Jump to content

tipuri de volante


tonic
 Share

Postare recomandată

am primit pe motor o volant care este la fel cu cea pe care o aveam pe motor initial, doar ca are 130 dinti in loc de 109.

banuiesc ca nu va merge, dintii fiind mai marunti, nu? daca nu merge voi fi foarte trist pt. ca este noua cred, nu are pic de uzura.....

Cine stie sa imi zica si mie care e solutia?

Modificat de tonic
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am primit pe motor o volant care este la fel cu cea pe care o aveam pe motor initial, doar ca are 130 dinti in loc de 109.

banuiesc ca nu va merge, dintii fiind mai marunti, nu? daca nu merge voi fi foarte trist pt. ca este noua cred, nu are pic de uzura.....

Cine stie sa imi zica si mie care e solutia?

DACA cutia e cea originala de pe masina, adica din 63, vei avea nevoie sa "iei" din ea ca sa incapa volant; in plus mi se pare ca tre' sa umbli si la bucsa electromotorului si sa schimbi electromotorul/bendix-ul pentru volant cu 130 dinti

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

in cazul asta cred ca o sa trimit volant inapoi.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

are cineva o volant cu 109 dinti....la schimb cu o volant cu 130 dinti?.,..asta ca sa nu mai pierd timpul cu dus intorsul.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea sa am eu, dar e s/h.... Deshi am mai facut un schimb acum cateva luni si nu mai shtiu exact stocurile...

Ce diam de disc ai tu?

Daca volantul e nou ar fi totushi de preferat sa faci adaptarea......

Vezi ca are Lexus bucsha de bronz pt demaror md nou pe cutie md vechi, iar demaror s-ar putea sa am eu, de la bus-ul ala de la scrap ca la duba mea nu s-a pupat :angry:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o sa masor diametrul discului. oricum este destul de micutz si fara arcuri...e cel de 1200.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu l-au schimbat. am trimis motorul fara volant...ca sa fie mai usor in valize ;) ...si acum am un volant care nu se potriveste.....la urma urmei pun volant originala, dar are dintii un pic frezati la coltul exterior...dar mergea fara probleme

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!