Jump to content

intrebare despre Vag-Com


Muerte
 Share

Postare recomandată

Va salut am un Vento din 1994, am primit un cablu pentru a o baga pe calculator si tipul care mi la dat nu stie cu ce se mananca si nici nu avea vreun cd la el va rog poate recunoasteti tipul de cablu din pozele atasate sa imi spuneti si mie cu ce versiune de Vag-Com ii compatibil si daca se potriveste la Vento...

Multumesc Anticipat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pare o interfata seriala. Downloadeaza de pe site-ul oficial (www.ross-tech.com) din sectiunea de arhive, o versiune mai veche de VAG (3.12 e buna pentru asta se poate sa iei si una mai noua dar nu mai noua de 4.09) si verifica daca merge. Din poze nu imi dau seama ce fel de interfata este dar seamana cu cele de VAG...parca are totusi cam putini pini pe mufa, dar poate nu sunt folositi toti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mam uitat in cutia aia alba am desfacuto are in ea 2 tranzistori 2n3904 1 dioda 1N4001 6 rezistente 1 condensator si doua optocuploare NEC 2501

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Din cate stiu Vento vine cu conector 2 +2 ca in poza 22conectorb4wa1.gif

Mufele se gasesc in spatele a doua butoane false situate langa cel de dezaburire geam , stopuri ceata spate, etc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu mufa am gasito langa scrumuiera mam uitat in autodata se potriveste cu cablul pe care il am eu dar mie frica sa o conectez la calculator ca poate se strica computeru de bord si de aceea intrebam poate recunoaste cineva cablul sa stiu ce program sa folosesc la el si daca e bun la vento

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

din cate am vazut io mufa pare a fii buna.sunt doua tipuri, in functie de anul de fabricatie.

servisul la care imi faceam eu testarile avea aceeasi interfata, doar ca schimba cablurile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cablu ar cam trebui sa fie. In poza ta, am completat specificatiile pinilor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!