mi s mie ce sa fac sa nu mai am zgomotele astea.multumesc.

Ma alatur problemei tale.Am o Cordoba s.h.si scirtiie naspa tare scaunul de la sofer,mai exact sezutul.Din pacate nu am depistat ceva exterior.Presupun ca sint arculetele din burete rupte,dar cine se apuca sa dea jos tapiteria?Cred ca am sa ajung si acolo pina la urma.Poate totusi s-a mai confruntat cineva cu aceeasi problema si a rezolvat-o.Multumim.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

avand in vedere ca ai mai pus intrebarea asta in topicul de probleme ibiza si ai considerat necesar sa revii desi deschiderea mai multor topic-uri cu acelasi subiect contravine regulamentului, ai warning si vacanta 3 zile. normal, se inchide si topicul. vad ca altfel nu te inveti minte.

9.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Am si eu problema asta la Leon.Poate cineva a reusit sa o rezolve...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

materialul scaunelor din spate produce daca sta cineva acolo zgomote pt ca se mai freaca de vreo chestie(material care mi se pare foarte interesant si rezistent)...dar nu am nici un scartait in scaune... si am fost destul de atent..sunt multumit de cum este construita masinuta... scaune fata cu sustinere lombara cu spatar inalt... bine dimensionat sezutul(dar cu sustinere laterala slabuta) ...

Modificat de Toma Aurelian
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine scartie scaunul de la sofer dar atentie numai cand iau curbe la stanga!!! ;) ; cel din dreapta pana acum e tacut ;)

am incercat sa-l desfac si sa bag putin WD-40 dar nu am gasit o surubelnita necesara; e vorba de un surub stea in 8,9 sau cate colturi or fi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si la mine scartie scaunul de la sofer dar atentie numai cand iau curbe la stanga!!! :salut: ; cel din dreapta pana acum e tacut :))

am incercat sa-l desfac si sa bag putin WD-40 dar nu am gasit o surubelnita necesara; e vorba de un surub stea in 8,9 sau cate colturi or fi.

de cheie torx ai nevoie, nu de surubelnita. cauta pe la metro, selgros, sunt ca si imbsurile ca forma da au capetele stelate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

si mie a inceput sa imi scartaie scaunul.....mai ales la plecarile mai bruste de pe loc si la franale mai dure.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scartaitul ca scartaitul - dar la mine nu mai culiseaza (culiseaza dar f. greu) la vara le paste o demontare. E vorba de scaunele de cordoba. La momentul respectiv o sa incerc sa fac si poze.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Am postat undeva, pe acest forum, cum am rezolvat problema la a mea. I-am "invatat" pe cei de la Service sa greseza mecanismul de reglare a inaltimii. Ei gresau doar sinele de culisare fata/spate, fara succes. S-a remediat definitiv. Observasem ca daca modificam inalimea scaunului scartaitul disparea o vreme, apoi, cind aparea, aduceam scaunul in pozitia initiala si air disparea o vreme. Asa m-a chinuit citeva luni.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!