Jump to content

Solicitari date


KRAKEN
 Share

Postare recomandată

Pt BUS!!! Tre' sa aflu ieri(urjent, adic') : cum se mai strange cablul frana mana.Cum ajung sa scot rezervorul.Cum schimb bujii fara sa ma bag sub mashina....Unde-i, daca are, Siroko-ul???Multum.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pt BUS!!! Tre' sa aflu ieri(urjent, adic') : cum se mai strange cablul frana mana.Cum ajung sa scot rezervorul.Cum schimb bujii fara sa ma bag sub mashina....Unde-i, daca are, Siroko-ul???Multum.

mi se pare ca rezervorul se poate da jos doar dupa ce dai jos motorul! :)

iar bujiile nu cred sa fie localizate in partea de jos a motorului - ce, tu scoti la typ 3 bujiile prin contorsionism? :)

mishule zi-i tu de sirocol - cred ca e undeva sub burta masinii, daca exista - nu ma pronunt!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

... titlu 'tehnic' :)

devine din ce in ce mai usor sa rasfoiesti un topic la tehnic ...

In fine, daca e motor de 2000 ... cred ca iti trebuie elevator sa-l scoti.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

mi se pare ca rezervorul se poate da jos doar dupa ce dai jos motorul! :D

iar bujiile nu cred sa fie localizate in partea de jos a motorului - ce, tu scoti la typ 3 bujiile prin contorsionism? :D

mishule zi-i tu de sirocol - cred ca e undeva sub burta masinii, daca exista - nu ma pronunt!

De rez. banuiam....Nu, nu scot bujiile asa...ca are KAPAK mare peste el care se ridica, se scoate......si se arata mot in toata forta lui de motor....De aia si intrebam, ca poa' merge sa-i tai la spate si sa pun capac, cum e la busurile alea petrate...Pricepi acum?????? DA DE FRANA DE MANA CE SE STIE?????Cum se strange????

Si lichid de frana DOT3 sau DOT 4?????Ce diametru au Tamburii de frana?????

... titlu 'tehnic' :D

devine din ce in ce mai usor sa rasfoiesti un topic la tehnic ...

In fine, daca e motor de 2000 ... cred ca iti trebuie elevator sa-l scoti.

Timp sa fie pt ce zici/...Da' de flex ce zici????si iese pe sus, usor.....si se face demontabila toata chestia.....ca nu se stie........Ingheata apa la iesire si....E?????????Merge treaba cu ala albu'?????ca tot tineam sa-l vaz, cat de mai pricopsit ca al meu e....Tipu'3, zic....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai tu vrei sa-ti bagi... flexu' :) in el de bus??

Mot se scoate NUMAI pe dedesubt. Ca sa scotzi rez tre' sa dai jos motorul. Frana de mana se strange de dedesubt in fatza, baga-te si ai sa vezi. Nu shtiu diam la tambure. Scotzi roata, desfaci 2 shurubele cu cap de 11 care tzin tamburul pe butuc si il scotzi (vezi ca daca iese greu tre' sa dau cu peria si cu degripant acolo unde se centr pe butuc) si potzi umbla la frane fara sa scotzi piul maaare de 46 si butucul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bai tu vrei sa-ti bagi... flexu' :)) in el de bus??

Mot se scoate NUMAI pe dedesubt. Ca sa scotzi rez tre' sa dai jos motorul. Frana de mana se strange de dedesubt in fatza, baga-te si ai sa vezi. Nu shtiu diam la tambure. Scotzi roata, desfaci 2 shurubele cu cap de 11 care tzin tamburul pe butuc si il scotzi (vezi ca daca iese greu tre' sa dau cu peria si cu degripant acolo unde se centr pe butuc) si potzi umbla la frane fara sa scotzi piul maaare de 46 si butucul.

Mei, oricum tre' sa bag flexu' ca sa astuperez gaourile de care faci mata mentiune undeva.... Stiu mei! cum se scoate mot.! Da' di ce sa nu ma uit io la el de sus, ca la busurile alea petrate?????Ai vazut vreunul/??si daca scot rez. si pun event. ceva mai mic, fac loc la basculat bancheta- pt pat.....Ma bag maine sub el...Mersi pt. inf...Da' ia zii, pompa poa sa fie cu servo?????Ca la asta asa e......Si tre' sa apes ped. pan' la fund!(ups! se censur.?).Si daca nu e conectata pe titica de vacuum,asa face(sau nu face...).Ia da-ti mata cu parerea in treaba asta....fac si poze...maine....unde-i sirokko pus de obicei????mai ai cit. la topic de epave???Vreau geam de care zic acolo...Ai/???

