Jump to content

Bora 1.9 TDI 130CP


Popa Iulian

Postare recomandată

Dupa mult timp de condus dacia am ajuns sa imi achizitionez si eu masina dorita de mult timp, este o BORA din 2003 adusa din germania in august anul asta, are incalzire in scaune (fata) oglinzi elctrice (icalzite) , navigatie (dar din pacate imi trebuie cd pentru romania), spalatoare faruri, pachet crom pe ea, jate pe 16,scaune fata reglabile inaltime si lombar, computer de bord, stergatoare model nou(nu stiu exact cum se cheama) 8 airbag-uri, climatronik, ABS, ESP, geamuri electrice (fata,spate) , Tetiere fata / spate (5) articulate si ajustabile pe inaltime, faruri cu reglaj electric, ce sa mai....aproape full...si sunt super multumit de ea..

Cat mai curand o sa mai fac cateva poze si o sa le pun pe forum..asta o am de la o nunta la care am participat...

Link către comentariu

Pret 11.000 eur si era nunta la o verisoara.....din pacate la nunta mea am avut dacie :rolleyes:

Link către comentariu
  • 1 month later...

Iata ca , revin cu cateva fotografii cu BORITA mea!!!!!

si inca 2

frumusica zic eu...simpla dar e a mea .....

.

Ultima fotografie e facuta seara..este si sotia mea in poza...si culoarea e bestiala...mai ales noaptea...dupa cum se vede si in poza.....

post-7906-1168766163_thumb.jpg

post-7906-1168766171_thumb.jpg

post-7906-1168766349_thumb.jpg

post-7906-1168766359_thumb.jpg

post-7906-1168766522_thumb.jpg

post-7906-1168766531_thumb.jpg

post-7906-1168766563_thumb.jpg

post-7906-1168766571_thumb.jpg

post-7906-1168766714_thumb.jpg

Link către comentariu

Masina arata foarte bine, ingirjita si curata, iar motorul este unul dintre cele mai bune diesel-uri facute de VW.

Probabil nu foarte multi au vazut topicul si de asta nu ai primit raspunsuri.

Ca o parere personala as adauga ca ornamentele cromate nu dau bine. In rest, rotile si culoarea vin la fix pentru o masina civila.

Link către comentariu

Intr-adevar, o masina deosebita.

Sa o stapanesti cu placere.

Si eu as zice ca nu prea merg elementele cromate ...

Oricum , chestiune de gust. :))

Drum bun.

Link către comentariu

Elementele cromate nu dau bine?? sa fim seriosi dau prea bine... mai punei si un set de oglinzi cromate cum am eu si dau si mai bine :lol:

Link către comentariu

fiecare cu parearea lui...unuia ii place unuia nu-i place....

Oricum multumesc pentru urari.

fiecare cu parearea lui...unuia ii place unuia nu-i place....

Oricum multumesc pentru urari si pentru indrumare..

Link către comentariu

Felicitari pentru achizitzie!!!

Intr-adevar o masina eleganta si puternica! Kilometrii aia nu-sh daca's ai ei. Ai verificat kilometrajul in .de?

In legatura cu elementele cromate.....cine le-a pus acolo? Asa ai cumparat-o?

Am vazut ca se poarta la Cielo si Dacie. Pt. Bora......ii strica rafinamentul.

Oricum, de gustibus et de coloribus.....

Link către comentariu

am fost cu ea la un tester in bacau si cica sunt km ei. reali....dar cum as putea sa fac sa vad exact daca s-a umblat la km?

Masina e exact cum am cumparat-o, nu i-am facut nici o schimbare..ma bate gandul sa ii schimb navigatia pentru ca e MCD si nu merge la noi in tara si am intels ca va mai dura pana va aparea un CD pentru Romania..

si inca ceva..cred ca am avut o problema cu tasta "1" la tastatura....acum am vazut..masina are 165.600 km acuma.....

Scuze....

Link către comentariu

Asa da...apropo ce a patit pe capacul de la rezervor? Ai vopsit etrierii si ti-ai pus si amprenta si acolo ? glumeam, sa o stapanesti sanatos, am avut si eu una tot cu acelasi motor si stiu cum e :))

Link către comentariu

Buna poanta...e in curte la bunici si era ornata casa cu furtun cu leduri rosii..

oricum multumesc

Modificat de Popa Iulian
Link către comentariu
In legatura cu elementele cromate.....cine le-a pus acolo? Asa ai cumparat-o?

Am vazut ca se poarta la Cielo si Dacie. Pt. Bora......ii strica rafinamentul.

Ornamentele alea sunt stock, este "pachetul crom".

Link către comentariu

Salut. Eu unul mi-as dori pachetul crom pe masina mea. ;)

Dar gusturile se discuta...stii tu vorba aia...daca tu esti multumit...

Sa ai grija de ea !

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!