Jump to content

Diametru bucshe


charlie
 Share

Postare recomandată

:lol: Sunt superofticat: dupa 3-4 ore de munca sa desfac la bus semicaseta pentru a inlocuii pin-ul si bucshele am descoperit ca cele noi cumparate pe bani multi sunt muuult mai mari (diam exterior) a.i. nici o shansa de a le presa la loc .... I-mi poate spune si mie ce diam. ar trebuii sa aiba la bus post 68 ?! Un p/N ceva ?

sa vad daca le-am comandat eu aiurea sau am primit piese greshite cu cod corect :(

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

:hainoroc: Sunt superofticat: dupa 3-4 ore de munca sa desfac la bus semicaseta pentru a inlocuii pin-ul si bucshele am descoperit ca cele noi cumparate pe bani multi sunt muuult mai mari (diam exterior) a.i. nici o shansa de a le presa la loc .... I-mi poate spune si mie ce diam. ar trebuii sa aiba la bus post 68 ?! Un p/N ceva ?

sa vad daca le-am comandat eu aiurea sau am primit piese greshite cu cod corect :)

M-am cam lamurit ... pe cutie scrie Typ 3 1500/1600/Kombi :(

De comandat am comandat ce trebuie (zic eu) doar ca asta am primit ... In consecintza: am kit de reparatie: "swing lever kit" care se potriveste cel mai probabil la bus pre 68 si type 3 ( ?).

Modificat de charlie
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Lamurit de tot: cod BBT 1336 King pin repair kit, middle Type 2, > 7/’67

se pare ca asta inseamna pana in '67 ...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu garantez, dar axul are 24 mm si bucsele sunt exterior 27mm pentru post 67 (eu am masurat la unul din 72). Maine masor sa fiu sigur.

Modificat de Bugtuner
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu garantez, dar axul are 24 mm si bucsele sunt exterior 27mm pentru post 67 (eu am masurat la unul din 72). Maine masor sa fiu sigur.

Multumesc mult !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!