Jump to content

Criket in bord


DraKu
 Share

Postare recomandată

:(

Pare a scartzait dar nu e chiar scartzait si nush daca e de la volan sau din bord ... cert e ca se accentueaza pe drum prost si ... nu sunt chederele.

vreo idee?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

incepe si tu prin a strange cu inbusul prin bord ce gasesti (sunt cateva) poate s-a slabit pe acolo ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incepe si tu prin a strange cu inbusul prin bord ce gasesti (sunt cateva) poate s-a slabit pe acolo ceva.

Atentie cand strangi suruburile.Nu exagera.Exista riscul sa fisurezi plasticul (am fisurat partea laterala a bordului-in zona cutiei cu sigurante-din exces de zel :D )

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... nu cred ca e de la shuruburi ... parca ar fi intrat o frunza in bord .... nu mai pot da nervi ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred ca si eu mai am putin si innebunesc de la un scartiit pe care il aud in bord in fata ..dupa cum mi se pare mie pe centru..

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:)

Da dar pe drumurilee de la noi si T34 cred ca scartzie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nasol, a mea scartaie pe drumurile cubice... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si la mine apare un zgomot. Iar daca dau pe econo si ventilatorul are doar 2 liniute se accentueaza. Am inteles ca ar fi o problema cu gurile de ventilare, ca cedeaza nu-s ce garnitura. Partea nasoala este ca trebuie dat bordul jos si inlocuita piesa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt cei cu problema cu zgomotul ciudat, Aveti cumva Schiebedach?

La mine se pare ca de acolo e zgomotul!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU nu avem trapa ... si zgomotul este innn bord ... Daca apas in mers cu ambele maini pe bord like deasupra acelor sub parbriz dispare .... de ce?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU nu avem trapa ... si zgomotul este innn bord ... Daca apas in mers cu ambele maini pe bord like deasupra acelor sub parbriz dispare .... de ce?

Cred ca suntem mai multi: eu am problema asta pe piatra cubica, sau cand dau drumul la muzica (zbarnaie ceva in partea stanga sau prin usa - nu-mi dau seama unde si ce dar ma dispera). Am crezut ca e de la boxe, dar nici vorba. Daca aflati cauza, dati de veste... PS: nu am trapa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am avut o problema cu un scartait puternic (problema sa mai discutat) care venea de la o bucsa(pe la brate, ma scuzati dc e altceva ,nu stiu diferenta intre o bucsa sau ce dreaq o fi ) si credeam ca e in bord ,ma speriam cand il auzeam era destul de puternic ,problema sa rezolvat siplu :am introdus cu o seringa din uleiul de motor ramas pana la refuz cauciul care nu mai sta in partea de sus etans .

caraitul care ink il mai am sigur vine din bord si se aude cand plec de pe loc, cand masina trage mai tare ,pe drumuri denivelate,cand mai iau cate o groapa;pe partea stanga aud un zgomot care pare sa vina din dreptul stalpului si cred ca e de la mecanismul centurii de siguranta pt ca am vazut ca oricum nu imi trage centura f repede inapoi,sau poate este din usa de cand mi-am pus inchiderea centralizata..dreaq stie.

ink una si ma duc:tot pe partea stanga (pe partea pestelui:D ) geamul de pe spate nu se ridica intr-o parte cum trebuie pana sus, mai ramane f putin dar indeajuns pt a vedea picaturi de apa in interior cateodata cand baga baietii la spalatorie jetul de apa puternik si presupun ca chederul se ridica nitel la presiunea aia,bine ca la ploaie nu are nimik ca altfel problema era destul de urata ,cineva mi-a spus ca tot de la gropi ,stie cineva se poate regla geamul sa stea drept pe macara sau care ar fi problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu am un zgomot ce provine de la usa de la torpedou. Daca tin mana pe ea si o apas mai bine ..dispare zgomotul.

Si am un greier care se aude numai ca sunt singur in masina, mai exact cand nu am pasager pe scaunul din dreapta.

Deci e ceva un arculelz ..ceva de genu asta suna.. a arc intins care de la trepidatii tremura. Dar daca se aseaza un pasager pe scaun ..dispare si asta.

Hmmm...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o insecta d-asta cantareata, e in bord undeva in stanga. Glumind putin, e ca DraKu, adica daca apas putin pe bord dispare, da' nu dureaza mult si apare iar (la relanti sau turatii mici). Aveti idee daca si unde exact sunt surubele pe care as putea sa incerc sa le strang?

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ati incercat cu spray anti insecte?

Se gaseste in comert si face minuni.. :D

Luigi Vicol

Modificat de l.u.v
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am si eu o insecta d-asta cantareata, e in bord undeva in stanga. Glumind putin, e ca DraKu, adica daca apas putin pe bord dispare, da' nu dureaza mult si apare iar (la relanti sau turatii mici). Aveti idee daca si unde exact sunt surubele pe care as putea sa incerc sa le strang?

Multumesc!

Suruburile sunt exact pe gurile de aerisire, se introduce surubelnita pe fantele de aerisire din dreptul flansei de directionat aerul pentru fiecare gura de ventilare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O sa incerc sa mai strang din suruburi poate ii trece ... :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca tot veni vb de zgomote si eu aud ceva asemanator peste 130 km/h, ceva care vine de sub torpedou, parca din motor. Cred ca e capacu de la baterie, care nu e prins calumea. Chestia e ca asezat cum trebuie tot se mai aude discret zgomotul. Weird.

Toate agomotele astea sunt datorate drumurilor romanesti, cat am rulat cu ea afara nu facea nimik. Dar parca nici nu iti vine sa strangi la suruburi la fiecare 4 luni. Nu mi-am luat lego.

Modificat de Dusul
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:D aseara am descoperit oarecum de unde se aude "greierasul meu" .Mergeam pe un drum fara gropi si iar l-am auzit ...am incetitnit..greierasul...ink se auzea...am oprit pe loc ...ink se auzea...am schimbat de pe economic pe aer conditionat si zgomotul a disparut,sunetul e dat de o motoras al carui rulment e pe duca sau ceva de genul...ciudat este faptul ca nu se aude cand comut pe clima...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-AM GASIIITTT PE CRIMINAL!

Greerele meu era ca un scartz inre plastice unu moale si altul tare.

Masina pe loc oprita, tragi de partea din bord de deasupra ceasurilor inainte si inapoi, impingi si tragi, SI SCARTZAIE! :hainoroc: ... identic ca si in mers ... DE LA CE E? :huh:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!