Jump to content

Furtun sub bara spate?


d-r anat
 Share

Postare recomandată

Va salut calduros!Am avut un mic accident cu un papuc si astazi cind mi-au demontat bara spate am gasit in dreapta spate un furtun de ```40cm care atirna si care la atingere am ramas cu el in miina.Ce-i cu el.Ajutor.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o poza ceva? nu cred ca are ce cauta un furtun asa de mare acolo

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

o poza ceva? nu cred ca are ce cauta un furtun asa de mare acolo

Nu am poze dar eu cred ca poate fi vreo aerisire de la rezervor.Lungimea 40,grosimea sub 1cm

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

furtumul ala este de la capacul pe unde alimentezi.Am patit si eu.te uiti atent pe unde pui motorina/benzina ca inainte de gaura este jos o gaura mica.El este in caz de umpli rezervorul ca berbecul si curge combustibil sa se scurga pe acolo.daca il ai in mana te duci si-l pui linistit.are la un capat buze si la un capat este normal, il pui cu buza aia sa fie sus.Bafta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

furtumul ala este de la capacul pe unde alimentezi.Am patit si eu.te uiti atent pe unde pui motorina/benzina ca inainte de gaura este jos o gaura mica.El este in caz de umpli rezervorul ca berbecul si curge combustibil sa se scurga pe acolo.daca il ai in mana te duci si-l pui linistit.are la un capat buze si la un capat este normal, il pui cu buza aia sa fie sus.Bafta

Multumesc frumos!Se poate inchide topicul. :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

e break masina !?

daca da e fff posibil sa fie de la sprituitoarea de apa pt luneta ( desi din cate stiu eu vine pe sus pe la chederele geamului

in bara nu are ce cauta nu e ceva izolatie de la cabluri !? vezi de unde vine eventual poze

bafta !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Red nu are cum sa fie de acolo ala vine prin alta parte.Marog omul face ce vrea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ala de la stropitorul de luneta nu are approx 1 cm diametru...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca YGOR are dreptate,dupa localizare,capat cu o buza,si miros de motorina.Scuzati de intirziere.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!