Jump to content

VW Polo mk2?


Vizitator
 Share

Postare recomandată

Deschid acest topic cu speranta ca ma ajuta cineva

Am deja un golf mk1, foarte multumit de el, dar as dori ca pe viitor sa-mi cumpar un Polo mk2, din Germania, cu gandul sa nu-l mai inmatriculez ca nu are rost ( asa la mishto, ca oricum cu preturile la asigurari dupa cum se aude ca vor creste, merita sa iei cate una pe an, din strainatate daca o gasesti cu asigurarea platita...si tot asa)

Oricum , daca aveti un manual, o carte tehnica, o "experienta" la indemana, imi va fi de mare folos.

Din cate am observat din poze si din "politica VW" platforma ar cam fi cea de la golf (logic) ; ciudat mi se pare faptul ca daca doresti sa cumperi una din strainatate nu prea gasesti decat prin germania :D , interesant!!!

Imi plac forte mult cum arata si mi se par cu un mare potential...si am inteles ca sunt si ieftine :D .

Orice idee e binevenita

Asa mi-o doresc sa ajunga

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca nu ma insel, una asemanatoare am vazut in constanta... tot neagra, superba era. inmatriculata si de vanzare :hainoroc:

daca vrei, fac pe spionul, o caut si fac rost de un nr de telefon. masina arata foarte bine!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

iti recomand polo g40 :) nu o sa regretzi achizitia :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mda...am auzit de g40..dar pe mine ma intereseaza deocamdata unul normal...de 1.1l, cu 4 trepte , in primul rand ca sunt curios de platforma.

Cred ca nu e cu mult diferita de golf mk1.

Daca e careva care a avut unul sau are vreun manual de asa ceva.

Bani nu am asa de multi, si nu ma grabesc, sa zicem ca e un proiect de viitor, dar am vazut ca in germania se dau cu 200-300e, si sincer as da orice pe un golf mk1 mai nou

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!