Jump to content

Serii


Gabi.B
 Share

Postare recomandată

va rog cine se pricepe sa-mi verifice si mie urmatoarele serii serie sasiu:ACVK1D0011I9312/1972?? sau asta e?? 1122574733??nush vedeti voi serie motor:ab 521731 sunt de 1302 sau nu?? :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

B)-->

QUOTE(Gabi.B @ Dec 3 2006, 09:51 PM) <{POST_SNAPBACK}>

112,2574,733

ab 521731

http://r-si-r-doctori-in-broaste.go.ro/pgid2_site_RO.html

1972 (1 august 71 pana la 31 Iulie 72)

Sasiu: 112,2000,001- 112,3200,000 (posibil 112,2961,362)

Motor: D 0,835,007 - D 1,000,000

AC 0,003,240 - AC 0,006,700

AB 0,350,001 - AB 0,699,001

AF 0,000,445 - AF 0,000,801

AE 0,558,001 - AE 0,917,263

AH 0,000,001 - AH 0,005,900 47 CP(DIN)1600(USA)

AD 0,360,023 - AD 0,598,001

Capota motor are 4 randuri de perforatii pentru ventilatie. Modelele dotate cu sisteme antipoluante devin mai complicate dpdv al sistemului. Actionarea sergatoarelor se muta de pe bord pe coloana de directie, in dreapta. Coloana de directie noua. Delco nou cu intarziere vacuumatica (5 grade DPMS) la relanti. Modelele comercializate in California sunt dotate cu EGR (exhaust gas recirculation-recircularea gazelor de esapament). Esapament nou. Pinioane de a 3a si a 4a modificate pentru zgomot scazut. Este introdus pe piata SUA modelul "Baja bug". Karman Ghia dobandeste frane fata pe disc pentru modelele comercializate in SUA (pentru alte piete deja disponibil inca din 1967). Spre sfarsitul anului 1972, rotile se modifica din 5.6x15 in 6.0x15. Luneta mai mare. Coloana de directie compresibila. Polita de bagaje peste zona de bagaje din spatele banchetei. Vitezometru redesenat. Bratul de actionare a ambreiajului lungit dupa septembrie 1971.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci vad k serie sashiu se potriveste...iare seria motorului daca i-as mai pune un 0 (zero) in fata s-ar potrivi pana la urma seria motorului se potriveste??

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 years later...

salutari!

sunt nou pe aci, tocmai am vazut un golf pe care vreau sa-l cumpar, problema e ca din cauza caracterului 9 al VIN-ului, orice decoder imi spune ca seria este inexistenta. VIN-ul este WVWZZZ1HZRWxxxxxx. restul informatiilor primite de la diverse decodere VIN corespund cu realitatea, mai putin ca acel Z nu stie nici un decoder ce inseamna. va rog sa ma ajutati,masina imi place tare mult si sunt hotarat sa o cumpar

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean
salutari!

sunt nou pe aci, tocmai am vazut un golf pe care vreau sa-l cumpar, problema e ca din cauza caracterului 9 al VIN-ului, orice decoder imi spune ca seria este inexistenta. VIN-ul este WVWZZZ1HZRWxxxxxx. restul informatiilor primite de la diverse decodere VIN corespund cu realitatea, mai putin ca acel Z nu stie nici un decoder ce inseamna. va rog sa ma ajutati,masina imi place tare mult si sunt hotarat sa o cumpar

nu prea ai nimerit locul unde sa intrebi... aici e vb de broaste si masini de aceeasi varsta cu tine :salut:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pusese cineva un link in care bagai seria de sasiu si iti zicea exact luna si anul in care s-a produs broscuta. nU ma gasesc linkul...ma poate ajuta cineva?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu este ala de acolo...era altul in care introduceai intr-o casuta seria si iti zicea luna si anul de fabricatie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daaaa...asta este

uite ce a scris ca rezultat

VIN 1122574733 :: Built on: February 1972

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ne dai de baut.. :icon_thumright: .mai ai mere??? :cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean
ne dai de baut.. :icon_thumright: .mai ai mere??? :blah_:

:cheers:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ne dai de baut.. :blink: .mai ai mere??? :)

va dau mere cand vreti voi....maine plec spre huhurezu sa mai culeg din plantatie...si iti dau si tie, insa nu de baut ca tu nu ai indicat linkul pe care il asteptam eu.. :blah_:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...
broscar_valcean

cine stie ce pansoane sunt folosite la seria de caroserie si cea de motor adica dimensiunea lor si caracteru daca e cazu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astea sunt secrete pazite cu strasnicie :cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean
Astea sunt secrete pazite cu strasnicie :blah:

:offtopic: cu siguranta daca merg si imi masor seriile am spulberat secretul insa m-am gandit ca cineva a facut-o deja si ma scuteste de un drum...:offtopic:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean
:blink: cu siguranta daca merg si imi masor seriile am spulberat secretul insa m-am gandit ca cineva a facut-o deja si ma scuteste de un drum...:))

nu isi face nimeni mila de mine sa ma lumineze???? :icon_cool:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

adica? sa iti spuna ce font e la serie, sa iti dea poansoane sa iti minaresti seriile? na, ca am spus-o fara ocolisuri. poate ca unii au facut asa sau inca fac, dar astea nu is lucruri de scris aici public. si is mai ales ilegale, cat imorale.

asa ca nu cred ca o sa gasesti curand raspunsul... nicaieri in lume nu se discuta despre asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

broscar_valcean
adica? sa iti spuna ce font e la serie, sa iti dea poansoane sa iti minaresti seriile? na, ca am spus-o fara ocolisuri. poate ca unii au facut asa sau inca fac, dar astea nu is lucruri de scris aici public. si is mai ales ilegale, cat imorale.

asa ca nu cred ca o sa gasesti curand raspunsul... nicaieri in lume nu se discuta despre asa ceva.

ne!!! nu m-ai inteles!! am intrebat numa ce caractere sunt folosite la serii atat! nu vreau nici pansoane nici sa mi se pansoneze. vroiam numa sa stiu daca cineva a masurat cat are o cifra de serie in mm si daca sunt la fel cea de motor cu cea de la sasiu si acum ma refer tot la marimea cifrei! atata vroiam sa stiu numa. nu facem ilegalitati :blah_:

ne!!! nu m-ai inteles!! am intrebat numa ce caractere sunt folosite la serii atat! nu vreau nici pansoane nici sa mi se pansoneze. vroiam numa sa stiu daca cineva a masurat cat are o cifra de serie in mm si daca sunt la fel cea de motor cu cea de la sasiu si acum ma refer tot la marimea cifrei! atata vroiam sa stiu numa. nu facem ilegalitati :blink:

sa iti zic si cere e ideea! una din broastele fara acte (adica 1302-ul albastru) are seria cumva diferita de celelalte si vreau sa vad cum ar fi corect. valabil si pt motor si pt sasiu..... broasca trecuta prin RAR cu acte ok, are alt fel de caractere si pe motor si pe sasiu (fata de cea albastra) si tot asa ....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

imi spuneti ce puteti afla despre un motor seria :H227152X de pe t2a. mersi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e de 1500?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Blocul provine de la un motor de 1500, reconditionat cindva la fabrica, un motor de schimb. Ce s-a intimplat dup-aia - afli cind il desfaci.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!