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sirocoul daca este este sub burta mashinii intre lonjeroane, tre' sa scotzi scutul (daca il ai)

Nu ai cum sa te extinzi in spatziul rezervorului! :D :D

Daca ai sa te uitzi, alea care au capac deasupra motorului, ala are o rama, chestii... nu asha, tai cu flexu' si pui o tabla prinsa in kiplinguri :D

Deci potolez-vous! :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sirocoul daca este este sub burta mashinii intre lonjeroane, tre' sa scotzi scutul (daca il ai)

Nu ai cum sa te extinzi in spatziul rezervorului! :lol: :(

Daca ai sa te uitzi, alea care au capac deasupra motorului, ala are o rama, chestii... nu asha, tai cu flexu' si pui o tabla prinsa in kiplinguri :D

Deci potolez-vous! :D

Meei....Io sa vaz intai....si p'orma fac....Sigur ca cu capac, ca la type3......Rez.scos....mutat, schimb. cu 1 de alt tip<LADA?>...pe lateral...VORBIM!!sank iu!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

schimb. cu 1 de alt tip<LADA?>...pe lateral...VORBIM!!sank iu!

"Find him and distroy him!" - Agentul Smith - The Matrix

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Noroc ca duba aia nu mai e domnishoara demult, ca altfel te eutanasiam! Oricum, ca idee, tablele unei mashini au si ele un rost... confera rigiditate structurii.... daca te apuci sa tai toate alea, sa vezi ce mishto o sa ti se crape mashina pe lung! Glumesc- dar sigur o sa inceapa sa-ti creasca fisuri de care n-ai cum sa scapi. Dar asta e, intotdeauna romanu' crede ca e mai bashtept ca neamtzu' si persevereaza in a-i "imbunatatzi" mashinariile facute de el :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sirocoul daca este este sub burta mashinii intre lonjeroane, tre' sa scotzi scutul (daca il ai)

Nu ai cum sa te extinzi in spatziul rezervorului! :blink: :)

Daca ai sa te uitzi, alea care au capac deasupra motorului, ala are o rama, chestii... nu asha, tai cu flexu' si pui o tabla prinsa in kiplinguri :)

Deci potolez-vous! :)

Mei, poze cu SERVO....Un' vine bagat furtunu' care vine la carbur?galerie?etc.?cum i-o zice?PARERI/SUGESTII....Plus poze cu lipsa trompelor de caldura.....ASA tre sa stea cand e locul liber???parca e mai jos decat trebui..

Noroc ca duba aia nu mai e domnishoara demult, ca altfel te eutanasiam! Oricum, ca idee, tablele unei mashini au si ele un rost... confera rigiditate structurii.... daca te apuci sa tai toate alea, sa vezi ce mishto o sa ti se crape mashina pe lung! Glumesc- dar sigur o sa inceapa sa-ti creasca fisuri de care n-ai cum sa scapi. Dar asta e, intotdeauna romanu' crede ca e mai bashtept ca neamtzu' si persevereaza in a-i "imbunatatzi" mashinariile facute de el :(

BEIII.nu-i duba!E bus! Da' si mie imi vine sa-ti fac ce-mi zici ca-mi faci cand te vaz la scrappp....cum devalizezi....Lasa-le bai sa moara in linishte!!!profanatorule!Stiu mei da rostul la table....Da' ziceam si io...Da' cu ranforsari, chestii...nu asha...Si asa e roasa toata, dupe cum ziceai....Vroi sa fac PAT! la spate...DA" ,Ce-ti pasa???Tu o ai perfecta.....tu-i faci ce vrei(sau nu), io la fel...Da' mersi!pupici!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce-ai facut bre j' de mii de poze la shturlumba de servofrana? Din ea, printr-o mica supapa (la Dacia e de plastic) pleaca un matz care se infige in galeria de admisie. In cazul tau, cu 2 galerii/2 carb., nu shtiu cum si'n ce fel...

Acuma. Sub "salon", intre lonjeroane, daca ai o dihanie aia e sirocco-ul. Daca n-ai, atunci n-ai sirocco :) . Stai sa ma duc in arhiva sa fac o poza la sirocco.

A! Daca vrei pat, vezi csa spatarul banchetei spate se rabateaza peste shezut (la mine cel putzin) si dormi pe ea si deasupra motorului, nu pe podeaua "salonului" :blink:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce-ai facut bre j' de mii de poze la shturlumba de servofrana? Din ea, printr-o mica supapa (la Dacia e de plastic) pleaca un matz care se infige in galeria de admisie. In cazul tau, cu 2 galerii/2 carb., nu shtiu cum si'n ce fel...

Acuma. Sub "salon", intre lonjeroane, daca ai o dihanie aia e sirocco-ul. Daca n-ai, atunci n-ai sirocco :angry: . Stai sa ma duc in arhiva sa fac o poza la sirocco.

A! Daca vrei pat, vezi csa spatarul banchetei spate se rabateaza peste shezut (la mine cel putzin) si dormi pe ea si deasupra motorului, nu pe podeaua "salonului" :angry:

Am pus multesa sa vaza! Clar!!Baga poze repede!!!Acu' realizes cezici tu de pat...ca asa e si la mine.....da" io vazusem la project' ca era altfel....sa vad din nou...poa' imi da nish'te boze......sau pe viu......tot nu ma-npac cu rezerv ala mare.....vroi unu de vreo 40L. max!!!!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!