Jump to content

Scaune Incalzite


tzucul
 Share

Postare recomandată

Ar putea sa imi zica cineva codul pentru rezistenta incalzire scaune sofer, eu vreau sa mi-l repar saptamana asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te descurci cu germana (eu nu stiu decat sitzheizung), aici ar fi informatia de care ai nevoie:

3B0 998 381 A Nachr

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Acuma am o alta intrebare, daca imi iau numa partea de sezut, se poate monta fara partea de spatar? Adica daca partea de spatar e ok de ce sa mio mai cumpar si pe aia, vreau numa partea de sezut ca mai mult ca sigur acolo e buba.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sezutul e mufat la spatar. Gasesti doar sezutul?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai pe siteul de mai sus se gaseste doar sezutul nu vezi? e pe bucati.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu m-am uitat. Intr-adevar, este si separat. Deci... cumperi doar sezutul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Problema e ca cei de la service mi-au zis ca rezistenta e dusa dar nu au putut sa zica care, va dati seama ca nu i-am lasat sa desfaca scaunul neavand piesa pe stoc, acuma eu o comand pe cea de sezut ca e cea ma comuna "boala" sper sa nu iau tzapa si sa fie cea de pe spatar :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E scaun de panza.... si daca ar fi de piele care e problema?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

daca era de piele trebuia schimbata tapiteria, rezistenta e direct in tapiterie, costa 15 milioane la reprezentanta doar tapiteria de la sezut :D

eu am schimbat husele de la sezut intre ele si am rezolvat problema la scaunul de la sofer :rolleyes:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 mil???!!!!??? Doamne iti multumesc ca am tapiterie de material textil!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca printro minune dumnezeiasca scaunul incalzit functioneaza perfect acuma, am incercat de vreo 10 ori si merge bine, nu pot sa imi explic!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Iarasi nu mai merge incalzirea. Am comandat piesa pana la urma, costa 400 ron si vine in 5 zile. Sper ca sa se rezolve problema. Va tin la curent!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

nici mie nu-mi merge incalzirea de la sezut scaun sofer. La spatar merge perfect. La scaunul din dreapta merge perfect. Am observat si o mica gropita in sezut aproape unde se imbina sezutul cu spatarul(partea dreapta cum stai pe scaun). Poate fi de la rezistenta? O fi intrerupta.

Si ca sa facem o gluma poate ati citit ca prea multa caldura in scaune dauneaza grav calitatii spermei! Bafta si astept raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hai ca asta-i tare. Si la care afirmatie astepti raspuns? :soothe[1]:

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Probabil de asta nu dadea Ceausescu caldura..... :salut:

Modificat de florinppp
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut in Auchan cateva tipuri de huse incalzite. cred ca merg desfacute, luate rezistentele din ele si montate in locul celor stricate. Sunt constient de diferentele calitative dar diferenta de pret (erau in jurul a 50 lei - perechea, parca..) te imbie sa incerci. Eu nu am incalzire la scaune, dar cred ca ma voi duce la dezmembrari sa iau 2 butoane pt scaune incalzite si voi incerca sa montez rezistentele sub tapiterie (textila).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am rezistenta din scaun. Am cumparato cu 400 lei... :mellow:. Trebuie numa sa o montez. Am sa duc rezistenta la baietii de la skoda din targu mures. Eu am incredere in ei ca o sa iasa bine treaba. As fi facut un DIY dar nu cred ca ma lasa sa intru la ei in serice sa fac eu poze pe acolo. Am sa va zic numa rezultatul :angry:.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vazut in Auchan cateva tipuri de huse incalzite. cred ca merg desfacute, luate rezistentele din ele si montate in locul celor stricate

Sa nu uiti de termistorul ala din scaun. Daca nu-l montezi conform schemei, regulatorul n-o sa-ti alimenteze sau o sa-ti alimenteze haotic scaunul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-o venit rezistenta, maine dimineata o montez....

Mi se pare ceva ciudat cu ea, e cam mare. Va las sa va dati cu parerea.... Codul e bun.... nu stiu ce sa zic...

img4691oh3.th.jpgthpix.gif

img4693qb4.th.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu am montat piesa ca m-am documentat un pic. Am gasit cu ETKA piesa care o am eu si e cea pentru sezut.

91575229xk9.th.jpg

Am cateva intrebari.

1) Din cate vad eu fiecare rezistenta se leaga separat la o "mufa" centrala. Atunci de ce nu merge incalzirea in tot scaunul daca doar cea de sezut e stricata?

2) Ce e piesa aia de deasupra ei? Adica cea care are o forma mai ciudata si e formata din doua parti.

3) Cum pot sa aflu care rezistenta e dusa, cea din sezut, spatar sau cea cu forma ciudata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1) Sant ca gemenii. Dai intr-unul, ii doare pe amandoi. :))

Acuma serios, sant inseriate. Se intrerupe una, nu mai merge nici cealalta.

2) Rezistenta din sezut, din cate stiu eu, are 2 partiL una direct sub fund si una pe margini, pentru incalzire uniforma.

3) Doar desfacand sezutul si masurand fiecare ramura.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Si ca sa facem o gluma poate ati citit ca prea multa caldura in scaune dauneaza grav calitatii spermei! Bafta si astept raspuns.

Scuze de putin offtopic, nu este nici o gluma scaunele incalzite folosite frecvent duc la infertilitate

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am dat search pe topic dar nu am gasit si asvrea sa stiu daca se poate monta incalzire la scaunele spate. in consola centrala(cotiera) nu am butoanele de reglaj dar unde ar trebuie sa fie sa vad 2 dreptunghiuri. Acolo as decupa, as pune cablaj alimentat, si bineinteles instalatia in scaune. Eu nu am probabil pentru ca masina e comfortline. Poate numai highline au incalzire in scaune si in spate. m-ar costa mult sa fac asta?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!