Jump to content

RESTAURARE


adicaddy
 Share

Postare recomandată

Daca tot e vorba de piese ma poate sfatui cineva unde as putea restaura una bucata broscuta ? Motorul e destul de bun pentru ca are carena din tabla completa si nu are pierderi de ulei absolut deloc.E uscat si motorul si cutia. Tinichigerie cam 15 % trebuie facuta vopsitoria toata ca e numai valuri iar interiorul e la pamant.Vreau sa o cumpar cam la 5 -600 USD si sa mai bag in ea maxim 1000 ca mai mult nu pot.Si vreau sa iasa si masina din ea :censur: .Ce ziceti merita ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca tot e vorba de piese ma poate sfatui cineva unde as putea restaura una bucata broscuta ? Motorul e destul de bun pentru ca are carena din tabla completa si nu are pierderi de ulei absolut deloc.E uscat si motorul si cutia. Tinichigerie cam 15 % trebuie facuta vopsitoria toata ca e numai valuri iar interiorul e la pamant.Vreau sa o cumpar cam la 5 -600 USD si sa mai bag in ea maxim 1000 ca mai mult nu pot.Si vreau sa iasa si masina din ea :censur: .Ce ziceti merita ?

pretul e mare - in 400 de coco, daca are actele in regula, merita

cu 5 bulioane o vopsitorie buna gasesti

cu 5 bulioane ii rezolvi si tinichigeria, daca nu e ceva major

restul, cauciucarie noua (chedere, garnituri la compartimentul motor etc.), tapiterie, electrica, accesorii lipsa...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexserb2000

despre tinichigerie treaba sta cam asa....

la broasca ce se strica fffoarte mult este podeaua (sasiu) si partile de jos de la imbinarea cu podeaua

pe mine m-a costat astfel

podeaua stg: 100

refacerea marginii podelei dr: 45

praguri: 45

inca o piese: 60

canal caldura stg: 100

partea de jos a canalului dr: 20

e vb de piese de tinichigerie noi

total:370...

acum urmeaza sa le sudez si sa o vopsesc....

te costa cam 1500 daca e cazuta rau....eu vb de restaurare completa....ficare surubel luat si splkefuit si revopsit...si timp:1-2 ani daca o faci tu

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Coane alex....ce reprezinta cifrele alea ? mii lei, parai, iepuroi ... ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am permis sa curat postul cu Hoffmann, si sa mut asta aici.

BAGATI !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

alexserb2000

ba ce mi-ai facut...cit am mai cautat topicul...doar ce intrasem si a disparut de unde era....

pai in ce sa fie: lei grei?

euro...in euro am facut socoteala

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-am permis sa curat postul cu Hoffmann, si sa mut asta aici.

BAGATI !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa.M-am prins de preturi pana acum.Incerc sa o scot macar la 500 de dolari.Masina nu e cazuta chiar asa rau la table mai mult in partea din spate unde se imbina contra-aripa cu podeaua.Omu mai i-mi da si ceva piese la ea si zice ca are pivoti si capete de bara puse noi,amortizorul pe directie si mai da o casta si multe alte maruntisuri plus a zis ca-mi face rost de 2 faruri bune si originale.Tapiteria interioara adica covoarele si scaunele nu stiu unde sa le fac sa arate si frumos.Adica chiar am de gand sa o fac sa fie frumoasa.A. Si mai are o problema de care uitasem.Am tras de fulia arborelui si are putin joc axial arborele,repet ca nu are pierderi de ulei.Credeti ca ar fi o probleme majora faptul ca are joc ?

M-am uitat si sub masina intre cutie si motor si nici acolo nu are urme de ulei pentru ca m-am gandit ca poate a schimbat semeringul si a spalat motorul dar cred ca tot ar fi ramas ceva urme macar pe cutia de viteze. Voi ce parere aveti despre astea ?

Pana luni eu nu mai intru pe net asa ca va doresc weekend cat mai placut si o supreincalzire a gratarelor asociat cu o racire moderata la bere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

P.S. Multumesc anticipat pentru parerile voastre.Orice idee este bine venita.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!