Jump to content

Mici probleme


bagabontu
 Share

Postare recomandată

Salut.Am si eu nevoie de putin ajutor.

Am si eu mici probleme cu vento al meu.Acum cateva zile am scos-o de la vopsit si de atunci semnalul de pe aripa dreapta nu mai functioneaza.Led-ul de pe bord de la semnal se comporta normal, deci semnalul nu este ars.Apoi alta mica problema cu semnalul din dreapta fata, cu asta era problema inainte sa o duc la vopsit.Din cand in cand nu mergea si ledul din bord de la semnal clicaia mai repede, deci am considerat ca e ars si am mers sa cumpar alt semnal.L-am pus si am observat ca tot nu merge, apoi am schimbat papucii care vin pe bec, iar a inceput sa functioneze.Acu ba merge ba nu.Alta problema ar fi cu stopul dreapta spate in timp de 6 luni am schimbat de 3 ori becul.Culmea este ca pe acel bec am si stop pe frana si pozitia.Se arde numai stopul.Si ultima problema ar fi ventilatia.La treapta 4 de viteza de ventilatie baga foarte incet, asa ca tata s-a gandit sa mearga cu ea intr-un service, unde baietii si-au facut treaba, care a fost provizorie.Dupa cateva zile problema a revenit,ma rog una peste alta am rezolvat-o intr-un fel dar doar pe timpul iernii,am scos acel filtru "de polen cred ca este sau asa cred ca se numeste" si acum merge bine(precizez ca am schimbat acel filtru cu unu nou si tot nu merge).L-am scos pe timpul iernii pt ca, cum bine stiti si voi dezaburirea geamurilor din fata la aceste modele lasa de dorit.De ce generalizez pt ca tata a avut si el cu ceva timp in urma un passat din 94, cumparat in aceeasi perioada cu vento al meu, luate amandoua cu zero km.

In rest masina merge perfect si dupa cum spuneam astea sunt doar mici probleme.

In speranta ca nu v-am plictisit, si mai aveti rabdare va rog sa ma ajutati si pe mine cu aceste mici probleme.Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-i cu spray de contact pe soclu de la bec, poate sunt oxidate lamelele si nu face tot timpu contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da-i cu spray de contact pe soclu de la bec, poate sunt oxidate lamelele si nu face tot timpu contact.

am sa incerc dar ti-am zis am cumparat si bec nou si degeaba.sa incerc sa verific firele poate e intrerupt pe undeva si mai face contact din cand in cand.si atunci se explica de ce se are si becu pe spate(cred eu.nu prea ma pricep la electrice)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!