Jump to content

Lumina bord


KRAKEN
 Share

Postare recomandată

Am opservai ca nu s'aprinde nimik la ceasuri...cand aprind lumina../e bezna....vazui ca am la lumini boton cu potiontometru....crez ca regleaza ceva...taria luminii pa ceasuri....Bun. in schema cu sigurantele pecare o am, nu'sh un' sa caut sigurantza aia care duce la ceasuri....ce s-ar putea sa fie nashpa????un' sa ma uit dupa firi????Si, la fel, facui rost de chee da contact orijinala, merje, s'anvarte, da' cum pun io firili de la contactu' asta pus de X. la locul lor, pe coloana?????pe unde sa fac operatia la matz???m-ajuta cineva????se baga lumea????macar la fatza locului, sa se uite si fac io operatzia.....Multzumiri gramada, antishipat....Sugestii...propuneri....reclamatiii....ioi!capu"!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Liviu, te referi la typ 3 sau la bus? Sau la ceasul desteptator ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pesemne ca e dus potentiometrul; la fel patesc si eu: ba am lumini la bord, ba nu, trebuie sa gasesc pozitia potentiometrului, oricum nu mai modifica intensitatea

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

atunci se poate "strapa" potentiometrul..si vor fi becurile alimentate direct dupa plusul care apare cand se trece blocul de lumini pe "pozitie"

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pesemne ca e dus potentiometrul; la fel patesc si eu: ba am lumini la bord, ba nu, trebuie sa gasesc pozitia potentiometrului, oricum nu mai modifica intensitatea

Da!multum.Ma gandeam io ca d'acolo s-ar putea.......Ma bag maine sa-ncerc......scot si vaz.....Multum....Mai am un boton de la tipu3 la fel...poa' il bag p'ala...sa vaz ce zice......Daca nu-i d'acolo, umblu pa fire, scot bordu', motzu de la km. din ceas, lampa de control, etc....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Liviu, te referi la typ 3 sau la bus? Sau la ceasul desteptator ?

Pai da! domnu arheolog (arheolog e nu??) nu poa' sa se ia decat de studentu' da la litere cu glumitze....Daca-i site de VW, alea sunt mashini!n-are a face cu deshteptatoare....!1 la mana....2-stii de la Bran si depe site ca tipu3 e in chinurile facerii.....Ca io n-am marafetzi(2-3ooo de coco) ca altzii sa-i bage in mashina...Am avut numa' pt. Gogo...ceva..pt. carat paie cum, zici....stii....Asa ca...Vorb. numa de Gogo.....Pliz.Te respect pt hobby.Nu ma faulta fara sa-ti fac io ceva! Io-s cuminte...Daca vrei sa m-ajuti, ca baietii- Ok!.Daca nu...uite colegii ce zic....cum....mersi!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iar va bashicati geaba. sincer liviule imi esti simpatic dar am renuntat sa iti mai citesc posturile pentru ca pur si simplu ma enervez. nu inteleg mai nimic in afara de multe puncte multe semne de intrebare. scuza-ma ca-ti zic, avem cafenea unde ne maimutzarim da' pe tehnice e bine sa vorbim coerent. pina si germin care a fost faultat oarecum la capitolul limbaj, unde e treaba de ceva serios vorbeste pe inteles.

de la titlul topicelor si pina la postari, ai cred o problema...

:lol:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai da! domnu arheolog (arheolog e nu??) nu poa' sa se ia decat de studentu' da la litere cu glumitze....Daca-i site de VW, alea sunt mashini!n-are a face cu deshteptatoare....!1 la mana....2-stii de la Bran si depe site ca tipu3 e in chinurile facerii.....Ca io n-am marafetzi(2-3ooo de coco) ca altzii sa-i bage in mashina...Am avut numa' pt. Gogo...ceva..pt. carat paie cum, zici....stii....Asa ca...Vorb. numa de Gogo.....Pliz.Te respect pt hobby.Nu ma faulta fara sa-ti fac io ceva! Io-s cuminte...Daca vrei sa m-ajuti, ca baietii- Ok!.Daca nu...uite colegii ce zic....cum....mersi!

vai Liviu ce m-ai atins cu "arheologul" sufar teribil. Cred ca n-o sa pot sa dorm la noapte :D .

Acum lasind gluma la o parte: cine-i de vina ca tu pui intrebari fara cap si coada? Omul cand are o problema la o masina spune in primul rand la ce masina, ca eu n-am de unde sa stiu ca tu te-ai apucat de luminile de la bord la typ 3 cand tu vorbesti peste tot de bus. :D :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da, nenea.B..asa e...ca n-am scris.Bine!am greshit.era vorb. de Gogo..NU m-am suparat.Eram pe fuga, intre 2 cursuri.graba strica...Asa e.Restul pe PM.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Liviule sa shtii ca ma dezamageshti. Eu de la tine nu ma ashteptam la asemenea intrebari banale. Ieri ma pisai cu sigurantzele- pai daca ai pozitzii, e clar ca sig sunt OK, si e o chestie fie de un fir ieshit ceva, fie de toate becurile arse- nici nu-s multe, 2 sau 3, am vazut cazuri....

Ce naiba, daca pt nichte becuri de tot kktu' ai nevoie de technical support, atuncea vinde duba ca nu-i de tine, si ia-ti o mashina noua.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am rezolvat!!Mi-era frica sa nu stric ceva.Asa e la inceput.Am gasit-- fir scos.Am pus. Merge.Nu vaz ce are daca mi-e frica sa nu stric mai rau cu luat de altceva??Nu iau nimik nou nici daca-i moca!Asa! Da' multumesc la toti, in special la cei care au raspuns pe subiect, intelegand restul, fara sa faca alte comentarii.to mishu-deja imi spusesesi tu joi dimin. cam am fo in audienta la matale. Ce mai trb. sa mai zici si tu acu?Dupa ce mi-ai zis, am umblat!n-am mai scris nimik!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!