Jump to content

Baterii!


suedez1
 Share

Postare recomandată

am o baterie de dacie 52AH 500A (rombat) care nu prea invarte motorul sau o baterie 74AH 680A

(varta ) care zic eu ca o sa aiba mai mult spor dar nu stiu daa nu cumva o sa-mi topeasca firele ! ce parere avetzi si ce recomandatzi daca astea nu sunt bune !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

am o baterie de dacie 52AH 500A (rombat) care nu prea invarte motorul

Ai incercat s-o incarci ? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai incercat s-o incarci ? :)

da ateria a stat ieri toata ziua la incarcat si acum e ca noua e incarcata full ! dar tot asa invarte

voi ce baterii avetzi?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da ateria a stat ieri toata ziua la incarcat si acum e ca noua e incarcata full ! dar tot asa invarte

voi ce baterii avetzi?

Caranda (romaneasca - sau "de dacee", zi-i cum iti place). Am deja 6 ani cu ea

Ai doo variante: ori ai bateria veche si nu tine curentu', ori ai buba la electromotor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baterie pe gel cum am eu :) de 54 de amperi, merge de 2 ani fara probleme si are vechime de cca 4 ani; si Guvidu cred ca mai are una; nu este pt masina ci pt uz tehnic, nu are acid ci gel si este capsulata - nu poti sa o deschizi; cauta asa ceva

ca baterii uzuale poti sa ai si cea mai buna marca, daca dai la demaror mult si o incarci aiurea o poti sulfata si adio, trebuie si aprinderea respectiv incarcarea pusa la punct

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

baterie pe gel cum am eu :) de 54 de amperi, merge de 2 ani fara probleme si are vechime de cca 4 ani; si Guvidu cred ca mai are una; nu este pt masina ci pt uz tehnic, nu are acid ci gel si este capsulata - nu poti sa o deschizi; cauta asa ceva

ca baterii uzuale poti sa ai si cea mai buna marca, daca dai la demaror mult si o incarci aiurea o poti sulfata si adio, trebuie si aprinderea respectiv incarcarea pusa la punct

ms mult pt sfaturi ! dar de aia varta ce zici s a incerc si cu ea sau dau foc la instalatie ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

eu personal nu cred ca dai foc la instalatie.

Insa sa ai in vedere ca s-ar putea sa ai un defect la bucsele de la demaror (joc mare) si sa dea curent la masa rototrul care atinge de carcasa si din aceasta cauza sa ti se para ca nu e bateria suficient de puternica. Daca iti face similar si cu o baterie incarcata bine inseamna ca trebuie sa cauti defectul si sa inlocuiesti bucsele de la demaror (asta in cazul ca defectul se rezuma doar la atat).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ia bre o baterie de la un prieten, ca nu dai foc la nimic. Daca nici cu aia nu o ia, buba e de la masina nu de la baterie

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!