Jump to content

AUX la BETTA... prin CARKIT


SorinB
 Share

Postare recomandată

Am primit emulatorul. Super baiatul (Catalin). Am primit emulatorul cu interfata mini iso, intrarea jack stereo pentru mp3 player si instructiunile de montaj. Pana la sfarsitul sapatamanii nu cred ca am timp de probe, desi "ma mananca" rau de tot.

Dupa ce-l montez, postez impresii. Pana atunci trebuie sa-mi confectionez un alimentator pentru mp3 player. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • SorinB

    19

  • Rumplestilskin

    16

  • hiro

    6

  • Florin M.

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

pe MCD nu l-ai testat ?

Am primit emulatorul si l-am istalat pe un Beta.

Calitate de nota 10 si pret foarte bun (sub 50 Euro)

Modalitatea de plata am mentionat-o mai sus.

Am avut inainte si caseta adaptoare si FM tr. Belkin dar ca si calitate a sunetului nu se pot compara.

Recomand la toata lumea.

Pe MCD nu ai mai avut ocazia sa il testezi ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pentru RCD300 nu are?

Cel mai simplu il intrebi chiar pe el. E roman, chiar daca locuieste in Dublin si e foarte de treaba. (www.conofrei.com) Eu i-am cerut o chestie suplimentara la el si nu a fost nici o problema. Succes!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

stie cineva daca functioneaza doar cu un simplu cablu(poza din stanga)?

cred ca mai repede functioneaza cu ce se vede in poza din dreapta, adica emulator CD-changer. Eu am RCD 200 si tot ce am gasit pt. el mergea si la RCD 300, si nu erau doar simple cabluri.

Uite cum arata ce am gasit:

kompatibel mit:

* Audi : 16:9 Navi Pus+ , RNS-E

* Volkswagen: Delta 6 - MFD2 / 16:9 - RNS2 / 16:9, RCD100 / RCD200 / RCD300 / RCD500 , CQ-JV1060L

* SEAT: Altea CD1 , CD2

* sowie baugleiche Ger

post-7784-1168893247_thumb.jpg

post-7784-1168893292_thumb.jpg

post-7784-1168893318_thumb.jpg

Modificat de hazin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Le stiu, ebay.de nu? ti-ai adus? problema este sa aduc de afara si asteptam sa le gasesc aici. cablul din stanga se gaseste la noi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa-mi cumpar si eu o interfata. Se gasesc si pe la noi dar te costa dublu decat daca le-ai lua de pe e-bay.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa cum am promis, va dau de stire ca am reusit sa iau legatura cu al nostru coleg de forum Catalin Onofrei din Dublin care confectioneaza chiar el emulatoare de cd changer pentru HU-urile ce echipeaza VW. Detalii pe www.conofrei.com. Are acum un sistem prin care poate incasa bani din Romania. (pana acum incasa doar prin paypal). Am inteles de la el ca una bucata emulator este deja in drum spre un coleg de al nostru de forum :huh: . Deci, pentru cine doreste, puteti sa-i plasati comenzile si sa-l contactati pe mail (vezi site). Sau mai puteti astepta sa va spun dupa cel primesc eu pe al meu, ce si cum.

:sbine:

Cum ai luat legatura cu el? As vrea si eu sa comand un emulator pt MCD, ma poti ajuta cu mai multe informatii. Nu am comandat niciodata de pe net si tare mult as vrea sa am acel emulator :Driver:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu are de MCD, am intrebat eu

nu zic ca nu am, spun ca nu am testat pe MCD.

Are tot mufa mini iso cu 8 pini nu?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu stiu ca nu l-am scos afara nicodata .. poate alti colegi forumisti pot sa ne ajute.

Daca nu l-ai testat, ca nu ai, pentru mine e la fel ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu zic ca nu am, spun ca nu am testat pe MCD.

Are tot mufa mini iso cu 8 pini nu?

