Jump to content

T2


Gabi.B
 Share

Postare recomandată

Vin si eu cu o intrebare...se poate pune pe un T2 motor de dacie???fara sa schimbi nici macar cutia?Nu va speriati k nici macar nu am T2 dar am avut o discutie in contradictoriu cand am fost sa ma uit la unul si un anume cineva mi-a spus k el stie acea masina si ca are motor de dacie si zik eu:cum fara sa schimbe cutia???si orikm pare imposibil...voi ce parere aveti SE POATE??? :P

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu o flansa de adaptare poti sa pui si motor de motoscuter :tomato: sau de rasnita, am mai auzit si eu de unul pe la Iasi care pusese motor de dacia pe typ 3. Personal cand aud de asa ceva ma apuca groaza. Dar s-au vazut si icoane cu ceas, leduri si termometru, de fapt ce-l mai groaznic lucru a fost icoana deodorant auto :beerchug: . Dar e o vorba: "nu poti sa te c**i in gustul omului, dar te c**i in gura lui sa-i simta gustul".

:beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interesant ce distrus daca i-o fi pus motor de rasnita din aia de dacie moderatorilor va rog si din partea mea off topic k cred k eu nu pot sa-i dau sau nu stiu sa=i dau

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

singurul motor care nu merge pus "as is" pe alta cutie decat a lui este cel de fiat 850. e singurul motor (sau asa stiu eu ca e printre putinele) care se invarte exact invers, contrar acelor de ceasornic. :beerchug: in rest orice motorel se poate monta, prin ciobanirea sau nu a caroseriei. oricum nu cred ca as fi impotriva schimbarii motorului pe o masina, fie ea typ3 sau broscuta. telcean par example are 1.8 gti sub capota, si nu-mi pare deloc rea adaptarea. :tomato: , iar un fastback cu motor 1.8 gti, aranjat si bibilit chiar ar fi ceva frumos pe stradutele noastre. imi dati idei... stiu un fastback cu motorul praf :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

parerea mea...eu tin cu originalul...nu in totalitate dar macar motorul nu era rau o adaptare dar motor de dacie??dupa mine este o nulitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ma duk maine sa ma uit k are niste gaurele prin capota spate special facute k azi cand am fost era intunerik sa ma conving daca este cum a spus prietenul meu k el stie masina sa vad daca este de dacie sau nu si revin cu poze si informatii :beerchug:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vaz. pus cu flansa, pe bus mot. diesel,( Mishu zice ca vrea si el sa puna de Ford..1,6 Fiesta), de Audi cu 1,8, de Renault-de 2000,.Si la Remat Chitila, chiar! era unul, cred ca tot de Audi...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

azi am fost sa ma conving...da mah chiar are motoras de dacie i'm stupyfied

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e un bus crem cu bej pe bd basarabia care are motor de dacea pe el; vazut si vorbit cu proprietarul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era si un typ 3 cu motor de dacia, pe care proprietarul il vindea drept KG :D .

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Era si un typ 3 cu motor de dacia, pe care proprietarul il vindea drept KG :hainoroc: .

avea seriile manarite, clar :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge bre mot de Dacie... Pe aici la Dna Ghica e si unul cu mot diesel de nu-stiu-ce, scrie GM la partea de jos a blocului.

Arta de a pune un racit cu apa sta in locul unde pui radiatorul- sa tai botul e ciobanie oribila.

Da, eu vreau sa adaptez acel mot de Fiesta 1600 la gogo, cu rad cu el-ventilator sus pe casa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)-->

QUOTE(Gabi.B @ Dec 7 2006, 08:56 AM) <{POST_SNAPBACK}>

...

:)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)--><div class='quotetop'>QUOTE(Gabi.B @ Dec 7 2006, 08:56 AM) <{POST_SNAPBACK}></div><div class='quotemain'><!--quotec-->

...

:)

ce se intampla ca nu inteleg??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)--><div class='quotetop'>QUOTE(Gabi.B @ Dec 7 2006, 10:30 AM) <{POST_SNAPBACK}></div><div class='quotemain'><!--quotec-->

ce se intampla ca nu inteleg??

nu incurajam bagarile in seama, aprecierile defaimatoare, extremiste, misogine, rasiste etc. I pup you!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)--><div class='quotetop'>QUOTE(Gabi.B @ Dec 7 2006, 10:30 AM) <{POST_SNAPBACK}></div><div class='quotemain'><!--quotec-->

ce se intampla ca nu inteleg??

nu incurajam bagarile in seama, aprecierile defaimatoare, extremiste, misogine, rasiste etc. I pup you!

am intelesa k unde am scris ce nu trebuia ati sters postul

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)-->

QUOTE(Gabi.B @ Dec 7 2006, 11:19 AM) <{POST_SNAPBACK}>

am intelesa k unde am scris ce nu trebuia ati sters postul

corect

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In Arad circula un T2 platforma (papuc) cu motor de Dacia. Deci pe langa ca se poate sa si realizat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da stiu ca si la mine in Bucuresti pe o straduta se afla un t2 cu motor de Dacie e unul de persoane deci...vad ca e realizabil.Eu daca as avea unul tot motorul de broscuta l-as fi pus k'i mai trainic :lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!