Salut Catalin, si eu ti-am scris ieri si am primit raspunsul tau. Ideea este ca f multa lume pe aici cauta acest adaptor pt RCD300. Sunt mai multe topic-uri despre asta(prea multe, poate ar trebui contopite). atasez o poza cu mufa pentru RCD300. Sunt dispus sa incerc pe masina mea daca gasim o modalitate

Aici gasesti aceiasi mufa care de obicei in poze apare de culoare alba(pozele din st si dr):

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=336811

post-3842-1168979404_thumb.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut Catalin, si eu ti-am scris ieri si am primit raspunsul tau. Ideea este ca f multa lume pe aici cauta acest adaptor pt RCD300. Sunt mai multe topic-uri despre asta(prea multe, poate ar trebui contopite). atasez o poza cu mufa pentru RCD300. Sunt dispus sa incerc pe masina mea daca gasim o modalitate

Aici gasesti aceiasi mufa care de obicei in poze apare de culoare alba(pozele din st si dr):

http://vwforum.ro/index.php?s=&amp...st&p=336811

he he, mufa si pinii pentru ea costa aproape 10€

Am sa incerc sa fac unul doar pentru teste, in priuncipiu ar trebui sa mearga dar nu se stie niciodata :-)

Modificat de phatbox
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ihim, plus 6.5 eur transportul pana in Irlanda... Daca socotesti si cele 10 zile lucratoare cat face posta pana la Dublin...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ihim, plus 6.5 eur transportul pana in Irlanda... Daca socotesti si cele 10 zile lucratoare cat face posta pana la Dublin...

Stai usor ca eu nu i-am spus sa ia din Rom. Doar i-am sugerat sa mai caute si alta oferta. daca in RO un cablu cu 4 RCA si o mufa oarecare costa 6€, nu cred ca in IRL doar acea mufa oarecare este 10 €. Exista magazine profi de conectica si chiar ma ofer sa ma duc sa intreb de acea mufa.

Vreau sa ajut pentru ca ma interesaza personal un astfel de adaptor, si mai sunt si altii pe aici care isi doresc asa ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu zic ca nu am, spun ca nu am testat pe MCD.

Are tot mufa mini iso cu 8 pini nu?

Am promis ca incerc pe un MCD dar cind am eu timp nu are MCD-ul (e pe masina unui prieten) dar 99,99 % are mufa mini iso cu 8 pini asa ca sper ca merge. Si pentru cei ce au Beta Philips pot sa spun sigur ca merge... si inca cum !

Foarte bucuros ! :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In curand cred ca putem face o sub-arie la ICE Security cu cei care si-au montat emulatoare :vaidecapulmeu:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am promis ca incerc pe un MCD dar cind am eu timp nu are MCD-ul (e pe masina unui prieten) dar 99,99 % are mufa mini iso cu 8 pini asa ca sper ca merge. Si pentru cei ce au Beta Philips pot sa spun sigur ca merge... si inca cum !

Foarte bucuros ! :D

Am promis ca incerc pe un MCD dar cind am eu timp nu are MCD-ul (e pe masina unui prieten) dar 99,99 % are mufa mini iso cu 8 pini asa ca sper ca merge. Si pentru cei ce au Beta Philips pot sa spun sigur ca merge... si inca cum !

Foarte bucuros ! ;)

sper sa mearga si pe MCD pt ca am mare nevoie, abia astept sa-l testezi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sal all

Stie cineva daca merge si pe Audi Chours emulatorul ?

Am un A4 cu casetofon , am vrut initial sa-mi iau o magazie (m-am plictisit de atata radio iar casete nu mai am decat din 1814) dar m-am razgandit , vreau si eu mp3 :rolleyes: , de ..... evolueaza tehnologia .

A incercat cineva ? Stie cineva ceva ?

Multam'

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am si eu o rugaminte: pentru cineva care a cumparat deja de la conofrei sa facem un test si pe Aura de la Seat pentru a sti daca se potriveste. Stiu ca e un apel la voluntariat, dar e pentru o cauza nobila :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!